Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a véleményetek az örökbefog...

Mi a véleményetek az örökbefogadásról?

Figyelt kérdés
Egy kb. 1 és 2 év közötti mentett cicus lenne a jelölt, akit örökbe fogadnék. Mennyire viselik jól a cicák a gazdiváltást (én lennék ugyebár minimum a 3., minthogy átmeneti befogadótól hoznám)? Be tud illeszkedni egy ilyen idős macskusz? Van valami, amire különösen érdemes odafigyelnem? (a tárgyi feltételeken kívül, mert ezek megvannak). Egyáltalán: jó ötlet az örökbefogadás, vagy érdemes inkább kiscicát venni? Előre is köszönöm a válaszokat!

2013. ápr. 10. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kiscicával persze, hogy könnyebb lenne, egy felnőtt, öregedő macska már nem viseli olyan könnyen, de meg lehet próbálni a macskák is különböző természetűek. Ki fogod tapasztalni, mit szeret, hol szeret lenni, vannak fura dolgaik, Én a 3. cicámnál "tartok" és teljesen más volt mind a 3:) Ráadásul egy pár hónapos cicára jobban oda kell figyelni..
2013. ápr. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

az örökbefogadás szép dolog. az állatok amúgy is hemzsegnek a menhelyeken, mert egyre többet tesznek utcára.

az állatok általában megszokják hamar az új helyet. remélem örökbefogadsz, és hogy segíthettem :)

2013. ápr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kettő, felnőtt "örökbefogadott" cicám van. Egyiket 3-4 évesre saccolta az állatorvos, a másik nem lehetett még egy éves sem, mert nálam sokat fejlődött még. Egy év különbséggel kerültek ide, nagyon jól kijönnek velünk is, és ami nem mindegy, egymással is. Persze, türelem kellett hozzájuk, míg megismertük őket. Az idősebb nem ül ölbe, de imádja, ha simogatjuk. Elfogadtam, ő ilyen. A fiatalabb az ellentéte, ahogy leülök, már vackol is az ölembe. Ha lenne helyem, még legalább kettőt befogadnák.
2013. ápr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az 1-2 év még bőven fiatal.Az ideglenes befogadó ismeri a cicát és nem adná,ha úgy ítélné meg,hogy a cica nem viselné jól.Kell pár nap,hogy a cica megismerkedjen veled és az új környezettel,de ez egy kölyöknél is így van.
2013. ápr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nagyon hálásak tudnak lenni az örökbefogadott állatkák. Az én macskáim közül az örökbefogadottak, utcáról mentettek mind sokkal ragaszkodóbbak, szeretőbbek voltak, mint ami mondjuk nálunk született, vagy kiskorban került hozzánk. Én csak bátorítani tudlak. Csak legyél türelmes és elnyered a bizalmukat és ezerszeresen adják vissza, amit kapnak. (jót és rosszat is...)
2013. ápr. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem is lehetne jobb választás az örökbefogadásnál. Hamar megszokják az új helyet, főleg, hogyha érzik, hogy szeretik őket. Én is menhelyről hoztam, és első perctől kezdve szinte otthonaként kezelte a lakást. Pár óra, nap alatt feltérképezett mindent, hamar megtalálta a kedvenc helyeit is. Az almot elsőre megtalálta, s meg is jegyezte, célirányosan közlekedik az első naptól kezdve.


Bár sokan azt gondolják, egy kiscicával sokkal könnyebb, éppen ellenkezőleg: jóval több gond adódik, s őt még nevelni, tanítani is kell.

2013. ápr. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ és a biztatást! Tegnap este voltam is egy helyen, ahol mentett macskákat tartanak. Hát mondhatom, soha sehol nem láttam még egy helyen annyi kedves, szeretetreméltó, szelíd cicát. Látszott rajtuk, hogy aki a gondjukat viseli, nagyon érti a dolgát, ráadásul még hatalmas szívvel is csinálja. Pedig szörnyű előélete volt szinte valamennyi cicusnak.


Tehát most már a kérdés nem kérdés, biztosan örökbe fogadok egyet.

2013. ápr. 11. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!