Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kibírhatatlanul büdös a...

Kibírhatatlanul büdös a macskám szája.11 éves perzsa, ez utalhat valami betegségre?

Figyelt kérdés
Konzerv gourmet, és száraz kaját eszik.
2011. jan. 30. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy halat zabál?
2011. jan. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a száraz táptól lehet szaga

de az is lehet h romlanak a fogai ha ilyen idős már:D

a biztonság kedvéért vidd el dokihoz ő majd mond biztosat mert lehet még esetleg a gyomra is

2011. jan. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy fogproblémája van a macskának, vagy valami emésztőszervi gond. De az is lehet, hogy megfázott, és gyulladásban van valami a légutakkal kapcsolatban. Mindenképpen gyulladás lehet a háttérben, az idéz elő "büdösséget". Ha eddig nem volt ilyen,szerintem vidd el állatorvoshoz.
2011. jan. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a 6 éves perzsánknak is volt hasonló gondja a nyáron!

Be volt gyulladva az ínye a fogkőtől. Leszedték neki és azóta megszűnta kellemetlen szag is :)

2011. jan. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg fogköve van, és be van miatta gyulladva az ínye, ahogy már előttem is írták. Nézz bele a szájába, a fogkövet szabad szemmel is észreveszed, főleg a szemfogakon látványos, sárga színű elváltozás. Ilyen idős korban már egyébként sem árt egy fogkőeltávolítás a perzsa cicáknak, hiszen az ő lapos orruk nehezebbé teszi számukra a rágást.


Mivel a fogkőeltávolítást állatorvos végzi, ezért ő azt is meg tudja mondani a vizsgálat alkalmával, hogy lehet-e esetleg más probléma is a háttérben.


Üdv,

egy cicatenyésztő

2011. jan. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én 3 évesem is ugyanezt eszi és mégsem büdös a szája. Egyszer elvittem egy másik cicámat orvoshoz mert büdös volt a szája, kiderült, hogy tüdőgyulladása volt.

Utalhat fogproblémákra is, nézesd meg!

2011. jan. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!