Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Közel egy éves szoba cicát rá...

Közel egy éves szoba cicát rá lehet még szoktatni a sétáltatásra?

Figyelt kérdés

Most hogy itt a jó idő, szeretném, ha nem csak az ablakból bámészkodhatna, hanem ki is vihetném.

Persze tudom, hogy nem lesz könnyű dolgom már csak kiindulva abból, hogy a porszívó hangjától is világgá szaladna, hát még a kinti zajoktól.

És azzal is tisztában vagyok, hogy így gyakrabban kell féreg hajtózni és oltatni.

Ha szép fokozatosan vinném ki az utcára akkor egy idő után megszokná? Természetesen olyan helyre vinném, ahol kevés kocsi és egyéb zajforrás lehet.

Normális válaszokat kérek, hogy miért érdemes kivinnem vagy miért nem!

Ha igen akkor, kérlek írjatok tippeket, hogy hogyan kezdjek bele!

A válaszokat előre is köszönöm!



2013. ápr. 27. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Volt egy macskám egyszer.Néha levittem, be tudott parázni rendesen.Pont fogtam,a vállamra akartam tenni,úgy belém mélyesztette félelmében a körmeit,azt hittem lehidalok :D
2013. ápr. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kell minden cicát sétáltatni. Ha félénkebb típus, akkor soha nem fogja megszeretni, csak kínzod majd vele. Ha látod, hogy tetszene neki, akkor megpróbálhatod, legfeljebb annyiban marad. Eleinte dobozban is leviheted, persze amiből kilát. Sok macskának már ez is elég. Ismertem olyan macskát, amit mindig egy kosárban vittek le. Ő feküdt bele, ha azt akarta, hogy levigyék. De kint nem szállt ki belőle soha, csak onnan nézegetett.
2013. máj. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon sokat van kinn egy szobacica akkor elobb utobb szokni probal es valahogy sikerulni is fog neki.Ezert nem ajanlott a lakasban tartott cicakat setaltatni.
2013. máj. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Persze erőltetni nem fogom, csak gondoltam ha már annyira kíváncsi mikor kinyílik az ajtó és leskelődik a lépcsőházban akkor egy próbát megér:) Persze kint már nem ilyen nagy legény, egy olyan fél órát elvan kint lapos kúszásban:D De kíváncsi is, mindent megszaglászik, lesi a madarakat stb. Aztán ha megunja, akkor elkezd húzni a hátsóbejárat felé.
2013. máj. 25. 19:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Mekkora cica? Kistermetűt ne vigyél ki! Fokozatosan kell hozzászoktatni a hámhoz. Tedd rá naponta 2x 1 órára a hámot. Másfél hét után megszokja. Utána sétáltasd 2 hétig a lépcsőházban/kertben. Utána a SZŰK környéken (csak az utcátokban, saroktól sarokig, mindkét oldalon), kb 1-2 hétig. Később már lassan mehet a messzebbi séta is :)

Remélem segítettem.

2013. jún. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát olyan normál kandúr méret, kicsinek semmiképpen nem mondanám. A hámot már megszokta, azzal nincs gond, simán mászkál vele, de ha már a pórázt is ráteszem akkor elterül:D

Most már remélhetőleg jön a rendes jó idő és akkor majd letudunk menni a ház elé is.

Köszönöm a választ mindenkinek!

2013. jún. 8. 22:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne sétáltasd. A macska öntörvényű állat, számára a póráz szenvedés (a kutya más, ott kötődést és biztonságot is jelenthet). Egy macsek vagy szobacica, és akkor ne engedd ki, vagy kerti cica, de akkor sétáltatja ő magát eleget.
2013. jún. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!