Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Felnőtt (3éves) eddig kinti-be...

Felnőtt (3éves) eddig kinti-benti cicából lehet benti csak cica?

Figyelt kérdés
Kaptunk egy cicát,aki eddig kijárhatott,erre nálunk nincs lehetősége,és az ablaknál ülve nyávog.Megszokja az új helyzetet??Tetőtérben lakunk,az erkélyre ki tudnám engedni,de félek,hogy meglép a tetőn keresztül..
2013. ápr. 9. 10:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Meg tudja szokni. Az erkély legyen macskabiztos, legyen rajta macskaháló vagy bármi ami megakadályozza, hogy kiszökjön. A levegőre viszont szükségük van, nézelődésre, ezért szükséges a macskabiztos erkély. Az ablakokra is tehetsz hálót, vagy ügyelsz, hogy nem nyitod ki, csak, ha ki van zárva a macska. Esetleg vehetsz neki hámot és pórázt, így tudod majd sétáltatni, de nem könnyű a hozzászoktatás.
2013. ápr. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát ez tőle fog függeni, vagy megszokik vagy megszökik.

Tapasztalatom alapján a kijárós cicák nem igazán fogadják el a "bezártságot", nem boldogok és folyton ki akarnak menni, mert ugye megszokták...

Az biztos hogy most hosszú ideig nyávogni fog az ablakban, az ajtó előtt. Erről vagy leszokik majd, ha rájön hogy nem mehet ki vagy nem, és akkor megváltok tőle, mert nem bírjátok elviselni az örökös nyávogást. Az neki se jó ha menni akar és nem tud, és nektek sem ha a cica elégedetlen.


Én azt tanácsolom neked hogy hámon, pórázzal vidd ki sétálni a cicát! Mivel kinti volt, szerintem örömmel fog kimenni sétálni, még pórázzal is, csak had menjen már. :)


Én jó időben napi 1 órát vagyok kint a macskámmal a ház előtt, a ház környékén, és nagyon élvezi. (Benti cica)

Persze miután vissza viszem van hogy ül az ajtó előtt és nyávog, de pár perc múlva abbahagyja.


A te cicád is lehet hogy a séta után nyávogni fog, ha vissza mentek, de egy idő után megszokja, hogy a gazdi munka után kivisz, utána visszajövünk.

Ha ügyes vagy, akkor meg tudja szokni.


(Ha ivartalanítva van, akkor sokkal könnyebb dolgot van/lesz.)


Ui: Sokat kell vele játszani, elterelni a figyelmét. Amikor az ajtóban ül, menj oda és guríts el valamit... hogy elkapja...

2013. ápr. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
60%
Ha ismeri a macska a kinti létet, akkor az kell majd neki. Ez olyan neki, mint egy elvonás és elvonási tünet lehet, hogy ott áll az ablak előtt... Bár őszintén megmondom, minden macska szívesen időzik az ablakban :)
2013. ápr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!