Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Két hetesek múltak a kiscicáin...

Két hetesek múltak a kiscicáink, adhatok már nekik laktózmentes tejet langyosan?

Figyelt kérdés
Úgy tűnik mintha az anyukájuknak nem lenne már elég nekik a teje. 4 kiscica van és az anyamacska baromira válogat, most szinte alig eszik. Nem akarom hogy ez a hóbortja a kiscicák kárára váljon.
2009. szept. 25. 15:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

a Royal caninnak van kiscicáknak való tápszere/tejpótlója, szerintem kipróbálhatod( [link]

tehéntejet én még nem adnék nekik, akkor sem ha laktózmentes

2009. szept. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szuper, de ha jól látom és jót nézek, akkor 5500 ft.

Azt azért durvánk találom. :(

2009. szept. 25. 15:59
 3/12 anonim ***** válasza:

igaz, ami igaz, elég drága, de nem mindegy, hogy meddig elég, vagyis meg kellene nézni, hogy mennyi és egy cicának mennyi a napi adagja, mert ha 1havi, akkor én is azt mondom, hogy laktzmentes tej.

de szerintem az állatorvost is meg lehetne kérdezni, hogy hogyan lehetne elősegíteni, hogy több teje legyen az anyacicának. Lehet amúgy, hogy valami baja van, ha eddig egyébként jól evett...

2009. szept. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sajnos régebben is válogatós volt, de most haragszom rá, mert a picik tőle függnek. Amúgy kiekat meg friskies kaját kap és csak akkor eszik bele amikor rádöbben hogy nem kap mást.
2009. szept. 25. 16:23
 5/12 anonim ***** válasza:

Próbálkoztál már nyers hallal(persze szigorúan szálkamentesen) vagy csirkehússal?

elég sok macskával találkoztam már (2 van is, többet sajna nem engednek) és egy sem volt, amelyik ne ugrott volna a nyers húsért. Csak arra kell vigyázni, hogy nyersen csak szárnyas-húst vagy belsőséget, vagy halat szabad nekik adni, belsőségek közül meg májat nagyon ritkán.

Végülis a macskának a nyers kaja a természetes...

2009. szept. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*mármint szárnyas-belsőséget lehet adni nekik csak, marhaszívet meg hasonlót csak főzve
2009. szept. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy 16 macskát hallal és csirkével etetni.... hát az egész fizum rámenne ha meg ezt kényeztetem így azután pláne nem enne meg semmit :(
2009. szept. 25. 19:14
 8/12 A kérdező kommentje:
Amúgy meg csak heti 2 alkalommal van hús nekünk is kajára..
2009. szept. 25. 19:16
 9/12 anonim ***** válasza:
Nehogy! Hogyha az utcán születtek volna, akkor is biztosan csak laktózos tejet ittak volna!
2009. szept. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem most 2,5 hetes a kiscicám.Az anyja elhagyta őt ezért a párommal neveljük.Tejet ne adj nekik!Az állatorvosunk is mondta,h ne adjunk neki.

Amit javasolni tudok,az a Panzi márkájú macska anyatejpótló szer.Nem is drága 1200-1400 Ft között van az ára és elég sok időre elég lesz úgy látom. Szerintem próbáld meg beszerezni.Mi még vettünk hozzá cumisüveget,ami kimondottan cicáknak van az is olyan 1000 FT körül van és azzal etetjük.Célszerű olyankor valakinek lefogni a mancsukat,mert kapálóznak és a szájába kell rakni,mert magától nem kapják be a cumisüveget.

Remélem,h tudtam segíteni.

Ha bármilyen kérdésed van írj nyugodtam mailt. :)

2009. szept. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!