Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen lakásban cicát tartani?

Milyen lakásban cicát tartani?

Figyelt kérdés

Van sokféle állatunk, de mindegyik vagy akváriumban, terráriumban vagy ketrecben van (halak, gőték, rákok, víziagáma, törpesüni).

Azon gondolkoztam hogy ha vennénk egy cicát akkor ő hogy lenne a lakásban?? Mármint, nyilván őt nem zárnánk be sehová, de mit csinálna napközben amikor senki nincs otthon?? Nem unatkozna, meg rendetlenkedne? :)) Nem kakilna össze mindent? Illetve éjszaka nem mászik be az ágyba, alszik egyáltalán éjszaka a cica, vagy inkább fent van? Ti hogyan oldjátok meg ezeket? A konyhába bemehet? Ha igen, akkor nem eszik bele a kajába? Ezek érdekelnének engem :) Előre is köszi!!



2012. dec. 4. 21:05
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
100%

én cicám első nap megtanulta használni az almot, azzal nem volt gond. :D

ha nem vagyunk itthon általában szundikál, kajál, ahova nem akarjuk nem megy be, mindenhol van ajtó (cica előtt a nappalinál nem volt ajtó, le is döntött pár hangfalat... ezekre figyelni kell mondjuk)

éjszaka is be vannak zárva az ajtók, amikor már mindenki megy aludni ő is befekszik a kosarába vagy sátrába :)

konyhába bejön, a pultra is felugrál de ha főz valaki más leveszi, ha kint hagyunk kaját akkor igen, abba beleeszik, de ez nyilvánvaló. nem szabad elöl hagyni semmit

2012. dec. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
43%
hát nekem volt cicám a lakásban de nem egészen jó ott tartani mert ha tapétás a falad akkor szét karmolja azt lehet újra tapétázni vagy ha festet a falad azt újra festetni vagy a kanapé szét karmolja a függönyt szétszakítja én azóta nem tartok macskát a lakásban mert kárt okozott és nem győztem javítatni a károkat de jó meg kell gondolni de van mikor el lehet vele lenni mikor nem rosszalkodik
2012. dec. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt macska-egyéniség, másrészt nevelés kérdése.

A szobatisztasággal ritkán van gond, ha mégis, annak oka van, amit ki kell deríteni.

A macskák akár 20 órát is képesek aludni egy nap, úgyhogy ha egyedül van, ideje 90-ában alszik, a maradékban játszik egy kicsit valamivel. Ez utóbbit csak onnan tudom, hogy mindíg máshol máshol találom a labdáit.

Az ágyban alvást nagyon szeretik, erről nehéz leszoktatni őket, de ha egészséges és tiszta a macsek akkor mehet az ágyba is. Az enyém abszolut alkalmazkodott az én alvásomhoz, addig fekszik mellettem, amíg én fel nem kelek, soha nem kelt fel, csak ha az ébresztő bekapcsol.

Mi 35 nm-en lakunk a cicuval kettesben, a konyhában soha nem lop, az asztalra sem ugrál.

Persze ő már felnőtt cica, a kölykökkel bizony lehetnek gondok minden szinten, de általában kinövik, addig ki kell bírni, és persze nevelni, amíg még kicsi.

2012. dec. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
72%
Pár negatívum: amikor kilyukasztja a függönyt, amikor kitúrja a virágföldet, amikor büdöset szarik, amikor szétrágja az összes hajgumimat, amikor rád erőlteti az akaratát, főleg ha éhes, amikor hajnalban felkelt a motoszkálással, mert ő már kialudta magát, amikor keresztbe fekszik az utadba, hogy átlépd, mert már mással nem tudta magára vonni a figyelmet, és amikor naponta 2x 3x meghülyül, és össze vissza rohangál a lakásban, hülye hangokat adva ki magából, ezektől eltekintve jó hogy itt van, nem lehet rá haragudni. Az enyém egész értelmes, a konyhába a pultra sose megy fel, legalábbis még nem láttam, és a kajából sose lopott.
2012. dec. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 16 éve van cicánk lakásban. Az első cila kijárós volt sokáig, így ha otthon volt, evett, aludt és körülbelül ennyi. Idősebb korára, mikor már nem járt ki, akkor minket szórakoztatott, ha egyedül volt, aludt. Almot hamar megtanulta használni, bár amikor a kutya kitúrta a virágföldet, megkínálta egy adaggal, de ez csak egyszeri alkalom volt. Szóval ő szinte fel sem tűnt a lakásban.

