Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem mi történik a...

Nem értem mi történik a kutyámmal. Miért remeg? Felnőtt husky kan (ivartalanított).

Figyelt kérdés

Van neki a terasz alatt kutyaháza, de nappal nem szokott benne aludni, csak éjszaka. Nappal mindig a terasz alatt van a fotelben fekszik, de most remeg. Egyébként eszik-iszik rendesen, nem megy a hasa, nem lázas, ma egy kicsit kedvtelen, de gondolom az esős idő is befolyásolja. Ha behívom és a szobában fekszik, nem remeg. Nem hiszem el, hogy fáik, sosem fázott hiszen husky!!!

Depressziós lenne? Vagy a kutyáknál nincs ilyen? Minden nap visszük ki, séta, futás, tanítás, prémium minősigű tápot eszik vegyesen hússal (marha, kacsa, vad).


2012. okt. 28. 11:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

két okból remeghet: vagy fél, avgy fázik


minek után multhéten még volt hogy 20 fok is volt, most meg jo ha 5 ok van, így szerintem fázik, hiszen egy ilyen drasztikus hőcsökkenést ők is megéreznek...

2012. okt. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nos, a kutyák elég okos állatok. Többek között képesek álremegést produkálni, ha rájönnek, ekkor a gazdi beengedi őket a lakásba. Meg kéne figyelned, mikor reszket, pl reszket-e akkor, mikor azt hiszi, épp nem figyeled? Meg azt is nézd meg, hogy úgy egyébként, pl bent a lakásban jó kedélyű-e.

Pl én mudim egyszer direkt csuklásokat produkált, mert rájött, hogy ettől még jobban érdeklődöm az állapota felől. De párom esküszik rá, hogy csak akkor csinálta, mikor láttam. :D Ezért nem foglalkoztam vele, s hopp, el is múlt. xD

2012. okt. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Érdekes és hasznos válaszok! Köszi!


Nem, ő biztosan nem tud túljárni az eszemen, habár tudom, hogy létezik ilyen cseles viselkedés. Olyankor figyelem mikor nem látja, az ablakból. Most meg kint fekszik a füvön, elállt az eső és nem remeg.


Nem értem mi volt nála ez a reggeli remegés ....

2012. okt. 28. 12:22
 4/17 Igaz Állatbarát ***** válasza:

Jobb esetben fázás és félelem az oka,

de rosszabb esetben,

epilepszia előjele is lehet,amit vergődés követhet,de remélem,hogy nem betegség,és nem elijesztésként írom,de egyszer volt egy ilyen Kutyánk.

2012. okt. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Én a félelmet kizárom, nincs mitől félnie, nagy becsben van tartva, kiegyensúlyozott kutyaélete van.


Epilepsziára én is gondoltam és nagyon félek, de a remegést nem követte semmi ..., lehet csak a remegés az epilepszia előjele?

2012. okt. 28. 14:29
 6/17 Igaz Állatbarát ***** válasza:

Nemcsak a gazda hibájából,

bármilyen okból félhet a Kutyus.

Nem Önt hibáztattam a félelem említésével.

A nagyon ijedősöknél

elég egy repülőhang,stb.


Az epilepszia így kezdődött:

egy kis remegés,

azután hirtelen elvágódott és

egy ideig vergődött,

azután helyrejött,de

vergődéskor

én dörzsöltem az oldalát,

hátha segít valamit.

2012. okt. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne aggódj nem epilepszia.

Nekem is két huskym van és ők is remegnek. Fáznak, mert hirtelen jött a lehülés még nekik is. Ugye múlt héten még 20 fok volt, most meg...

Bár én a felnőtt kutyámnál gyanitom, hogy van szinlelés is benne, mert még a fogait is összekocogtatja, nagyon komoly:D És csak akkor mikor figyelek rá és tudja, hogy beengedem...:D

De a lényeg az egészben, hogy bármennyire is hihetetlen, fáznak...:)

2012. okt. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Amikor a kutya "remeg", akkor melegíti magát. Ha hozzászokik a hidegebb időhöz, egyre kevésbé fogja tenni.
2012. okt. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Nagyon megnyugtattál!!! Már szétaggódtam magam, ő meg vígan fekszik a fűben. Akkor valószínű, hogy éjszaka átfázott és azért remegett reggel. Pedig jól alábéleltem a házikóját (paplan és rajta egy pléd is), most még tettem be egy plédet. Emlékszem tavaly télen volt a legaktívabb, igaz amúgy sem egy lusta fajta, de nem ám :), kifekszik a hóba.


Repülőt kiskorától megszokta, mert közel lakunk a reptérhez.

2012. okt. 28. 16:15
 10/17 A kérdező kommentje:
ma 16:05 Igen tudom, csak fura volt, hogy láttam remegni, eddig sosem csinálta. Valószínű, hogy ő is megérzi már ezt a szélsőséges időjárást. Hát remélem, hogy csak ez volt a baja.
2012. okt. 28. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!