Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy macskám, akit 7...

Van egy macskám, akit 7 hetesen hoztam el egy kisfiutól mar megvan kb.9-10 hónapja. A szomszédaink közül mindenkinek van kutyája melletünk 4 kutya van. szerintetek kirakjam? És hogyan szoktassam ki? többi lent

Figyelt kérdés

És a macskám fiú nemű de már ivartalanitva van most lesz egy éves , es a szobámba van mert a lakás töbi részebe nem mehet és soha nem is volt.... és van egy teraszom ahova néha kivitem és annyira sájnálom...látom rajta hogy kimenne a szabadba ...de több ismerősömnek halt meg macskája...és úgy tartottam hogy bent tovább él mert védve van a szomszédainknak vagyis 2 nek van 4 macskája akik már 2 éve élnek kint a szabadba nagy egészséggel.de a macskám alapjába nem egy könnyű eset.... nem a legbarátságosabb macska .... neha nekem jon vagyis játszik a lábammal ---és minent lepisil a szobámba és kezelhetetlen ezért gondolkozom hogy kiraknam de félek hogy nem élné túl... és azért irtam mind ezt le hogy segitséget kérjek hogy kirakjam vagy ne és hogy van e valami módszeretek arra hogy hogy lehet kiszoktatni ha lehet mert mar 10 hónapja szobacica....és nem nagyon halgat rám...és ez az egyik ok a sok közül amiért féltem....tehát ha tudtok valami kiszoktatási módszert vagy hasonlót és tudtok tanácsot adni nagyon hálás lennék....és sokan mondták hogy a macska néha azért erőszakosodik be mert nem jól nevelem amivel nem értek eggyet bár nem tudom.... ja és valami amivel meglehet oldani hogy ne menjen el pécsig meg miskolcig hanem mondjuk csak a kertbe legyen...vagy az utcába.. előre is köszönöm és bocsánat a hoszzúbeszédért :)

14/L


2013. ápr. 19. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

De miért nem engeded a ház többi részébe? És akkor miért van macskád? Nem akarlak bántani, de ezt nem így kellett volna. Összepisil mindent; nincs alomra szoktatva?

Szerencsétlen egy nyamvadt kis szobában leélni az életét. A macskának kell a tér, még ha nem is engeded ki az udvarra, legalább hadd szaladgáljon a házban:(

2013. ápr. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 borcsi02 ***** válasza:
100%

Szia,

hát nem vagy könnyű helyzetben, ez a szitu sok macskatartó dilemmája. Ha jól értem, a cica kizárólag a te szobádban meg néha a teraszodon éldegél, ez valóban elég szűk élettér, és amikor a cica a teraszról nézelődik, nyilván vágyakozik a szabadba, ahogy a macskák legtöbbje. Megértem azt is, hogy szeretnéd, ha boldogabb lenne, mert azért lakásban sem egyszerű nekik, de hogy egyetlen szobában "tengődni", az tényleg nem túl ideális. Lehet, hogy emiatt az egész helyzet miatt is olyan, amilyen, ideges, befordult, ahogy írtad.

Igazából saját felelősségre dönthetsz úgy, hogy kijárós cicát csinálsz belőle, de SEMMIKÉPPEN nem CSAK kinti cicát, mert az túl veszélyes lenne szerintem.

Én a saját tapasztalataimat tudom megosztani, ami úgy néz ki, hogy alapvetően benti cicáim vannak, akiket általában télen, hidegben nem nagyon engedek ki, de most, hogy jön a jó idő, úgy szoktam csinálni, hogy szép lassan kieresztem őket, de csak úgy, hogy én is mindig ott vagyok velük, és figyelek rájuk. Ilyenkor mindig rajtuk a szemem, ott vagyok velük a kertben, játszom velük, vagy csak simán hagyom, hogy felfedezzék a "vadont", ha kell, megyek utánuk, amerre szökni akarnak. Nálunk is van kutyás szomszéd, szóval ezért is ébernek kell lennem. Kicsit bonyodalmas, de nekem megéri, mert nem tudnám megfosztani őket a szabad levegőtől, a fűben való ugrándozástól, gyík és lepkevadászattól, és egy ilyen kint töltött pár óra után olyan elégedetten hevernek el a lakásban, és sokkal jobb az étvágyuk is, hogy öröm rájuk nézni.

