Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fajtiszta cicák mennyire...

Fajtiszta cicák mennyire igénylik a kintlétet? Hogyan tarthatom őket mindentől óvva biztonságban?

Figyelt kérdés

Minden választ nagyon szívesen fogadok. Elsősorban a cica kintlététől tartunk nagyon.


Az elmúlt 10 évben 3 cicánk volt, egyik pár év után eltűnt, a másik kettőt pedig elütötték az úton (hiába a keretes ház, amikor fűút mellett vagyunk). Nem beszélve, hogy a szomszéd cicákkal szemben is állandóan ment a hatalmi harc, ez által kisebb-nagyobb sérüléseket hazahozva.

Rendkívül kötődünk ezekhez az állatokhoz, ezért nem szeretnénk hasonló baleseteket jövőben, főleg, hogy most fajtiszta cicákban gondolkodunk, amiért nem habozva hajlandóak vagyunk mélyebben is zsebbe nyúlni.


Azonban nem szeretnénk megfosztani őket a "szabadságtól" (ha lehet így fogalmazni), és bezárni őket a jövőben sem. Mennyire igényli a cica a kintlétet? Arra is gondoltam, hogy macskapórázon ismertethetnénk vele a természetet, de szinte életük teljes részét a házban töltenék.


2013. ápr. 13. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
sajnos mi is jártunk így...rengeteg cicát tartottunk kint, még olyan is volt hogy elrabolták. inkább úgy döntöttünk hogy bent tartjuk. 3 cicám van, és így nem zavarja őket a bentlét mert lekötik egymást. de van olyan ismerősöm aki pórázt vesz a cicájának és sétálni viszi mint egy kutyust...
2013. ápr. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahogy olvasom azt veszem le, hogy a cicák nem voltak ivartalanítva. Abból gondolom, hogy a szomszéd macskákkal harcolva sérüléseket szereztek. Ezt a dolgot az ivartalanítás kivédi, tapasztalatból írom. Mindenképpen ez legyen az első lépés.

A többesszám is feltűnt, ezért szerintem így még jobban eltudnák fogadni a bent létet, ha következetesen bent tartjátok őket.

Szerintem ugyanúgy igényelhetik a fajtatiszták is a kint létet, mint a házi cicák, ez nem ettől függ.

A macskapórázra elég nehéz ránevelni őket, mindenképpen kis kortól kell elkezdeni, de ha már megmutattátok nekik kis korban a kinti világot, akkor tutira kifognak vágyni. Határozott döntést kell ebben hozni, mert különben az lehet, mint pl. nálunk. Én szobacicát szerettem volna, de az egy szem cicám unatkozott bent és kivágyott, én meg megengedtem neki. Most azért sokszor aggódok miatta, de úgy veszem észre elég jól alkalmazkodott ehhez a helyzethez és elég ügyesen vigyáz magára. De hozzá kell tennem, nekem nem nyugodott meg a lelkem, mert nem tudom mi a helyes megoldás, ha csak bent tartottam volna őt vagy ez. Szívem szerint, ha lenne elég pénzem, akkor biztos csináltatnék egy óriási kifutót, ahol rohangálhatna is, esetleg a madarak is betudnának jönni (mert olyan lenne a fal, hogy ki és be ne lehessen jönni a telekre, de fentről azért szabad legyen), de ennyi pénzem sajna nincs.

2013. ápr. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekünk sziámi cicánk van. Sose gondoltam arra, hogy kinti cicát faragjak belőle. Elsősorban féltem, hogy ellopják. Azért valljuk be, egy égszínkék szemű, gyönyörű macskát igen hamar meglovasítanak, főleg úgy, hogy nagyon barátságos fajta.

A verekedéssel csak annyit, hogyha ivartalanítva van, akkor nem mászkál a csajok után, nincs harc a többi macskával.

Mi, ha megyünk nyaralni, kizárólag ott mehet szabadon, pórázon. Könnyen megtanulta.

2013. ápr. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A mi macskánk kijárós cica. Nekünk a házunk két emeletes, a körtefáról szokott a macskánk felugrálni és a háztetőnkön mászkálni. Az utcára is kimegy, de soha nem messze. Néha nem jön haza este, olyankor hajnalban is elfoglalja magát amíg reggel be nem engedjük. Úgy hogy ha ezt nézem, én azt mondanám, hogy eléggé igénylik. Az más kérdés, hogy megszokják a bezártságot, csak ezzel is az a gond, nagyon uncsi mindig ugyanazon a kis helyen lenni 15 éven át... Amíg nem ivartalanítottuk a macskánkat, addig természetesen nem engedtük az udvarra, de akkor is állandóan az ablakban ücsörgött és bámult kifelé.

A póráz egy lehetőség, amit szintén, megszok a macska, de nem válik belőle fegyelmezett kutya, ha ott van pórázon és közelít felé valami rémisztő dolog, akkor bizony pánikba fog esni, mert "oda van kötve" és nem menekülhet.

Mondjuk vannak olyan macskafajták, amiket könnyebb megbarátkoztatni a pórázzal, és élvezik is a sétát, ők általában társaságkedvelőbb, kutyásabb lelkű cicusok.

2013. ápr. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkitől. Mindenképp mérlegelni fogjuk, hogy hogyan tovább.

Az előző cicáink mind ivartalanítva voltak, de akkor is mentek a verekedések (talán a területért, vagy fogalmam nincs), és volt hogy szép nyári estéken egész éjszaka nem jöttek haza, de másnap mindig megkerültek.. :)

2013. ápr. 14. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!