Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 éves cicám egy napja eltűnt,...

2 éves cicám egy napja eltűnt, ivartalanított. Hol keressük, mennyire messze a házunktól? Eltévedt, vagy valami történt vele, lehet csak kalandozik, de esőben? Miért ment el?

Figyelt kérdés
Szerintetek van értelme keresni, plakátolni? Vagy ha nincs baja, úgyis hazatér? Még sohasem ment el, nagyon félek, sajnos csak rossz tapasztalataim vannak. A cica benti és csak néha megy ki, de jól ismeri a környéket, tegnap hajnalban zuhogó esőben kiment és azóta nem jött haza.
2013. ápr. 4. 11:18
 1/9 anonim válasza:
Érdemes becsöngetni szomszédhoz, nem-e zárták be véletlenül a pincéjükbe, sufnijukba. Nekünk egyszer 3 napig nem jött haza a cicánk, mínusz 10-15 fokos hidegek voltak éjszaka, szegényről már lemondtunk, amikor kiderült, hogy a szomszéd véletlenül bezárta a pincébe, mert ott melegedett. Ha kijárós a cica, akkor nem kell aggódni, megtalálja ő a száraz és meleg helyeket. Valószínűleg most is ez lehetett, hogy az eső elől bemenkült vhova, és lehet nem tud onnan kijönni, szóval kérd meg a környéken lakókat, h nézzenek körül a kertbe, pincébe...stb.
2013. ápr. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az első emeletről szökött el a 3 éves ivartalanított szobamacsekom, épp kapóra jött neki a hatalmas tuja az erkély előtt, amin lemászott. Sosem szökött még el, de a helyet ismerte, volt már kint hámon. 4 nap után itt nyávogott a lépcsőházajtóban :)

Most itt a jó idő, bennük van a kalandvágy, kell nekik egy kis szabadság, amit sajnos én nem nagyon tudtam neki biztosítani, de ő megoldotta, ami érthető :) Kicsit egerészik, aztán vissza fog menni, szerintem még várj néhány napot.

A szökés után nem is nagyon volt kedve kimenni, esze ágában sincs feldobni a meleg és biztonságos helyét :)

2013. ápr. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért nézz körben a környékbeli árkokban, hogy nem-e ütötték el. :S
2013. ápr. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi már szétnéztünk és nem találtuk sehol, tehát remélem még egyben és hazajön. De azért keressük.
2013. ápr. 4. 14:15
 5/9 anonim válasza:

Erre figyelni kell, mert nekem a cicám, benti is és kinti is egyben, és nem jött haza 3napig....egyszer csak itt nyávogott az ajtóban kifolyt bal szemmel, mert valaki bántotta, mi is körbe kérdeztünk mindenkit akit tudtunk, nem tudtuk hogy hol lehet, sajnos ki kellett neki venni és összevarrni...=/


Nem akarlak megijeszteni de az is előfordulhat hogy elütötték..... vagy ellopták...=/

2013. ápr. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hím, vagy nőstény? Mert, ha hím, akkor is többet csavarog, mint a nőstény, attól függetlenül, hogy ivartalanítva van. És hol laktok? faluban, vagy városban? Csak mert ha városban, akkor nagyobb esély van arra, hogy elütik stb. Rakj ki neki ennivalót a szokásos helyekre, és majd hazahozza a hasa. Kíváncsian várjuk a fejleményeket, remélem meglesz a cica!!! (És ilyenkor nincs sok értelme keresgélni. Most csak annyit tehetsz, hogy vársz., Viszont a plakátolás nem rossz ötlet, hátha valaki megtalálja.)
2013. ápr. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A cica kandúr és 2 év alatt még soha nem ment 1 napra sem el, ezért gondolom hogy baja történt és ezért keressük. Városban lakunk és forgalmas az utca, a cicát már 2 szer elütötték, tehát mondhatni rutinos. A cica nem megy ki esőben, utálja, most mégis akkor tűnt el, így nem értjük hová mehetett. Sajnos rossz tapasztalatom nekem is van, tavaly eltűnt az egyik cicánk és 5 nap múlva találtunk rá. Lebénult a hátsó része már haza nem tudott jönni, 1 évig gondoztam és gyógyítgattam. Szegénykémet 2 hónapja helyeztük örök nyugalomba, mert már nem volt élet ez így neki. És most a másik cicánk is eltűnt, de 2 szer nem történhet meg ez a szörnyűség remélem. A keresést folytatom, nagyon fontos nekünk ez a cica. Köszi a válaszokat. Szerintetek lehet hogy eltévedt? Mert akkor messzebb kéne keresnem, nem csak környéken! Teljesen tanácstalan vagyok merre keresem. :( Szinte biztos vagyok benne, hogy nem magától kóborolt el a szakadó esőben, na de akkor hová lehet. Ne haragudjatok a sok szövegért. :)
2013. ápr. 6. 08:27
 8/9 anonim válasza:
Na meglett a cica???
2013. ápr. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem, ma egy hete, hogy eltűnt, még van esélye, hogy előkerül szerintettek? Nagyon szomorúak vagyunk, szegény cica kitudja merre jár vagy hol fekszik :( Még reménykedünk, hogy haza jön, de már nem keressük.
2013. ápr. 9. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!