A mostani cicánk szigorúan benti: a lépcsőházba sem megy ki. Ő itthon vezeti le az energiáit: rohangál, szöszt kerget, játszik. Rendszeres vendég a szekrénysor és a konyhaszekrény tetején, múltkor a hűtőről szedtük le. Ha alszunk, velünk alszik, ha egyedül van itthon, a kis kosárkájában fekszik. Almot ő is ügyesen használja az első pillanattól, viszont hajlamos malac módjára enni a konzervet. A szőre természetesen mindenhol ott van, hiába fésüljük naponta... Kajába nem eszik bele, viszont a bögrébe beleiszik, ha kint hagyom benne a tejet, erről még nem sikerült leszoktatni. :)

2012. dec. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen más egy csak-benti cica! :) Szobatigris lesz! :) Több törődést is igényel, jobban kötődik hozzánk, ráadásul hihetetlenül tiszta illata van! :) Könnyebben megfigyelhető a cica, nem mellesleg biztonságban van (vitatkoznak persze róla, hogy biztonság vagy szabad élet, ezt mindenki eldöntheti maga, hogy melyiket adja a cicájának).
2012. dec. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon jó egy benti cica, viszont adódhatnak problémák, amiket nehéz megoldani, főleg, ha kiscicát fogadsz be, rombolni fog. Persze vannak nyugodtabb cicusok.

Én azt javaslom, hogy egy felnőtt cicát fogadj örökbe állatvédő egyesülettől vagy menhelyről, így tudsz érdeklődni a cica szokásairól, természetéről, olyan cicust tudsz választani aki nyugodt és nem tesz kárt a lakásban :)

2012. dec. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
93%

Nekünk 2 benti cicánk van. Anya és fia :)Tényleg a nevelés ,nevelési mód kérdése, hogy a macska hogy alkalmazkodik a házban. Az anya cicánk jövőre lesz 3 éves.Mikor picinek hazavittük már mindent előre elkészítettünk neki,hogy hol fog aludni (de persze már első éjszaka velem aludt) :), hol lesz az alom,hova tesszük az etetőtálakat és persze sok játékot is vettünk neki......de semmi probléma nem volt vele.Rögtön tudta,hogy az alomba kell menni,megszerette a fekhelyét is :) Semmi rosszat nem csinált,nem ment fel a konyhapultra,asztalra semmi ilyenekre,amire nem szabad neki.Sosem ment fel a gáztűzhelyre sem szóval nyugodtan kint hagyhatunk ételt,mert nem megy fel.:)A bútorokat sem szedte szét, illetve a papucs kiskorába nagy kedvence volt,mindig játszott velük :) Este a legtüneményebb,mert az egész éjszakát végigalussza.Olyan 7 és 8 hónapos k9orában szenvedtem vele kicsit, mert éjjel sokat rohangált,nyávogott mert nem értette miért alszunk.De nem törődtem vele....egy idő múlva megtanulta,hogy este csend van és aludni kell:) Söt reggelente néha nekem kell felkelteni hogy jöjjön ki konyhába enni mielőtt elmennék otthonról XD Eszik aztán visszafekszik......ha egyedül hagytuk nem volt vele semmi baj,csak nagyon várta mikor érek haza. Aztán első elléséből megtartottunk egy cicát.Ő már 2 éves lesz majd.Vele sem volt gond,csak annyi hogy ő kissé nehezebben szokott az alomhoz. Nagyon jól kijönnek egymással és így jobb is hogy ketten vannak mert nagyon sokat játszanak is és ha egyedül vannak a házban akkor nem unatkoznak.De persze hogy bentiek igy is sokat kell velük foglalkozni.Minden este játszunk velük :)Mindkét cica az én szobámban van ,igy van egy "csak macska rész" kialakítva nekik :)Csak bentiek,de nagyon ritkán azért kijönnek velünk a kertbe és ott vannak velünk.Pár naponta 15 percet vagy fél órát kint vannak velünk és kint is játszunk.Nagyon kis értelmesek és olyan emberiek :) Ja és persze ha fúj a szél,borús az idő,esik vagy most is leesett a hó és hideg van ilyenkor eszük ágában sincs kinézni akár a teraszra is XD Legjobb elfoglaltságuk,hogy az ablakban kurrognak a kinti madarakra XD Szóval nem lesz gond,ha benti cicát tartasz :)Persze minden macska más személyiség, de tanácsnak azt tudom még írni,hogy az egyik legfontosabb hogy legyen neki egy állandó fekhelye és olyan helyen ahol sokáig is marad és nem teszed át máshová (az én macskáim pl. nem szeretik a változást és ha picit átrendezem a helyüket akkor nehezebben szokják meg) Ha nem szeretnéd hogy az ágyra menjen a cica akkor eleinte ha meglátod h felugrik sokszor figyeld és tedd le mindig.(ne maradjon sokáig az ágyon) Azt nem tudom hogy mit kell tenni ha felmegy pl.konyhában a pultra a kajába....de nekünk tudják h honnan kapják a kaját és oda ülnek a spejz ajtó elé mikor kérnek enni :)

