Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől büdi a macskám szája?

Mitől büdi a macskám szája?

Figyelt kérdés
Van egy 11 hónapos macskám. Már kis kora óta nagyon büdös a szája, ha kinyitja. Akkor is lehet érezni, ha csak nyalogatja magát. Ez mitől van? És mit lehet ellene tenni? Teljesen mindegy, hogy mivel etetem, ez a szag akkor is van. Fogköve sem hinném, hogy ilyen fiatalon kialakulna. A szájában és a fogain sem látok semmi furcsát.
2009. szept. 24. 11:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%
Azért büdös,mert nem mosod a fogát rendszeresen.Egyébként minden macskának büdös a szája szerintem.
2009. szept. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mert ragadozó, ami rohadó állatokat és kajákat eszik és utána nem mos fogat. Az ember szájszaga pont ugyanilyen lenne ha nem mosna fogat.
2009. szept. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Értem. Más fórumokon azt olvastam, hogy nem lenne szabad, hogy feltűnően büdös legyen a szája. De akkor ezek szerint minden macskáé büdös.

Mondjuk idegen macskákat még nem szagolgattam. :D

Az komoly, hogy meg kéne mosnom a fogát? A fürdetést még csak-csak elviseli, de nem tudom mit szólna, ha a szájában kotorásznék. :)

2009. szept. 24. 11:45
 4/16 anonim ***** válasza:
Csatlakoznék az előttem szólókhoz. Hát a fogmosást valószínűleg nem komálná :) de mondjuk adhatsz neki gyümölcsöt meg zöldséget némelyík macska imádja. Az enyém pl a savanyú uborkát is szereti. Talán ezektől kicsit frissebb lesz.
2009. szept. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
Ennyire nem kéne büdösnek lennie ...kérdezz meg szakembert a nagyon durvul a helyzet
2009. szept. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A fogkő is okozhatja ezt, így a macskákat érdemes évente elvinni állatorvoshoz, fogkőleszedésre.
2009. szept. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az én cicámnak egyáltalán nincs szájszaga, úgyhogy szerintem ez valami betegség jele, akár emésztőrendszeri probláma is okozhatja, ha nincs fogköve.
2009. szept. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Mondom, hogy nincs fogköve! Legalábbis én nem látom. Meg hogy vigyen évente, ha még nincs egy éves?

Beteg lenne...? Akkor viszont születése óta az. :( Mindenesetre nekem nem tűnik annak. Nagyon fürge, játékos és elég jó étvágya is van.

Orvos is láttam már többször és nem tartotta betegnek. Igaz, nem a szájszag miatt voltunk dokinál és erre nem hívtam fel külön az orvos figyelmét.

2009. szept. 24. 13:26
 9/16 anonim ***** válasza:

1. A cicának nem kell megmosni a fogait, sem fürdetni nem kell. Ő nagyon tiszta állat.

2. Amennyiben állandóan büdös a szája, akkor ott valami gond van. Vagy nem megfelelő az étrendje, vagy betegsége van.

2009. szept. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Fürdetni azért megfürdetem hetente egyszer. Kint is jár, meg bent is. Fölugrik a bútorokra, fotelba, a konyhában is sündörög.

Mikor lemegy a pincébe játszani és visszajön, ha megsimogatom, szürke, fekete lesz a kezem a bundájában lévő kosztól, portól.

Úgyhogy ha tiszta állat ha nem, fürdetni fogom.

A szájával pedig ezek szerinte nem lehet mit csinálni...

2009. szept. 24. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!