Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik a legolcsóbb macska...

Melyik a legolcsóbb macska eledel? Két kinti, ivartalanított, felnőtt cicám van, Ti mivel etetitek a macskáitokat?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 20. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Rosszul kezdődik a kérdés. Bocsánat, de azért az állattartáshoz nem így kéne hozzáállni. Melyik lehet a legolcsóbb macska eledel? A legsilányabb... persze a drágábbak között is van rossz beltartalmú. Én itt szoktam olvasgatni, hogy az Aldi meg nem is tudom milyen bevásárló helyek saját márkás kajái az árukhoz képest elég jók. Szerintem elsősorban ne az olcsóságra törekedj, persze azt sem mondom, hogy kötelező mindenből a prémium, mert két macseknál az azért már jelentős összeg. Azok a jó eledelek, aminek viszonylag nagy a hústartalma és nem tartalmaz sem cukrot, sem gabonát sem semmi tartósító és színező szert.

Az én cicáim prémium száraz tápot kapnak és mellé változatosan nyers csirke húst, halat, tasakos kajcsikat, néha nyers májat, bár ezt nehezen eszik, de én is próbálkozom többféle kajával, hogy ne legyen egyoldalú a táplálás.

2013. ápr. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan ivaros kandúrom van, de nagyon szereti a pennys molli cicatápot. Olcsó, de ő ezen nőtt fel. Én nem kizárólag tápon tartom, hanem főleg házi kosztot kap. Mellette rágcsálni tápot. Nagy szép, dús szőrű cica
2013. ápr. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az Aldiban két száraztáp is van,úgy tudom,mindkettő egész jó minőségű.A mieink(4 cicánk van) inkább a Lidl saját márkását szeretik.
2013. ápr. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nem biztos h pont a legolcsóbb kell a mcskának mert általába ami olcsó az elég kaki is.
2013. okt. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezekkel az "olcsó" "tápokkal" (moslékok) etetni, olyan mint ha az ember hamburgeren élne nap mint nap, egy kis fagyival. Meg fiatalon küzd a szervezet a mérgek ellen...aztan ahogy telik az idő jönnek a betegségek..korábban, súlyosabban mint kellene. Persze lehet, hogy pont a szerencsés típusú, es nem lesz baja tőle sokáig. Idézőjelbe azért tettem ezeket a szavakat, mert jo tudni, hogy csakúgy mint az embernél az állatoknál is játszik a jobb minőségű ételből a kevesebb több. Ezeknek a szutykoknak kb 4%-a hús. Az is mindenféle nyesedék, maradék. Értékük egyenlő a nagy büdös nullával. Egy 2kg-os közép -felső kategóriás (pl royal canin, animonda, ) szaraztap pl emag-nál ugy 3-4 eft, es ez egy cica havi adagja. Lehet kapni különböző webshopokban (1-6-12-24 adagos) nedves eledeleket, aminek a hús tartalma 50-70-sőt! 90%!!! De piacokon is fellelhető. (pl royan canin, bozita, animonda,miamor...utana kell olvasni) nem elérhetetlenek, es nem megfizethetetlenek! Sőt! Mivel magas a hustartalmuk, es sok egyéb LÉTFONTOSSÁGÚ vitaminok es egyebek vannak beleteve, sokkal kevesebb is elég. (míg pl egy whiskas tasakos nedveselelbol 1 napra 1 400g konzerv kell egy cicának, vagy négy tasak, addig ezek általában 70-85grammosak, es elég kettő (mondjuk reggel este) de a minőségi szárazzal meg kevesebb is! Nekem megy cicára 3kg szaraztap(royal canin) es napi 100gramm\cica nedves elég egy hónapra! Van hogy az sem fogy el.
2016. nov. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!