Remélem kicsit tudtam én is segíteni ezzel :)

2012. dec. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

ÚÚ köszi h ennyien írtatok, ment mindenkinek a zöld kezecske! :)

Nagyon kedvesek és aranyosak a válaszok, mindegyik olvasása közben magam előtt láttam a cicát, el tudom őket képzelni ahogy leírtátok h miket csinálnak :) Nagyon aranyos cicusok lehetnek. Volt már nekem cicám, de csak kertes házban, kint tartva, és mindig elszökött, egyszer aztán vissza se jött többé :( Most viszont azon gondolkozunk a párommal hogy be kéne szerezni egy cicust (panelben lakunk), de gondoltam előbb utánajárok mivel jár ez, kinek mi a tapasztalata a benti cicákkal kapcsolatban. Még azt megkérdezném (bár volt egy ilyen válasz ha jól emlékszem) hogy olyan is van köztetek aki együtt is alszik, egy szobában a cicussal? Mert nálunk is itt lenne a szobánkban, a konyhába, nappaliba nem nagyon járhatna be, a konyhába érthető okok miatt, a nappaliban meg párom szülei alszanak (az anyukája is szeretné a cicát, így ezzel nincs baj, csak azt nem annyira h bemászkáljon hozzájuk, vagy legalábbis nem hosszabb ideig).

2012. dec. 6. 15:11
 10/32 A kérdező kommentje:

Még eszembe jutott pár dolog.

1. A cica ha kap jóminőségű cicatápot mellé ehet akár napi rendszerességgel házikosztot is? (nem óriási adagra gondolok, csak mellé kiegészítésként).

2. A sima házicicának (vagy valamilyen rövidebb szőrű fajtának) is nagyon hullik szőre? Ha rendszeresen megfésülöm nem lehet ezt elkerülni? Mert akkor sajnos az kizáróok, mert azt nem szeretnénk ha minden tiszta cicaszőr lenne (kajába, ruhán, ágyba stb.) azt nem viselnénk el.

3. Teljesen őszintén, ha alomba kakil/pisil akkor annak nincs szaga? Elnyeli az alom a szagot? Mert olvastam h vannak már ilyen direkt szagelnyelős cicaalmok is, ez mennyire működik?

4. Földszinten lakunk, ha nyáron nyitva van az ablak akkor nm mászik ki rajta? Mivel ilyen kifordítós fajta ezért sajna szúnyoghálót nem lehet rá tenni :( Ti hogy oldjátok meg a szellőztetést? Addig bezárjátok egy másik helyiségbe?

2012. dec. 6. 15:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!