Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macska az ilyen?

Milyen macska az ilyen?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves szoba-perzsa cicánk. De egy kicsit sem úgy viselkdik, mint egy macska!

Gyakorlatilag csak etetjük, de szeretetet nem ad! Amióta itt van még embernek nem dorombolt. (CSak azért írtam így, mert van egy puha takaró aminek viszont rendszeresen!)

Túlságosan nem lehet meglepődni rajta, hiszen testvére nem volt az anyja kora miatt, és az anyja pont olyan volt amikor láttam, mint ő most.

Ha megakarom símítani már gyanúsan néz és-habár nem fáj,mert szerintem ezzel nem az a célje, hogy mégsértsen, hanem az, hogy jelezzen, hogy nem akarja,de-elkezdd harapdálni. Azt is hallottam már, hogy az ilyen macskák félnek vagy sokkal gyengébbnek érzik magukat és ezzel próbálnak meg védekezni. Itt van nálunk kicsi koraóta, de nem hagyja, hogy szeressük. Valahogy meg lehet szelídíteni vagy ez már sohasem lesz"normális" macska?!



2013. máj. 5. 07:38
 1/7 anonim ***** válasza:

imádom az ilyen öntörvényű cicákat!

...az enyém is ilyen volt,nem bújós.( Soha állatot nem szerettem ennyire mint őt )

Minden macska más és más,ő ilyen de az nem jelenti azt,hogy később nem fog dorombolni és bújni neked.Azt tudni kell,mint már említettem a macskák öntörvényű állatok,erőltetéssel nem lehet szeretetet kihúzni belőle és nem is szabad.Gondolj bele ha a párod egész nap a nyakadon lógna,hogy mennyire szeretlek,puszilgatna ölelgetne non-stop az pont az ellenkezőjét váltaná ki belőled,sok lenne.Hagyd meg neki,hogy ő közeledjen,neked nem kell semmit tenni azért,hogy ő szeressen téged,mert már szeret csak nem tudja kifejezni,nem hagyod neki.

Az én cicám mindig ott volt ahol én,mindig jött utánam bárhol voltam,ott ült mellettem....ő így mutatta ki a szeretetét,és én boldog voltam,hogy valaki ilyen közel van a szívemhez....a legjobb barátom volt!Etesd meg mindig és látni fogja,hogy te törődsz vele.

2013. máj. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
az en torok angoram is ilyen volt,de most hogy mar 3 eves,dorombol es bujik hozzank,eddig ilyesmit sose csinalt :D
2013. máj. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Arra én is gondoltam, hogy nem szabad erőltetni, de néha, amikor ott ül/fekszik a közelemben, akkor tényleg olyan, mintha elfogadná a közeledésemet. Egyébként én is úgy vagyok vele, hogy ő egy "különleges egyéniség"! Etetni természetesen fogom mégha sohasem lesz bújos, akkor is. De azért csak jó lenne, ha néha egy kicsit dorombolna...
2013. máj. 5. 13:12
 4/7 anonim ***** válasza:

pontosan azért ül ott,mert fontos vagy neki.

Ilyenkor simogasd meg a fejét a hátát finoman.

Nem kell rögtön felvenni,erőltetni.

Még fiatal,idősebb korában más lesz,főleg ha ivartalanított.

2013. máj. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen,ivartalanított cica. Nem szoktunk vele erőszakosak lenni főleg, mert olyankor-mármint, amikor kicsit tovább simogatom-elmegy. Inkább csak hagyom hogy feküdjön mellettem. (Ezzel soha nem értem el semmit.) De bele gondolva mióta nem "piszkálom" tényleg többet marad ott velem.
2013. máj. 7. 13:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Látod-látod!


Mindig járj a kedvében,etesd meg te,vegyél neki vitamin falatkákat!

Vegyél neki ilyen szőroldó pasztát,mert sokszor fáj a hasa a szőrtől amitől nem tud megszabadulni a gyomra.Ez nagyon jó!Nem fog hányni a szőre miatt!Ráadásul imádják a macskák!

Napi egy-két-három cm adj neki,az ujjadról lenyalja!

GIMPET Malt Soft Extra - szőroldó paszta

2013. máj. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató válaszokat!
2013. máj. 10. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!