Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Le lehet vágni 2 hónapos...

Le lehet vágni 2 hónapos cicának a körmeit?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Van egy két hónapos kiscicám, kislány.Borzasztó eleven és játékos.De ugye mindenhez a karmaival ér hozzá és én már tele vagyok karmolásokkal.Nem túl kellemes dolog.Gondoltam hogy levágom a körmeit, ha lehet.De nem tudom hogy kell, meg mivel és hogy mennyit szabad.Valaki tudna segíteni?
2009. szept. 21. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Jobb, ha ezt állatorvosra bízod, egyrészt mert a cica nem valószínű, hogy könnyen hagyni fogja magát és közelharc lesz az eredmény. Másrészt alaposan meg kell nézni, hogy meddig vágod, mert a karmában erek futnak és ha abba belevágsz az igen fájdalmas és vérzik.
2009. szept. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak a kutya karmában fut ér, a macskáéban nincs. Nem én találtam ki, állatorvos mondta. Azonban a macskának a karom létszükséglet, szüksége van rá kapaszkodásra.

Egy macska, ha olyan a természete szinte élete végéig eleven, játékos lesz, a levágott karom meg pár nap alatt újra nő, gyorsabban, mint az ember körme. De ahogy ügyesedik egyre jobban tudja használni, egyre óvatosabb lesz, a karom meg vastagszik, kevésbé lesz éles. Szóval ha nem nagyon muszáj, inkább ne vágd/vágasd le neki, mert soha nem tanulja meg használni. Ha meg kinti cica, vagy kijár a szabadba, lehet az élete is függhet tőle.

2009. szept. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a válaszokat! Akkor békén hagyom és tűröm tovább az éles karmait :)
2009. szept. 21. 11:34
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

NEM!!!!!!!!!!!!! Súlyos fájdalmat okozhatsz neki, és kárt tehetsz benne! Ismerek olyan macskagazdit, aki a karom legeslegvégét szokta lecsippenteni, ez még nem baj, de nagyon kockázatos, hogy eltalálod azt a részt, ami már nem csak szaru.

Rajtam is vannak időről időre karmolások! Egy macskatartó ezt vegye tudomásul! Amúgy lehet tanítani, hogy húzza be! Rászólsz, megfogod a mancsát, elhúzódsz, meg fogja érteni! Amúgy meg alapvetően tudomásul kell venni, hogy az állat jár bizonyos kellemetlenségekkel, nem alakíthatjuk át Őt teljesen a magunk kényelmrée!!!!!!!!!!!!!

2009. szept. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van, a macskához hozzátartozik a karom. Anélkül nem tud fára se mászni majd, nem tudja megfogni a zsákmányát, teljesen elesett lesz szegény. A macskának az nem olyan mint nekünk a köröm, neki szinte testrész.
2009. szept. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%

Már hogyne lenne bene ér, még a madarakéban is van!

"Karomügyek

A macskák körmét rövidre vághatja körömcsipesszel vagy a macska számára gyártott körömvágó ollóval is. Óvatosan végezze ezt, mert ha túlzásba viszi, vagyis belevág a köröm eleven részébe, az vérzést és fájdalmat okozhat. Ha a macska körme áttetsző, akkor látható a rózsaszín eleven rész. Ettől néhány mm-re a köröm hegye felé vágjon. Ha a köröm fekete, akkor nem látható az eleven rész, ilyenkor csak a köröm hegyét vágja le. Erre általában megfelel, ha a körömvágót addig húzza a köröm hegye felé, amíg annak kanyarulatába bele nem akad. Ha ez nem elég, milliméterről milliméterre megismételheti a vágást, amíg fel nem tűnik az eleven rész előtti fehér rész, ami már érzékenyebb. Soha nem árt, ha kéznél tart egy vérzéscsillapítót. Kevesebb fájdalmat okoz és kisebb ellenállásra számíthat, ha óvatosan fogja meg az állat végtagját és igyekszik közben elterelni a macska figyelmét. Ha van segítség, az takarja el a macska szemét. Arra is figyeljen oda, hogy a körömvágó éles legyen, mert ha tompa, akkor több fájdalmat okoz."

2009. szept. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
NEM!!!!!
2009. szept. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
ha még csak 2 hónapos akkor könnyen szokik kaparófára.Vegyél egyet és jutalmazd,ha használja-így mindkettőtöknek komfortosabb lesz az együttélés!mellesleg az előzőkben kommentezőnek igaza van:"Egy ragadozónak a játéka is vérrel jár"ergó ne várd el tőle,hogy teljesen emberszerű legyen,(belátás,óvatosság a játéknál-a vadászatot gyakorolja Rajtad)elvégre Ő egy MACSKA:D
2009. szept. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
JÓJÓ felfogtam :) Nem bántom, amúgy sem tudnám egyedül, fél percig sem marad egy helyben :) Egyébként én sem akartam levágni az egész körmét, tudom, hogy nem szabad. Csak tényleg a legvégéből, hogy ne legyen annyira tűhegyes. Van kaparófája is, de valahogy rajtam jobban szereti élesíteni a körmeit. Imádom a cicám, a tanács alapján megpróbálom rászoktatni, hogy húzza vissza :) Mégegyszer köszönöm a segítséget!
2009. szept. 22. 08:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Mivel még kicsi szerintem az orvos sem ajánlaná ,hiszen most tanulja hogy kell használni.Késöbb meg lehet kérni a dokit egy kis manikűrözésre kb 500ft ,bár az én dokim fölöslegesnek tartja mert akkor jobban fog nőni
2009. szept. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!