Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen fajta macskáknál...

Betty-Detty kérdése:

Milyen fajta macskáknál külömbözik a szemek színe?

Figyelt kérdés

pl.régen az angóráknak egyik szeme kék,másik narancs volt.

Mi okozza a szemük színének eltérését vagy azt,hogy bizonyos fajtáknak más a szemük színe,mint a többinek(sziámi-kék;karthauzi-réz)?



2013. ápr. 28. 07:57
 1/9 anonim ***** válasza:

A macskák szemének színe a különböző pigmenteket meghatározó gének öröklődésétől függ. A szem színe többnyire összhangban van a szőr színével, mert a kültakarót meghatározó génműködések felelősek a szemszín kialakításáért is. A háziállatokban három fő szemszín van: fekete, barna, kék, és ezeknek számtalan árnyalata előfordulhat (macskában a leggyakoribb a sárga, a zöld és a kék). Különböző mutációk eredményeként fordulhat elő, hogy egy állatnak a két szeme eltérő színű, de az is előfordulhat, hogy ugyanazon szemének szivárványhártyája nem egységes színű. A sötét szem általában domináns a világosabb felett, tehát világos szemű állatok párosításából nem származhat sötét szemű utód.

Egyes macskafajták csak adott szemszínnel törzskönyvezhetők, így fajtajellegnek számít pl. a karthauzi okkersárga szeme.

Fehér macskáknál fordul elő a leggyakrabban, hogy eltérő a szemszínük, pl. az egyik sárga, a másik kék, és gyakran előfordul, hogy a kék szemükkel megegyező oldali fülükre süketek

2013. ápr. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezeknél a fajtáknál láttam már felemás szemű cicát: perzsa, angóra, brit rövidszőrű, amerikai rövidszőrű, és mindegyik cica fehér színű volt.
2013. ápr. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kira!

Érdekes volt olvasni a válaszod, nem a kérdező vagyok, de ezúton is köszönöm.

Megkérdezhetem, hogy te ezeket honnan tudod ilyen részletesen? Úgy értem, sokat olvastál róla, állatorvosnak készülsz, esetleg tenyésztő vagy, vagy mégis...? :)

2013. ápr. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Állatorvostan-hallgató vagyok, genetikából tanultuk (meg egyébként is nagyon érdekelnek a cicák) :)
2013. ápr. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És örülök, hogy hasznosnak találtad
2013. ápr. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is hasznosnak találtam a válaszod,köszi szépen az infót. :)
2013. ápr. 28. 16:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Szívesen :)
2013. ápr. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
akik süketek
2013. jún. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Állatorvostan-hallgató a kis okoska, közben meg fingja sincs, mi az a heterochromia. Habogsz itt, össze vissza gépekről, holott a felemás szemszínért sokszor az előbb általam megnevezett génbetegség, tehető felelőssé. Szívesen, te tanulatlan értelmileg sérült gané. Minek okoskodsz úgy, mintha Einstein lennél, mikor ennyit nem bírtál leírni, te nagy állatorvos? :'D
2021. dec. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!