Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kandúr herélése?

Kandúr herélése?

Figyelt kérdés

nemrég kaptunk egy növendék kandúr cicát.nagyon ragaszkodó és kivételes cicus de mióta elkezdődött a tavszi bagzási időszak vadabb lett.a beagle kutyusunkat is levadássza szó szerint, ahogy sötétedik hangosan májog meg futkározik.az már mellékes hogy a pisije elég büdi lett.

Az lenne a kérdésem ha kiheréltetjük (persze nem csak ezért,túlszap. stb.) akkor nyugodtabb cica lesz mint régen?mennyi idő alatt kerül le a körgallér, és hogyan kell műtét után gondoskodni?változik addig a kajája?


2013. ápr. 19. 10:57
 1/9 Lienah ***** válasza:
100%
A mi macsekunk februárban lett kiherélve (fiú macskák általában nem kapnak gallért), már aznap nem "májogott", azóta sokkal nyugottabb, a pisije sem büdi, és nem jelölget. Műtét után egy a lényeg hogy meg kell várni amíg teljesen magához tér, nem kóvályog (általában ez fél nap..) csak akkor adható neki kajcsi illetve innivaló (addig férrenyelheti....) A mostani kajaadagja kb ugyanannyi mint elötte volt (néha kicsit több), a doki azt mondta ő sosem lesz nagyobb és kövérebb, mint azt a közhiedelemben hallani... Jah igen, műtét után kb egy hétig nemigen tud leülni (próbálkozik, de inkább csak ilyen guggolás megy...). Első 2nap láthatóan meg volt sértődve, de aztán helyreállt a béke:)
2013. ápr. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Akár most is elviheted a cicát, semmi baja nem lesz, kőrgarrélt sem biztos, hogy fog kapni.

Sokkal, de sokkal nyugodtabb lesz, és nem fog hangoskodni, vagy körbespriccelni mindent a büdős vizeletével. Lehet venni neki drága speckó eledeleket, de nem feltétlenül fontos, megfelelő adagolással a házikoszton sem lesz semmi baja, valamint ha sokat mozoghat. Nekem a nőstény cicám lett ivartalanítva februárban, volt vagy 10 cm-es vágás a hasán, egyáltalán nem kapott gallért. Sőt azzal, hogy nyalogatta még segített is a gyógyulásában. Én ugyan úgy etetem mint előtte. Ugyan olyan lökött mint az ivarrá érettsége előtt volt. Azzal a külömbséggel, hogy most nem fog havonta megkergülni.

2013. ápr. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Lienah ***** válasza:
Jah igen, és mégvalami, azóta Sterilizált macskáknak való kajcsit kap (állítólag a simától sem lesz húgyköve, mert hogy ezis csak közhiedelem), szereti nagyon:)
2013. ápr. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen nyugodtabb lesz, nem fog a sok tüzelő macskától bezsongani. Nem fog jelölgetni, ami ivartalanítás nélkül tavasztól függetlenül igen kellemetlen tud lenni.

A műtét napján a teljes ébredésik nem szabad egyedül hagyni.

Ha nem nagyon piszkálja magát nem is kell rá gallér (a miénken nem volt)

Nem kell megijedni tőle, általában felkelnek és észre sem veszik.

Nálunk ugyan azt eszi mint előtte, bár már lehet venni tápot ivartalanított macskáknak is. Ebben nem tudok nyilatkozni,hogy mennyire csak reklám vagy tényleg szükséges nekik olyan táp.

2013. ápr. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen fontos a steril macskáknak a speciális táp. Sajnos az én 4 éves cicám sokáig szenvedett vesehomokosságban az ivartalanítás után. Kapott gyógyszert, oldatot, tápot, de mindig visszajött ez a probléma. Megműtötték végül, de már nagyon rossz volt a vesefunkciója és sajnos nem ébredt fel az altatásból.
2013. ápr. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek.a kajat azert kerdeztem hogy a mutet utani napokban kimelobbet vagy pepeset kell e ennie varratszedesig vagy eheti azt amit eddig.meg szerencsere nem spriccelget de tenyleg dili es mindig elveri a kuzyat ha bejon a szobaba.a mutet utan eljulonitsuk oket?mennyi idore?felszivodo varratot kap vagy kiszedik?rogton hazahozhatjukutet utan?bocsi a sok kerdesert.
2013. ápr. 19. 15:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem ivartalanított nőstény cicám van, de étkezés tekintetében mindegy is a neme. Ivartalanítás napján nekem nem javasolták, hogy etessem. Másnap is csak főtt rizst, illetve kaptam egy kis csomag száraz eledelt kifejezetten ivartalanított macskák részére. Ez csökkentette az altatás utáni hányingert, ami még másnap is megvolt nála. Amikor már kezdett kiürülni a szervezetéből az altató, s stabilabban mozgott, bármit adhattam neki. Gyors volt a váltás a rosszulléte és a jó közérzet között.


Hogy a kandúrokat milyen varratot kapnak, azt nem tudom. Az enyémnek a belső varrat mellett, ami benne marad, volt egy külső, amit ki kellett szedni 10 nappal később. De egy nősténynek felvágják a hasát, kandúroknál teljesen más a "történet".


Műtét után pedig 2-3 órával mehettem érte, akkor ébredezett, nagyon rosszul volt, s hálás volt érte, hogy akkor vele voltam, egészen másnapig, amíg teljesen rendbe nem jött. Utólag belegondolnom is rossz, milyen szörnyű lett volna a kis lelkének, ha nem vagyok mellette, amikor olyan rosszul érezte magát.

2013. ápr. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Lienah ***** válasza:
Kandúr cicáknál kb 2-3 öltés (felszívódó varrattal), kb fél órás a műtét, aztán haza is viheted egyből. Nem kell kímélő vagy pépes kajcsit adni neki (de azért várd meg a másnapot kaja tekintetében, hogy teljesen kiürüljön az altató, így nem nyel férre). A lány macskáknak sokkal macerássabb mert a "pocijuknál" vágnak... és nem is kicsit...:( Elzárni a kutyától meg max 1 napig kell amíg magához nem tér, utána úgyis csak annyiban változik a "mozgása" kb 1 hétig, hogy furcsán "ül", meg néha amikor mosdik akkor furcsán tartja magát... De ennyi
2013. ápr. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom.igazan hasznos dolgokat irtatok mar es sokkal tisztabban latom a dolgokat!
2013. ápr. 22. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!