Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák bizonyos farok...

A macskák bizonyos farok mozgatása lehet önkéntelen vagy direkt csinálják?

Figyelt kérdés
Mostanában nem tudok ezzel mit kezdeni és érdekelne, hogy vajon az én kis cukkerságom nem tehet róla vagy igenis tudatosan csinálja ezt. Van egy nagy cicám, aki "kapott" egy picit. Szerencsére tök jók kijönnek, de már nem egyszer ébredtem arra meg sokszor elaludni sem lehet tőlük, mert a nagy készülődik aludni és a kicsi jön, ő is "lefeküdne", de a nagy elkezdi mozgatni a farkát és annyi a nyuginak. Megy a farok betámadás, akkor persze mozgolódás, duzzogás a nagy részéről, feláll arrébb megy 5 centivel és megint mozgatja a farkát, persze a pici meg megy rá. Amúgy szerintem nem igazán ideges a nagy, mert látom a fején, hogy inkább csak amolyan "műbalhé" az egész. Azt nem tudom, hogy ilyenkor ő direkt mozgatja a farkát? Nem tudom mit tegyek, mert a kicsinek is igaza van, hogy "rátámad" játékból. Néha letudom fogni a nagy farkát, de nem tudom, hogy ezzel nem-e ártok neki. Napközben is állandóan játszanak éjszaka már annyira nem hiányozna ez. Persze tudom, hogy majd kinövi a kicsi, de addig is legalább éjszaka jó lenne ezt kiiktatni.
2013. ápr. 28. 09:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Elvben mozgatható tudatosan, de alapvetően ösztönösen használja, kiváltképp ha kommunikál vele.

Ha lefogod a farkát semmit csak szítod a balhét, mert a mögötte álló szándékot nem módosítod, viszont eltorzíthatod annyira a jelzéseit, hogy a a másik ne értse, akkor meg kitérni se tud a verekedés elől.

2013. ápr. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

úgy tudom, ha a cica "csóválja" a farkát, akkor ideges. legalábbis én az ismerőseim cicáinál ezt figyeltem meg. barátnőméknek 4 macsekja van, ne tudd meg, milyen rodeó megy esténként, csak kapkodjuk a fejünket :)


hagyd őket kibontakozni. persze ha valamit legyaláznak, akkor rendre is kell utasítani őket, viszont nekik is szükségük van a mozgásra, a játékra, a szociális interakciókra. gondolom szobacicák. amikor magadhoz vetted őket, akkor számolnod kellett vele, h élőlények, mozognak, hang jön a szájukból, és bizony üríteni is szoktak :)


majd megunják, nyugi. ez csak az újdonság varázsa, örülj, h boldogok :)

2013. ápr. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Akaratlagosan mozgatja. Jelezni akarja a másiknak, neki mekkora terület kellene, de a kicsi még egyenlőre játéknak véli. Majd megtanulja a jelet és békén marad. Pláne, ha a nagy kioszt neki néhány fülest :)
2013. ápr. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Na igen, én is olvastam ezekről meg, hogy kommunikál vele, de a kis gyogyi miért nem érti? Nem igazán balhé ez, hanem olyan kis cseszegetjük egymást féle, imádom őket, mert már megy oda vissza a fejnyalogatás is, de igazából azt nem értem, hogy a kicsi miért nem alszik és miért nem érti a jelzést. Meg azt, hogy a nagy miért mozgatja, ha egyszer tudja, hogy a kicsi befogja támadni. Hangokkal is kommunikál a nagy, mert alapból dumagép, meg játékból pofoz is, de a kicsinek meg sem kottyan, sőt már ő is "visszatámad" fejre és szerintem ő nem olyan óvatos, mint a nagy, mert engem is úgy harap meg karmol, mint egy kis vadállat. Elolvadok a nagy cicámtól, hogy mennyi türelme van és milyen kis szeretettel telien bánik a kicsivel, annak ellenére, hogy néha már nagyon sok belőle. Komolyan szerintem naponta 6-8 órát alszik ezt is két részletben és tök éberen. Már kezdem azt hinni, hogy hiperaktív.


Szerintem az én cicám nem ideges, ezért is fura a farokcsóválás. Azt is tudom erről, hogy állítólag mikor két dolog van a fejében és nem tudja melyiket csinálja, akkor is mozgatják a farkuk. Szóval ebben az esetben aludna is meg játszana is...

Nincs is velük semmi gond, szeretem ha élnek meg persze takarítani is tudok utánunk... Csak a farokmozgatás lélektana érdekelt volna. :D

2013. ápr. 28. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!