Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen hatásos szer van...

Milyen hatásos szer van bolhák ellen, ami nem túl drága?

Figyelt kérdés
Egyik macskánk allergiás a nyakörvre, a bolhákat pedig nem zavarja a Frontline. Van valami szer ami másnál bevált, és még megfizethető? (havi szinten max 1000 Ft)
2013. máj. 6. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
Nem fog tetszeni, de fürdetés. Akár babasamponnal, ha esetleg bolhairtósra allergiás. Csak akkor még vizesen ki kell belőle szedni a bekómált bolhákat. (nagy része eleve a vízben lesz, de babasamponnál nem halnak meg, hanem a szőrön kapaszkodnak, de még egy darabig nem mozognak. kis fogú fésvel gyorsan át lehet nézni)
2013. máj. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Neostomosan.

Én még nem próbáltam, de tervezem, mert sokat hallottam róla itt az oldalon is. Állítólag csak pár száz forint és hatásos. Úgy tudom meg lehet ilyen vízben fürdetni az állatot, és bár viszonylag gyakran ajánlott, jó eredményeket lehet vele elérni.

Azért én alkalmaznék mellé valami kiegészítő módszert, bár a te cicád esetében nem tudom mit. Mert a neostomosan ahogy én értelmeztem nem tartja távol a bolhákat.

Viszont le lehet (és kell is) fújni vele a fekhelyeket, fel lehet vele mosni stb.

2013. máj. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy a macskám ráadásul nagy csavargó :) Nincs kimondott fekhelye, csak télen a meleg kazánházban. Most pár napja csak enni jár haza. Húúúúú, fürdetés? Nagyon megbánnám ha vízbe tenném :) Lehet hogy megpróbálom, köszi a válaszokat!
2013. máj. 7. 08:41
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát így nehéz...

Akkor másik csepp esetleg? Nem csak a Frontline létezik... Amúgy mikor alkalmaztad (és biztos, hogy helyesen)? Mert nem rögtön fejti ki a hatását, kell egy kis idő, mire teljesen bolhamentes lesz az állat.

Ráadásul még azután is lehet, hogy a bolhák megmaradnak a lakásban/udvaron a macskát hagyják titeket viszont zargatnak.

2013. máj. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Figyelj, hogy jó hőmérsékletű legyen a víz, vegyél fel hosszú szárú, vastag gumiból készült kesztyűt, ne legyen túl mély a víz (kb hasa aljától ne sokkal fentebb) és próbáld megnyugtatni, beszélj hozzá, ha nagyon menekülne, simogasd kicsit. ha tényleg olyan bolhás, és nincs pánikban, észre fogja venni, hogy nem csípik és hagyni fogja. Az egyik macskám 1-2 perc után belefeküdt és dorombolt... Pedig volt rajta nyakörv, le volt fújva, csöpögtetve, de annyi bolha volt szerencsétlenben...

És neostomosan tényleg jó, csak allergiát tesztelj előtte a cicán. ( és mindig olvasd el nagyon figyelmesen a tájékoztatót, mert van olyan, ami kutyákra jó, de macskára nem szabad tenni. ha esetleg nincs neostomosan és másik ampullásat javasolnak)

2013. máj. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Advocate. Alkalmazása hasonló a Frontline-hoz, pipetta formában kapható, havonta ismételni kell, hogy a hatás fennmaradjon. Egy pipetta 2.000 Ft körül van, de nem is hiszem, hogy ettől olcsóbb kapható. Ha igen, annak kérdéses a hatóanyaga. Előnye még, hogy teljes körű védelmet nyújt a macskának, hiszen nem csak bolhák ellen hatásos, hanem külső és belső paraziták okozta fertőzésekre is használható. Pl. fülrühesség, szívférgesség, gyomor- és bélcsatorna fonálférgessége, bolhaaalergiás dermatitis kezelésére.
2013. máj. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!