Mondjuk nálunk az egész ház az ő birodalmuk, de még ez is kevés sokszor.

Egy szó mint száz, én a helyedben elkezdenék kijárni a cicával a kertbe, hidd el, mivel lassan egy éve lakásban él, nem fog merni csak úgy elszaladni, eltűnni, csak figyelni kell rá. És sokkal boldogabb lesz, mint most, amikor pár négyzetméteren él szegény. Megértem az aggodalmad, de szerintem adhatsz egy esélyt ennek a megoldásnak, hidd el, teljesen jól kivitelezhető, legalábbis nálunk jól működik. Persze nyilván tilos csak úgy neki ereszteni a nagyvilágnak, tényleg ott kell mellette maradnod kint is. Tapasztalatból mondom, hogy működőképes a dolog.

Én is bocs a hosszú hozzászólásért:)

2013. ápr. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Ha be van szorítva kis térbe, stresszes lehet tőle, azért pisil mindenfelé. Ha csak ilyen körülmények között tarthatod, gondolkodni kéne új gazdáról, akinél nem lenne néhány m2-re beszorítva.
2013. ápr. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért nem tudom a lakás többi részére engedni mert.... furin fog hangzani titokban tartom és csak anyukm tudja hogy van apukám nem mert gyűlöli az állatokat és 2 emeletes a házunk és ő késő estig dolgozik ezért nem veszi észre hogy van macskám... és nem is szokott feljönni...és köszönöm a válaszokat és holnap már kiviszem kicsit :)
2013. ápr. 19. 22:25
 5/7 borcsi02 ***** válasza:
100%
9-10 hónap alatt apukád nem jött rá?:) Ez szép teljesítmény!:) Ha adhatok egy tanácsot: Én már nem a szüleimmel élek, de én sem számoltam be róla nekik jó ideig arról, amikor elköltöztem, hogy 3 macskám lett, mert rosszallták azt, hogy ezzel mennyi plusz költség, felelősség jár, aztán mikor megtudták, hogy nekem mennyire fontosak, és mennyire szeretem őket, elfogadták, mert látták, hogy mennyire boldogan élek a cicáimmal. Mondjuk ők nem állatutálók, csak szimplán kutyapártiak, de ha abból indulunk ki, hogy téged is mennyire szeret apukád, akkor meg fog békélni a cicával. Mert gondolom, örökké úgysem fogod tudni titkolni előtte. Annyira ő sem lehet kőszívű. Meg tudod, azért a cicának sem jó ez a helyzet, jobb lenne, ha megbeszélnétek őszintén ezt a dolgot családilag, csak nem lesz belőle baj. Vagy apukás ilyen "súlyos eset"?
2013. ápr. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen ilyen súlyos eset...egyeltalán nem megértő..:( Elég hoszzú történet miért ilyen ...de sajna vele biztos nem tudnám megbeszélni....tutira az ablakon dobná ki.....és szrin tem sose fog rájönii reményeim szrint mert 2 emeletes házunk van 8 éve lakunk itt és a nyolc év alatt egyszer jött fel az emeletre tehát szrintem....:)
2013. ápr. 19. 23:21
 7/7 anonim ***** válasza:
És ha orvoshoz kell majd vinni valamelyiket, akkor mit csinálsz? Mert az tuti, hogy apád nem lesz hajlandó kifizetni az árát. Ne haragudj, én értem, hogy nagyon szereted az állatokat, de ez nagyon felelőtlen dolog volt.......
2013. ápr. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!