Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mi a véleményetek az örökbefog...

Mi a véleményetek az örökbefogadásról?

Figyelt kérdés

Nem tudom miért, de mindig is meg volt bennem a tudat, hogy ha már lesz két gyerekem, akkor örökbefogadnék egy olyan gyerkete, akiért "már senki sem türemkedik".Mondjuk egy tízéveset.

Ellenben akárkinek mondtam eddig a környezetemben, ha kiröhögte magát, akkor azután lebeszélt.Hoyg gondoljátok?


2011. jún. 9. 20:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
50%
csak csecsemőt szabad örökbe fogadni, mert egy 10 évest már nem tudsz megnevelni
2011. jún. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ez szép dolog lenne. Ha megteheted mindenféle téren, szerintem vágj bele. Nincs annál rosszabb, mint amikor egy gyermek család nélkül nő fel. Mi is gondolkodtunk ilyesmin, nekünk is van kettő gyermekünk, de sajnos a lehetőségek nem adottak hozzá.
2011. jún. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon szép dolog, főleg azért, mert tényleg a kisebb gyerekek "kelendőbbek". De számításba kell venni, hogy egy 10 éves, ismeretlen gyerkőc elég súlyos kihívások elé állíthatja a leendő szülőt, úgyhogy erre fel kell készülni. :)
2011. jún. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%
Idősebb gyereket szerintem könnyebben "adnak", mint csecsemőt, mert persze mindenkinek a pici kell.. És szerintem az sem igaz, hogy mind neveletlen, sokan szerintem örülnének, ha végre normál családban élhetnének! De könnyen adódhatnának problémák közte és az igazi gyerekeitek között.. Szóval nem lenne egyszerű dolog, de szerintem nagyon szép (és önzetlen) gondolat! Ha egyszer lesz rá lehetőséged, szerintem ne mások véleménye miatt tegyél le róla..
2011. jún. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%

ha ilyen nagy gyereket akarsz magatokhoz venni, akkor inkább ne örökbe fogadd hanem mint nevelő szülő.

És nem ártana a két gyermekkel is megbeszélni.

2011. jún. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
77%
Én is azt gondoltam, hogy ha nem lesz, lehet gyerekem akkor majd örökbe veszek, és furcsáltam hogy a gyermektelenek nem vesznek örökbe, hiszen gyerek nélkül nem lehet élni. Később sokat olvastam, különösen a nők lapjában erről, és valahogy a nyilatkozók akik örökbevettek, nem azt kapták amit akartak. A gyerek nem a vérszerinti gyereked ezért nem húz úgy hozzád ahogy te szeretnéd és amennyi energiát beleteszel. Később keresi a szüleit, amig meg nem találja és látja esetleg roma egy putriban, ami a falu legszélén van és van még nyolc szerencsétlen testvére... addig nem nyugszik, utána vissza tér és megbecsüli a nevelőszülőt, de addig bármit tiltasz azt hiszi hogy az igazi szülő megengedné, csak te vagy gonosz. Egyébként értem, hogy segíteni akarsz, mert nagyon empatikus vagy, és van szived, lelked, ami a legtöbb emberből hiányzik. De igazat mondanak az ismerőseid.
2011. jún. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Bocsánat, még annyit, pont azért szeretnék nem csecsemőt, mert az adassék meg a meddő pároknak.

Pont ez a nevelés kérdés ránt egy picit vissza, én bízom magamban, meg abban is hogy nem csak olyan gyerekek kerülnek be, akiknek már menthetetlen a sorsuk, hanem olyanok, akik kiskamaszként kerültek be, és kéne nekik egy kis segítség.Láttam nemrég egy filmet, egy budapesti árvaház jubileumi ünnepségéről, ahova visszamentek azok, akik egykor ott nevelkedtek.Hát sok mindenre, de erre nem számítottam.Egy darab kisiklott életű ember nem volt ott(legalábbis akit mutattak), mindenki hihetetlenül hálás volt az intézménynek, mert az "anyaibb volt" a többinél, aki tehette a párjával, családjával jött.Hát nem vagyok egy érzékeny ember, de elmorzsoltam egy könnycseppet.

2011. jún. 9. 20:21
 8/23 anonim ***** válasza:
28%

20:20 vagyok.

A 10 év körüli gyerek már tönkre van téve lelkileg, egy csecsemőt meg sok esetben úgy hord ki az anyja, hogy fogyatékos vagy hiperaktiv, kezelhetetlen. Mindkettőre van példám a kollégák között.

2011. jún. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
És úgy érzed a kollegáidon, hogy már megbánták?
2011. jún. 9. 20:29
 10/23 anonim ***** válasza:

Szerintem ne az ismerősökkel, még csak ne is hozzánk hasonló laikusokkal beszélj erről, ha komolyan gondolod a dolgot. Hanem pl. itt:

[link]

Olyan embereket érdemes erről kérdezni, akik nem a szokásos sablonokkal jönnek ( idegbeteg lesz, lopni fog, megszökik stb.) hanem valóban ismerik, és el is mondják, hogy egy 10 év körüli kisgyerek örökbefogadásának mik a buktatói, és mik az előnyei. Én drukkolok neked, hogy az előnyökből legyen több, és kitarts az elhatározásod mellett. Tiszteletre méltó amit szeretnél, sok sikert hozzá!

2011. jún. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!