Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Leszoktatható egy kiscica a...

Leszoktatható egy kiscica a folytonos rongálásról?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hetes kiscicám, nagyon szeretem. Alapvetően kis bújós, folyton felugrik az ember ölébe, dörgölőzik, kedves kiscica. A baj csak azzal van, hogy iszonyatosan rossz tud lenni. Karmol, harap, ráadásul durván, az egész karom tele van már karmolásokkal, harapásokkal, és sehogy nem tudom leszoktatni róla. Nem akarom bántani, azt olvastam, az nem is segítene, de valamit muszáj tennem. Főleg, hogy van egy 1 éves kislányom, neki nem is engedem a közelébe, félek, hogy vele is ilyen durván játszana, és azért, ha választani kéne, hogy a macska vagy a pici, elég egyértelmű lenne...

Minden esetre nem szeretném őt elajándékozni, meg nem is nagyon tudnám kinek, mert tényleg tündéri, de kezd egyre kevesebb lenni a kedves időszaka, és egyre több a karmolós-harapós őrülten össze-vissza rohangálós. Már akkor is harap, ha felugrik az ölembe, és meg akarom simogatni...



2013. ápr. 19. 10:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki fogja nőni. A macskák így játszanak, jó esetben a testvéreikkel 12 hetes korukig. Nekik a harapdálás, bunyó a játék, nem a barbizás :) Le kell fárasztani, plüssállatot nyomni felé, amikor karmol, had püfölje, vagy szerezzetek be neki egy társat. Rászólni lehet, amikor erősen harap, hogy megtanulja, mekkorát szabad, mi az ami már fájdalmas. Jó esetben ezt még az anyjától tanulná meg.
2013. ápr. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Türelem :) Tényleg ki fogja nőni. A miénk is ilyen volt, most hogy írod, jutott eszembe :) Most már egy bújós tünemény. Kb. 3-4 hónapos korára lecsitul. Játszatok vele sokat, kergetőzést imádják. Elfárad hamar. :)
2013. ápr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod fogni a tv-ben az "Animal Planet" csatornát, abban van egy sorozat egy "macskadokiról". A látszólag kezelhetetlen, gazdit-bántó, mindent tönkretevő (kárpitos bútorok stb.) macskák lelkét és a gazdik kapcsolatát hozza rendbe:

- alapvetően azt magyarázza, hogy a macskának szüksége van a lakáson belül egy saját térre, lehetőleg olyan polcos, lépcsős rendszerre, amire ha felmászik, azt kizárólag csak a sajátjának tudja, és onnét tudja nézni, mi történik körülötte.

- másrészt ugyanúgy, mint pl. a kutyáknak, a macseknak is szüksége van, hogy naponta rendszeresen kifárasszák, vagyis játszanak vele, elfáradjon, akkor fog nyugton maradni

- a macsek is érzi, hogy a gazdi fél-e tőle, vagy haragszik rá, vagy alapjaiban milyen érzelmeket táplál iránta, tehát ennek megfelelően reagál. Ha félnek tőle, akkor ő lesz fölényben, és "dirigál", ha haragszanak rá, nem szeretik, akkor ő is goromba lesz, stb. Ha szeretettel, megértéssel kezelik, ő is tündéri lesz.

2013. ápr. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is ki fogja nőni. Az enyém kis korában nagyon garázda volt, nagyon durván tudott játszani, meg volt tapéta leszedés, függönyön lógás, hajnali 2-kor labdával zörgés, vagy egy este ötször jutott eszébe fel-alá mászkálni rajtam dorombolva. Most már teljesen kinőtte ezeket, minden nevelés nélkül legtöbbször úgy játszik, hogy a karmocskáit benn tartja, a harapás is csak amolyan "játszásiból" történik, bekapja egy kicsit az ujjam, de ennyi.
2013. ápr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
:DDD Ma reggel sokalltam be az én cicámtól. Már elmúlt 13 hetes, egy hete van nálunk és van egy nagyobb macsekunk is, akivel állandóan játszik meg amúgy is rohangál egész nap, mindent megpiszkál, szóval ki is van a napja töltve rendesen. Van egy csomó mászási és kaparási lehetősége sok játék is van, de a drága akkor is dinka. Harapdál és karmol, akit ér, de látszik, hogy neki ez játék. Reggel a farmeromból húzott ki két szálat, mert állatba karmol és hiába "kiabáltam", hogy AÚÚÚÚÚÚÚ ez már fáj, tojt rá. :DDD Eszembe jutott, hogy a nagy is ilyen dinka volt kicsinek. Kinövik, különösebb nevelés meg bármi nélkül. Utána már csak finom mozdulatok maradnak puha manccsal a harapás meg végképp kilőve, esetleg akkor, ha jól megdögönyözöd, mikor neki nincs kedve hozzá, de akkor sem fájdalmasan. Szóval még türelem van pár hetetek így. Nem emlékszem, hogy az én nagyom mikor hagyta ezt abba.
2013. ápr. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha ezt csinálja legközelebb látványosan húzd el a kezed, és kiálts fel, hogy jujj, áá valami fájdalmas hangon.

Mivel intelligensek rá fog jönni magától, hogy ez neked fáj. De cserébe ezt mindig csináld meg akkor is, ha csak egy picit csinálta. A hangulatot is leveszik a macskák. Néz rondán rá! Aztán persze jöhet a cirógatás, és a közös játszás! :)

2013. ápr. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Na ez lehet undi lesz számodra meg nem is javasolom, de nekem eddig ez vált be. :D Az én "új" kiscicám mániája, hogy hajnalban (4 és fél 5 között) ébreszt, harapdálva és karmolászva. Ma reggel már nem bírtam és visszaharaptam. :D Na csak picit... a fülét, de rögtön abbahagyta. Meg megfigyeltem, hogy a nagyobb is elég durván lepofozza, mikor már túl sok a karomból meg fogból, mert őt meg este nem hagyta aludni. Úgy látszik a pici soha nem alszik, és úgy látszik vissza kell fordítani rá a kis hülyeségét. A nagyot hagyom hadd nevelje és nekem sokszor furának tűnik a pofozgatás, de a kicsi nem jajdul fel, nem fél tőle és keresi is a társaságát.
2013. ápr. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez jó!

Láttam egy filmet, úgy szívatták meg az emberkét, hogy akkor lesz jóban a kutyával, ha megharapja a fülét! Nagytestű kutya szerepelt a filmbe.

Mindenesetre játékból ezt megtettem, és azóta tényleg jóban vagyunk!

Szerintem a macskáknál is használ!

2013. ápr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Valami lehet benne!

Amikor az én tacsim aláült a diófának, amin a verebek gyülekeztek, és órákig ugatta őket. Hiába szóltam neki, hogy hagyja abba az ugatást, nem volt foganatja.

Egy alkalommal odaálltam mellé, és én is elkezdtem ugatni: elhallgatott, rám nézett, és attól kezdve nem ugatta a verebeket.


Hogy mit gondolhatott magában?

De a célom elértem vele! :))

2013. ápr. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!