Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehetne tenni, hogy a...

Mit lehetne tenni, hogy a kandúr úrfi ne kujtorogjon feszt a lányok után?

Figyelt kérdés
A kasztrálásnak ellene vagyok, mert az nem visszafordítható folyamat.
2013. ápr. 6. 13:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Mivel a kandúrok ösztönösen a csajok után járnak, ezért nem tudsz mit tenni. Vagy bezárod, vagy ivartalaníttatod. De miért is kellene visszafordítani a folyamatot? Nincs elég kóbor, kirakott macska? Vagy valami hiper-törzskönyves, díjnyertes kandúrod van? Azt megérteném......
2013. ápr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
ivartalanítsd, és akkor nem hogy a csajok után nem fog menni, hanem meg se mozdul.
2013. ápr. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
34%
Ivartalanítsd, vagy zárd be, vagy szerez.z be egy nőstényt
2013. ápr. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ivartalanítás kizárt.
2013. ápr. 6. 15:55
 5/19 A kérdező kommentje:
A 2. hozzászóló azt is megmondta, miért nem kell kasztráltatni..
2013. ápr. 6. 15:55
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én ivartalanított macskáim se mozdulnak meg, sőt plüssmacskává változtak. Istenem, miért van ennyi ...... ember?
2013. ápr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanított sziámink van. Hiperaktív, semmit sem változott. Csak a tisztánlátás kedvéért, vagy megvárod, míg szarrá veri a többi kandúr (esetleg elüti autó), vagy ivartalaníttatod.
2013. ápr. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 borcsi02 ***** válasza:
69%

Miért vagy az ivartalanítás ellen? Tényleg érdekel, mert úgy érzem, te is tisztában vagy vele, hogy ez lenne a megoldás az elmászkálás problémára, enélkül csak az a verzió marad, hogy a lakásban tartod, de gondolom, ilyen szóba sem jöhet.

Esetleg szeretnétek, ha lehetne utódja? Ez az ok?

Mert ezt az eshetőséget leszámítva azt elég nehezen tudom megérteni, hogy miért borzasztja el annyira egyes gazdákat az ivartalanítás gondolata, akik amúgy simán elviselik azt, hogy a macskájuk inkább csavarog, mindenféle veszélynek kitéve (verekedés, sebek, betegségek,gázolás,stb),mint hogy tegyenek azért, hogy ennek kockázatát csökkentsék!

"Mert hogy az ivartalanítás kegyetlenség..." Szerintem meg az a durva, hogy nem tesznek azért, hogy megvédjék a macskájukat, amennyire ezáltal lehetséges, és hogy nem érdekli őket, hogy hány kiscica születik majd a "kalandozásokból", akik csak növelik a gazdátlan kicsik táborát. Rájuk senki nem gondol? Mert ez nem érzéketlenség?

Sok macskatulaj, akinek kandúrja van, olyan könnyen lerázza magáról ezt a témát, azon a címen, hogy mit érdekli őket, nem hozzájuk fog fialni a macskájuk által felcsinált nőstény. Humánus hozzáállás!

Hidd el, tévhit, hogy a műtött kandúrok Garfield-szerű bútordarabokká válnak, ez hülyeség! Ugyanúgy teljes értékű életet tudnak élni, amiben a vadászat, felfedezés, játék öröme veszi át a központi szerepet, felváltva a "feszt kujtorgást"!:)

Vagy építhetsz macskabiztos kerítést is több 100 ezer forintért. Az ivartalanítás ennek töredéke, de ahogy gondolod....

2013. ápr. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Férfi vagyok, azért... átérzem, mit jelentene neki elveszíteni a családi ékszert.

Amúgy menet közben találtam egy weboldalt, ahol spéci hormonkezelésről írnak, amivel le is lehet állni.

Tévhit, hogy plüssállattá válnak? Mégis, sokan erről számolnak be. Akkor hazudnak?

2013. ápr. 6. 17:25
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
A tudomány változik, igen elavult tények vannak még. Nem fog ellustulni, nem fog elhízni. Viszont megkíméled őt egy csomó harctól, csavargástól, meneküléstől. Neked hogy esne, ha minden egyes csajért igen keményen meg kellene harcolnod, sebesülések árán juthatsz pár perces párzáshoz, ami nem is kellemes? És a véred állandóan hajtana az újabb és újabb csajhoz? Az állatok nem élvezik a párzást.....
2013. ápr. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!