Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ennyire nehéz örökbe fogadni...

Ennyire nehéz örökbe fogadni kiscicát?

Figyelt kérdés

Angliában élünk, és szerettünk volna egy kiscicát. Nézegettük pár oldalon ahol tenyésztők árulják a kiscicákat. 20-ból 18 alkalommal csalás volt az egész.. Amikor meg végre igazi tenyésztőt találtunk az meg kisebb vagyont kért egy kiscicáért. Mi nem akarunk 300-500-1000 fontokat fizetni, így úgy döntöttünk hogy akkor marad az örökbe fogadás. Mi nem akarunk tenyésztők lenni csak egy kis családtagot szeretnénk.. Jó nekünk a házi cica is. De megint elakadtunk. Pár állat menhelyet felhívtunk, de kiderült nincs kölyök cicájuk. Tegnap volt kint az egyik önkéntes állatmenhelyes ügyintéző hogy megnézze hol élünk, milyen körülményt tudunk biztosítani a cicának, Elbeszélgettünk, kérdezett pár dolgot.

Pl: kisfiú vagy kislány cica kéne, mennyi idős legyen.. Milyen legyen..hosszú vagy rövid szőrű, fekete vagy tarka.. szinte mindenre rákérdezett.. Mi azt mondtuk hogy nekünk mindegy milyen a macska, csak ne legyen beteg és kölyök legyen.. Ez volt csak a kikötésünk.. Ma háromszor telefonáltak. Mind három alkalommal idős macskára akartak rábeszélni minket.. Én ezt nem értem.. Mondtuk hogy kölyköt szeretnénk.. Egész Wiltshire megyében nincs kölyök macska??? Miért ennyire bonyolult az örökbe fogadás?? Komolyan 1 hónapja keresünk, kutatunk, lassan kezdek elkeseredni..

Milyen oldalakon tudok még keresni örökbe fogadható cicákat?? Aki tud kérem adjon már linket..

(de csak angol linkeket)


2013. ápr. 15. 22:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Nahát, ezt nem is gondoltam volna Angliáról, pedig ott éltem 2 évig. Nekünk van egy törpenyuszink, ha érdekel, szívesen átadom örökbefogadásra.
2013. ápr. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszönöm, de cicát szeretnénk nem nyulat.. Ha így haladunk akkor cicánk se lesz..
2013. ápr. 15. 22:41
 3/15 anonim ***** válasza:

Miért nem próbáltok meg itthonról örökbe fogadni?

Lehet h drasztikus,de létezik élő állat szállítás

2013. ápr. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Már utána néztünk ennek is.. Sokkal körülményesebb a külföldi állatok beszállítása mint gondolnánk.. Annyi pénzt elvisz hogy ezzel az erővel vehetnék 500 fontért itt is macskát.. De mint mondtam, nem akarunk kisebb vagyont rákölteni. Csak örökbe szeretnénk fogadni egyet..
2013. ápr. 15. 22:52
 5/15 anonim ***** válasza:
Hihetetlen. A mi környékünkön rengeteg kismacska van, szinte minden második házban születnek kismacskák, hirdetik őket, vagy a szomszédoktól szájról-szájra terjed. Nem tudtok itt Mo.-n szerezni egyet, és kivinni? apród.hu is tele van gazdit kereső kiscicákkal.
2013. ápr. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ja és a gond nem csak az anyagi része. Ott hon Magyarországon is egy leinformálható, normális menhely szintén "családlátogatás" után ad örökbe állatot. Nem hiszem hogy bárki kiutazna Angliába hogy megnézze hogy élünk..
2013. ápr. 15. 22:53
 7/15 A kérdező kommentje:
javítva : otthon
2013. ápr. 15. 22:54
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj már, ismerősömék nem régiben két macskát is örökbe fogadtak, nem volt ott semmiféle családlátogatás. Elmentek, megnézték, és már hozták is haza az egyiket, rá egy hétre meg a másikat. Inkább örülnek, hogy valaki elviszi az állatkákat, ne kelljen elaltatni őket...
2013. ápr. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem viccelek.. Tegnap voltak kint.. De nem is ez a gond, hanem az hogy nincs kölyök macska..csak 1-2--5-10 éves macskák...

Nem tudom az ismerősöd honnan hozott macskát előzetes megbeszélés nélkül, mert itt kint szinte mindenhol így megy már.. Mert tudni akarják hova kerül az állat..

2013. ápr. 16. 01:18
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem semmi a történeted. Viszont legalább egy példa arra, hogy a külföldieket sem kell isteníteni, ott sem működik minden simán.

Érdemben talán annyit tudnék írni, hogy egy 1 éves cicus sem lehet rossz választás, ha tényleg semmi más lehetőség nem fog adódni egy kölyökcica befogadására. Persze akkor a kölyökkort már nem élitek át vele, de egy 1 éves cica is fiatal még, kis kamaszka.

A másik, hogy ott nincsenek kisebb eldugott családi, kertes vagy inkább vidékies részlegek, ahol esetleg lennének kiscicák? Nem tudom elképzelni, hogy ott minden korrekten működik és ennyire tudják irányítani ezt a dolgot. Persze ettől még lehet. Talán az ilyen helyeken is körbe kéne nézni. Vagy ott hirdetést írni, hogy örökbe fogadnál egy kiscicát. Csak tippelgetek, de tényleg szörnyű, hogy nálunk még az aluljáróban is sokszor látok egy nőt, aki hordozóból ingyen adja a cicákat... itthon sokkal egyszerűbb, itt szinte utánad dobják szegény kicsiket. :(

2013. ápr. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!