Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel mérgezhették le a cicám?

Mivel mérgezhették le a cicám?

Figyelt kérdés

Reggel már úgy találta meg anyu, hogy hangosan sírt a macska a kapu előtt, a szemét nem tudta kinyitni, és alig élt. Elvittük állatorvoshoz, de meg se nézte, csak azt mondta, hogy adjunk neki tejet... Most az egész kis pofája be van dagadva, puffadva, a fülei vörösek, a szemeit sem tudja kinyitni rendesen, tiszta vörös.

A farkán még rajta van annak a valaminek a nyoma, de nem tudom mi történhetett pontosan.


2013. máj. 4. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Másik orvoshoz kellett volna vinni. lehet, beleesett, belemártózott valamilyen szerbe. Az első orvost meg nagy ívben kerüljétek el. Nem orvos, csak lódoktor.

kellene keresni ügyeletest. Biztosan segítene a cica állapotán.

2013. máj. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

basszus tényleg vannak ilyen "orvosok"? Na én ilyenkor kapok hisztigörcsöt és biztos bemagyaráztam volna neki... hú, most is ideges lettem, pedig...

Mindenképpen másik orvos, mert lehet nem fogja ezt ilyen egyszerűen kiheverni.

Most ezt nem olvastam át, de itt van pár lehetséges dolog...

[link]

2013. máj. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A szén megköti a méreganyagokat a szervezetben.
2013. máj. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
"Elvittük állatorvoshoz, de meg se nézte, csak azt mondta, hogy adjunk neki tejet..." ne haragudj, de ezt nem hiszem el. HA,feltételezve, hogy úgy történt, miért nem mondtátok, hogy tessék megvizsgálni? Miért jöttetek el úgy, hogy az nem történt meg??
2013. máj. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én sem hittem a fülemnek, mikor ezt mondta. Kutyák oltásával foglalatoskodott éppen, ezért nem volt számára "sürgős" a macska megvizsgálása. A környéken másik orvos pedig nincs.
2013. máj. 4. 22:27
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak még annyit, hogy nem poénból írtam ki a kérdést, lehet te nem tapasztaltad még meg az emberi bunkóságot, de sajnos ilyen van.
2013. máj. 4. 22:30
 7/12 anonim ***** válasza:
4. vagyok: nem akartalak megsérteni, de nekem rettentő képtelennek hangzott. Főleg, ha összevetem a mi állatorvosunkkal, akin látszik, hogy imádja a "pácienseit", nem volt eddig olyan betegségünk, amit aprónak ítélt volna. Gondosan átnézi a cicát még akkor is, ha csak féreghajtóért visszük (vele adatjuk be, mert itthon ketten sem tudjuk beletukmálni). Igaz, nincs kacsalábon forgó palotája, autója is egy 15 éves Honda, de 20 éve ugyanott van a rendelője, ahol anno kezdett, vagyis elégedettek vele a gazdik. Bár azt azért fenntartom, hogy nem hagytam volna magam simán elküldeni.
2013. máj. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Telefonon kell akkor keresni másik orvost, elmondani a panaszokat, tüneteket, eddigi sikertelen gyógykezelést (tejjel itatás), jelenlegi állapotot és mindenképpen javaslatot kérni. Interneten majd' minden állatorvos elérhetőségének utána lehet nézni, akár név, akár település szerint.
2013. máj. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Pedig valahova vinni kellene. Ha bedagadt a feje, allergiás reakció is valószínű, amire adnak injekciót.
2013. máj. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A sima szén tabletta adható a cicának?

Nem kifejezetten állatok részére van, hanem a sima gyógyszertári. Ezt is lehet neki adni?

2013. máj. 4. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!