Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért bántják sokan a cicákat?

Miért bántják sokan a cicákat?

Figyelt kérdés
Pedig tökre cukik
2013. ápr. 9. 21:38
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%

Éppen az a gond, hogy nagyon kevesen bántják a macskákat. Nincs, ami lecsökkentse a létszámukat. Évente több millió macska születik Magyarországon.


Túl vannak szaporodva. Egy lánymacskának több száz kismacskája lehet. Az állatvédő maffia tovább élteti őket. A kóbor macskák a testsúlyukhoz képest többet esznek, mint egy felnőtt férfi. Még a jól táplált házimacskák is halálra vadásszák a tyúkokat és a postagalambokat, ha elérhetők.


Hogyan képes ember szeretni ezeket az őszintétlen, kétszínű, domesztikálatlan ragadozókat?

2014. jan. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%

Általában a beteg, öreg, használhatatlan lovakat barbár módon a vágóhídra küldik. A ló unipara állat, évente egy kiscsikó születik, tehát anyagilag és eszmeileg értékesebb az évente három almot világra tojó macskáknál.


Míg az ember hű és értelmes barátai, a lovak s a kutyák szenvednek, addig a macskák természetes szelekciójába az ember beavatkozik. Mivel a felelős állattartást és a miskárolást nem ismerek, elárasztják az utcákat sok-sok Safranekkel és Mr. Fritzcel. Normális országokban a macskákat vadászható dúvadnak nyilvánítanák.

2014. jan. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
91%

Utolsó, elmebeteg vagy, fordulj orvoshoz.

A macskákat nem irtani kell, hanem ivartalanítani, a felesleges szaporulat megakadályozása érdekében, csak hát a felelős állattartás fogalma ismeretlen Magyarországon..

Egyébként szerintem csak pszichopaták képesek egy állatot megkínozni és megölni, és szerintem börtönben lenne a helyük, még mielőtt az állatokról emberek gyilkolására váltanak.

2014. jan. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
33%

"Mivel a felelős állattartást és a miskárolást nem ismerek, elárasztják az utcákat sok-sok Safranekkel és Mr. Fritzcel."


Kedves utolsó hozzászóló, szerintem félreértettük egymást.


Én is az ivartalanítás mellett vagyok.

2014. jan. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
84%

Na jó.

1.: Attól, hogy a macska nagyon szaporodik még nem az a leghelyesebb út, hogy megöljük. Ivartalanítsuk, így az adott példány biztosan nem fog hozzájárulni a szaporulathoz, de továbbra is élheti az életét.

2.: A macska megeszi a TYÚKOT? Láttál már tyúkot, vagy macskát? Több éve van mindkettő a háznál, és elmondom, hogy a macska fél a tyúktól, mert az a többi madárral ellentétben simán rárúg, és megcsípi. Igen, megértem, hogy a többi madárpopulációjára káros hatással van a macska, DE azt se feledjük, hogy a macskák nélkül a rágcsálók szaporodnának el, és az se lenne sokkal jobb, hidd el.


A kérdésre is válaszolva.: egy macska alapvetően szabad állat. Mindig megy valahova, így könnyebb célpont a vadállat embereknek, akik poénból bántani akarnak valamit. Egy macskánál nem feltűnő, ha 1-2 napig nem jön haza alkalmanként, vagy azért ugye, mert nem mind van ivartalanítva (pláne vidéken), vagy azért, mert elmennek vadászni.

2014. jan. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 eznemsemmi válasza:
83%
Nekem az a véleményem, hogy akik a cicákat bántják, azok más állatokat is képesek bántani.
2014. jan. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
Ki képes szeretni egy macskák, amikor őszintétlenek és nincsen bennük semmi jóság?
2014. jan. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
91%
És téged ki képes szeretni, utolsó?
2014. jan. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
A barátnőm és a drága jó, kedves kutyám.
2014. jan. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
91%
Aki szerint a macskákban nincs jóság, valószínűleg még nem tartott macskát. Ellentétben a kutyákkal, ők nem fognak csak azért lihegve körülugrálni, mert te vagy a gazdi. Úgymond ki kell náluk érdemelni. Sokkal bizalmatlanabb állatok, de annál jobban képesek bújni, ha valakiben megbíznak.
2014. jan. 10. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!