Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Adnátok nevet a cicámnak?

Adnátok nevet a cicámnak?

Figyelt kérdés
Pár hete fogadtuk örökbe a cicust, de még mindig nem találtunk hozzá illő nevet. Benti macskusz, de kijárós. A természetéről annyit kell tudni, hogy nagyon bújós, dorombolós, sokat pihen, de azért szeret játszani pl labdákkal. Sokszor annyira kell figyelmem nehogy rálépjek, mert annyira ott megy a lábunknál. Egyébként trikolor színű kislány, kb 2 éves. Töltök fel képet is, hogy könnyebb legyen.
2013. ápr. 4. 08:36
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Szia! Először is sok boldogságot nektek!:)

Ha ilyen aranyos a cicus, akkor ilyen kis aranyos nevet kell neki találni. Pl.: Masni (nálam nagy kedvenc név), Pintyőke, Huncutka, Mazsola, Lili.

Vagy egyszerűen mondjuk Cicó, Cili, Macsek, Macska..:)

Az én cicám tiszta fekete csak a farka végén van egy fehér pötty, lány cicus, és a neve Szesszi (az Úton hazafelé című filmből szedtem.):)

2013. ápr. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Mísa.
2013. ápr. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nemeth Robert
2013. ápr. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
Szamóca, Panni, Lotti, Kitti:)
2013. ápr. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Márciuska válasza:
45%
Egyszer olvastam egy könyvet, abban úgy hívták a cicát, hogy Lábalatt... :) Egyébként nálunk mindig a tulajdonsága után kap nevet a macs, olyan is volt, hogy felnőttkorban átkeresztelődött egy új bolondériája miatt. (A halkan motoszkálva játszó cicánk neve pl. Motoszka volt). Szerintem aranyos pl. Szöszi, Szuszi, Puszi, Puszedli, Mióka, Pötyi, Cukorka, Hercegnő, Pamacska, Bársony, Csipike, Selymes, Bogárka, Tüsi. De valami különleges női nevet is adhatsz neki, pl. Amálka, Emőke, Emília, Klementina, Kleó, Szidónia, Eleonóra, Marica.
2013. ápr. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

A barátnőm a tesi tanárunk után adott nevet a macskájának. :) Én jobban szeretem az egzotikus neveket, vagy filmekből válogatok. A halaimnak koktél nevei vannak. A csincsilláim filmből, meséből kaptak nevet, a cicámnak egyiptomi neve van.

Szerintem egy cicának különleges, egyedi név kell. Valami olyan amihez kötődsz vagy nagyon szereted. Pl a kedvenc filmed főszereplője, vagy egy gyerekkori kedvenc meséből egy szereplő...stb. Esetleg egy süti, édesség vagy ital, amit szeretsz. Ilyenek...

2013. ápr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Saffy
2013. ápr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok boldogságot fog okozni a kis doromboló. De azt hiszem, nem kell kapkodni a névadással. Figyeld, beszélj hozzá, egyszer csak majd beugrik a jó név is. Nekünk volt három újszülött cicánk, akiket mi cumiztattunk, mielőtt örökbe adtuk őket. A névadás a következő volt: Az egyik állandóan élen járt a bajkeverésben, buzdította a rosszalkodásra a másik kettőt, elneveztük Fidel Cstro után Fidelnek, ami így magában jól hangzik. A másik kis szende volt, olyan kis egyszerű, csendes, ő Terike lett. A harmadik állandóan szövegelt, mindig övé volt az utolsó szó, a másik kettőt mindig le akarta uralni, őt Gyurcsány után Ferencnek neveztük. Hát így történt. Csak Te tudsz a saját cicádnak olyan nevet adni, ami az egyéniségéhez illik. Engedd el a fantáziádat! Sok örömet a cicához!
2013. ápr. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia :) Szerintem Pamacs
2013. ápr. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!