Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicámat baleset érte....

A cicámat baleset érte. Baltával nyakon vágták és eltört az alsó felső állkapcsa. Az orvos szerint nem lehet műteni, de szeretnék rajta segíteni, mi tegyek?

Figyelt kérdés
Az orra is vérzett elég sokat, be is dugult neki, a száját nem tudja vagy akarja bezárni, valószínűleg ott vesz levegőt. Próbálok neki kamillás teát adni, de alig issza. Enni azt mondták pépeset adjak, erre szívesen hallgatnék bevált tippeket, olyanokat amiket lehet fecskendőből adni neki. Antibiotikumot és fájdalomcsillapítót kapott.
2013. ápr. 3. 22:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hát kezdetnek nyakon vágnám a baltával azt, aki a cicát nyakon vágta.

Amikor az én cicám beteg volt, és fecskendővel tudtuk csak etetni, anyukám levest főzött jó sok csirkehússal, aztán azt turmixoltuk neki annyi lével, hogy még kényelmesen átmenjen a fecskendőn. Egyébként hamar rendbe fog jönni a cicád, barátnőm macskája kiugrott az ötödik emeletről, neki is az állkapcsa tört el, és egy hét alatt teljesen meggyógyult.

2013. ápr. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekem anno bekerült a cicám egy autó alá. Az megállt, és amikor úgy gondolta, a cica már kiment, elindult. Borzasztó nagy koppanással az alvázhoz ütötte magát a maccs. Egy hétig a fürdőszobában lakott. Bedagadt az egész feje, folyt a véres könny a szeméből.Amikor kicsit jobban volt,már kijött és adtam neki enni és bizony kijött az étel az orrán át. Szóval, el volt neki is törve az állkapcsa. Az ujjamról lenyalta kicsi adagokban a májkrémet, bébi ételt, stb. Nagyon gyorsan rendbe jött.Utána még élt 16 évet épen, egészségesen.

Amíg nem eszik magától, ne erőltesd. Víz legyen mellette mindig friss. A cicáknak 9 életük van :)) Meg fog gyógyulni! Nagyon életre valóak.

2013. ápr. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én is ebben reménykedem, olvasgattam most a kérdéseket és több ember volt akinek a 6.ról esett ki és élte túl. Viszont azért csak egy baltával verték nyakon...erőből. "Nem látta" az illető. Igaz fiatal, alig 1 éves, így erős még, de féltem attól, hogy kiszárad mert nyitva a szája. Lehet be sem tudja zárni.....
2013. ápr. 3. 22:37
 4/15 A kérdező kommentje:
Enni nem tud(egyelőre biztos nem) mert több foga is kitört.... :( Előlről is a szemfoga. Inni fecskendővel etettem. Enni majd csak holnap próbálok neki adni. Muszáj sajnos etetnem mert magától kizárt, hogy tudna...... Szegényt azért majdnem lefejezték.......szerencse, hogy kis könnyű, nagyobb sérülést okozott neki a léc aminek csapódott a balta erejétől... :(
2013. ápr. 3. 22:40
 5/15 anonim ***** válasza:
A gerince nem sérült meg? Az állatok étel nélkül tovább bírják, mint folyadék nélkül.
2013. ápr. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ahogy vittük a kocsival kinézett az ablakon, illetve helyezkedik is, mozgatja a lábait, így reménykedem hogy nem. Az aggaszt a leginkább, hogy levegőt kap e rendesen, illetve hogy kitisztul e az orra, mert ráadásban még meg is van fázva. :( Köszönöm az eddig válaszokat!
2013. ápr. 3. 22:59
 7/15 anonim ***** válasza:
Szegénykém! :( Nagyon sajnálom, és szurkolok neki!
2013. ápr. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom mikor történt a baleset,de fájdalomcsillapítót kaphat folyamatosan.Nagyon sajnálom a cicát,de ha azt látod,hogy nm javul és fájdalmai vannak akkor engedd el.

Vannak szuper orvosi tápok pl royal canin konzerv amit legyengűlt állatoknak ajánlanak,ez alutálcás és fecskendővel felszívható.Magas a tápérték és tényleg jól adható fecsiből,kérd az orvosodtól biztos van neki.

2013. ápr. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Már dorombol és mellém telepedett most reggel is! :):) Megfog gyógyulni, nagyon erős cica. Köszönöm neked is utolsó!
2013. ápr. 4. 10:39
 10/15 anonim ***** válasza:

Az én cicám is balesetes volt, lezúgott a 6. emeletről. Neki is teljesen szétnyílt a szájpadlása, egybe nyílt az orrával, ezért szörcsögve vette a levegőt, ahogy járt a levegő a szájpadlása meg az orra között. Még pár héttel a baleset után is a száján keresztül lélegzett, lógatta a nyelvét.

Én a baleset után azonnal rohantam vele ügyeletre, ott adtak neki fájdalomcsillapítót, meg antibiotikumot, de csak másnap tudták összevarrni a pofiját.

Magától sokáig nem akart enni, úgyhogy az állatorvosi rendelő bolt részében vettem neki sérült, legyengült állatoknak való tápot, ami pépes, és fecskendővel nyomattam belé. Persze így is lefogyott, de amikor újból tudott normálisan enni, akkor visszanyerte a régi formáját. Hál' istennek most már teljesen jól van.

2013. ápr. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!