Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 lány cicám van, az ivartalan...

3 lány cicám van, az ivartalanitáson kivül nincs valami modszer hogy ne legyenek terhesek? Gyogyszer vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
Ivartalanittatnám őket de nincs pénzem rá, az egyik már épp 1 hete szült még 3 kicsit, nem akarom hogy a másik kettőnek is legyenek, annyi macskát etetni sem tudnék.
2008. jún. 16. 00:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a kandúrok megjelennek és elkezdik szagolgatni őket, pár napon belűl várható a megtermékenyítés. Egyszerűen csak be kell zárni őket a lakásba arra az 1 hétre.
2008. jún. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Be szoktam engedni őket, de anyukám allergiás a macskaszőrre, így nem tudom egy hétig bent tartani a cicákat. Tényleg semmi gyógyszer nincs nekik? Olyan valami mint embereknél a fogamzásgátló?
2008. jún. 16. 10:08
 3/9 anonim válasza:
100%

szia!

tudomásom szerint létezik a cicák számára is foggamzásgátló tabletta. Biztosan nem olyan egyszerű beadni nekik. Állítólag 1 hétig kell minden nap adni, utána meg heti 1x. Gondolom állatorvos írja föl!Viszont véleményem szerint érdemes ivartalanítani őket, legfeljebb egyesével , spórolni kell rá. De hosszú távon jobban megéri.

2008. jún. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
De, van cicáknak is fogamzásgátló. De anyagilag nem jársz jobban. Ha anyukád allergiás a macskaszőrre, beszéld meg vele, hogy az Ő érdeke is az ivartalanítás. Ajánlj fel cserébe plusz házimunkát, például:) Szerintem meg fogják érteni.
2008. jún. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
van fogamzásgátló cicáknak...az állatboltos ismerősünk nem jól adta be a cicájának,és ennek eredménye az én kis macsekom...:)
2008. jún. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább ivartalanítsd, az nem kerül annyiba, mint ha folyamatosan gyógyszereket kellene neki adni, ugyanis a macskák folyamatosan, fél évig is tüzelnek egy-két hetes megszakításokkal, amíg nem lesznek tehesek.
2008. jún. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Létezik gyógyszeres fogamzásgátlás cicáknak, de ez gyakorlatilag az ivarzás elnyomását jelenti. Éves szinten úgy tudom, kb. annyiba kerül, mint az ivartalanítás. Találtam ezzel kapcsolatban egy jó cikket:


[link]

2008. jún. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ofília válasza:

szia..az ivartalanítás egyszeri beavatkozás és nem egy horriblis összeg...valóban nem az..szerintem csak rávágtad,hogy tuti nem tudnád kifizetni-és ezt meg is értem,mert mi az amit még ma az ember ki tud fizetni-de ez valóban megfizethető,menj el a helyi állatorvoshoz és kérdezz utána,az még nem kerül pénzbe...de ha kellemetlennek érzed akkor szerintem az is bőven elég ha csak oda telefonász névtelenül érdeklődő jelleggel:)

és gondolj bele,hosszabb távon nem megéri?szerintem olcsóbb és kevesebb gonddal jár...

egyébként van még egy megoldás:egyszerűen nem engeded más cicák közelébe de nyílván ez te esetedben nem kivitelezhető feltételezem nem szobacicáról van szó...:)egyébként lány cicáknál ha jól tudom(de nem biztos,inkább kérdezz utána)...az első szülést érdemes megvárni,egészségügyi okok miatt...:)

minden jót!

2008. nov. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
van aki már 3000ért megcsinálja. szerintem nem sokkal olcsóbb a fogamzásgátló sem, bár nemtudom, abban nincs tapasztalatom
2010. dec. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!