Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscica tartásának költségei,...

Kiscica tartásának költségei, kellékei, oltások, stb? Mire van szüksége?

Figyelt kérdés
2 hónap múlva hozzunk egy kiscicát, ő ekkor lesz 12 hetes bent fogjuk tartani. Mire készüljünk és miket vegyünk neki? Volt egy 2 éves kinti benti ivartalanított cicánk aki eltűnt, így úgy döntöttünk, hogy mivel nem tudunk cica nélkül élni, hozzunk egy benti cicát. Milyen oltásokra lesz szüksége? 2 kombinált elég? Valamint, szeretnék a régi cicánk almosát, táljait használni ezeket kifertőtlenítem, így megfelel az új cicának? Van még kaparófánk és játékok! Ezeket nem tudom olyan jól kitisztítani, így is jó lenne az új cicának? Mire lesz még szükség-e ? Fekhely? A régi cicánk a fotelbe aludt, neki csináljuk egyet? Valamint szeretnék kivinni a kertbe is pórázon magunkkal? Ez hülyeség? Egyedül nem mehetne ki mert az nem biztonságos, közel van az út,stb. Van egy nagy kutyánk is kinti- benti, vele is szeretnénk összeszoktatni. Tanácsokat szeretnék kérni, hogy mire jön a cica, minél felkészültebbek legyünk és mindene meglegyen. Köszi
2013. ápr. 15. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Itt sok kérdésedre választ találsz: [link]
2013. ápr. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Leukózis ellen feltétlen oltasd be!
2013. ápr. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha 12 hetesen hozzátok, akkor a jelenlegi gazdinak már minden oltást be kell adatnia a kicsinek és nektek már csak az évenként egyszeri marad (ezt egy tenyésztő tuti végig csinálja, nem tudom ti honnan hozzátok a cicát). Ivartalanítást is javasolom, van olyan tenyésztő, aki már a 12. hétre így adja a piciket, van aki a szerződésben kiköti, hogy meg kell csináltatni bizonyos időre. Én ivarérés előtt mindenképp megcsináltatnám. Visszatérve az oltásra megbeszélhetitek a jelenlegi gazdival, hogy adassa ő be (8 hetesen lehet elkezdeni) vagy ha ő valamiért nem tette/teszi meg, akkor amint nálatok lesz menjetek el az állatorvoshoz és vele konzultáljatok, mert baromi sokféle oltás van, amiből szerintem és sok orvos szerint sem kell mindet beadatni.

A régi dolgok teljesen megfelelőek, gondolom a cicád (szegényke :() nem volt beteg, de azért egy alapos mosás, fertőtlenítés biztos teljesen használhatóvá teszi az új cica számára. Én úgy gondolom, mint ahogy a kicsi gyerekeknél is az a jó, ha gyerekkorában azért érintkezik pár bacival, mert erősebb lesz az immunrendszere, egy cicánál sem kell teljesen steril környezetet biztosítani, mert akkor betegesebb lesz. Szóval a kaparófa, játékok használhatóak, mivel a tiétek volt én nem félnék. A fekhely nem hinném, hogy annyira nagyon fontos, mert sok cica, ahogy az előző nálatok is inkább fotel, ágy, szék itt-ott alszik, mint a neki külön kialakított fekhelyen. A póráz nem hülyeség, ha rátudjátok szoktatni. A miénk többszöri próba után is földhöz vágta magát benne, rossz volt nézni, mert inkább kínzásnak tűnt, mint élvezetes sétának. Hát az összeszoktatás is lehet nehezebb lesz, de ha a kutya kis szelíd, nyugodt, akkor talán menni fog, de függ mindkettőjük személyiségétől. Ahonnan elhozzátok ott esetleg van kutya? Mert ha igen, akkor a cicának könnyebb lehet az alkalmazkodás, de ez mind, mind tapasztalat alapján fog kiderülni.

Szóval szerintem már elég sok mindenetek megvan és majd ha jön a cica, akkor közben is látjátok, hogy esetleg még mire van szüksége, mit igényel.

2013. ápr. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!