Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet a legkíméletesebb...

Hogyan lehet a legkíméletesebben megfürdetni egy olyan macskát, ami nagyon ritkán volt fürdetve, minden olyan dologért fúj, ami neki nem tetszik, és olyankor átmegy agresszívbe. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van valami jó ötlet, hogyan lehetne megfürdetni anélkül, hogy engem szétszedne, és a fél panel sem hallja, hogy fürdetem szegényt?! Valami nyugtatásos dolog érdekelne! :D

2013. ápr. 17. 11:38
 1/10 intrepid ***** válasza:
2013. ápr. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ha így megfogom kézzel is fúj
2013. ápr. 17. 11:51
 3/10 anonim ***** válasza:
A nyakbőrénél megemeled. Utána így tartva lehet fürdetni, mert megmerevedik. Persze, egy segítség jól jön. A fújástól meg nem lesz semmi bajod.
2013. ápr. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy attól nem lesz bajom. :) Köszönöm az ötleteket! :)
2013. ápr. 17. 12:01
 5/10 anonim ***** válasza:

Van ilyen cicám,fúj,csap,üvölt,harap.Ha megpróbálom így megfogni akkor nem megmerevedik hanem felhergeli magát és rosszabb lesz mint volt.


Ha nagyon kell a fürdetés akkor altatás és fürdetés.

Nyugtatót nem javasolnám(próbáltam és lassítva csinálta ugyanazt)


Amit megpróbálhatsz:Samponos víz+szivacs és átdörgölöd újra és újra,nálunk ez jár a legkevesebb sérülésel és macerával és ezt még a cica is élvezi ha jó pillanatba kapom el :)

2013. ápr. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is ettől félek, hogy csak felhergeli magát. Mert nem az a megmerevedős fajta. :) Erre csak azért van szükség, mert lakásban van, most meg nagyon hullik a szőre. De ha csak fésülném, tiszta szőr lenne minden. Így, ha vizes, nem száll a szőre.
2013. ápr. 17. 13:06
 7/10 Vicuska87 ***** válasza:

Nahát így nem lehet kikapcsolni egy macskát, ahogy a link küldője írta! Ennek semmi értelme sincs!

Persze van egy bizonyos ösztön, ha a nyakánál megfogják, de egy nagymacskát ez már nem érdekel, inkább rúg fúj, karmol,és kapálódzik, lehet meg is harap!

Most azt nem értem hogy te mindennap fürdetni akarod, mert a vizes macskának nem száll a szőre??? Ez így nem egészen lesz jó, mert így könnyen megfázik, meg így nem leszel sokkal előrébb, mert a szőrök nagy része a bundában marad!

A legjobban úgy jársz, ha elviszed kozmetikushoz, és ott kifésülik, és akár meg is fürdetik!

2013. ápr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem minden nap akarom fürdetni, csak max hetente, hogy a nagyja kijöjjön. Nem akarom, hogy egész nap csurom víz legyen szegény, de tény, hogy ha vizes és úgy fésülöd ki a nagyja szőrét, akkor nem annyira lesz tele a lakás a szőrével fésülés után.
2013. ápr. 17. 13:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Ismered a Furminator fésűt? Azzal úgy tudod fésülni, hogy nem száll a szőr és rengeteget kiszed. Mióta használom, alig van szőr a lakásban, pedig látszana, mert mindkettő sötétbundás.
2013. ápr. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne fürdesd! Nem tesz jót neki, tudod neki két rétegű a szőre, (fedőszőr és pihés alsó), ez általában esőben sem ázik meg, de fürdésnél az alsóbb réteget is áztatod. Ezzel kockáztatod a megfázás, és a bőrproblémák esélyét.

Arról nem is beszélve, hogy kapsz egy idegbeteg állatot...


Csak azért ne fürdesd meg, mert téged zavar.

2013. ápr. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!