Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 5 hetesen már elhozhatom a...

5 hetesen már elhozhatom a kiscicát?

Figyelt kérdés
Szerintem akkor már lehet etetni.

2013. máj. 8. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmikép sem, még nagyon kicsi, az anyja mellett van a helye. Kb. 8 hetesen lehet elhozni a kiscicát.
2013. máj. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Oké..köszi
2013. máj. 8. 13:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ideális a 12 hét lenne.....addigra mamacica szocializálja a kicsit.
2013. máj. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Vicuska87 ***** válasza:
12 hetesen ajánlott elválasztani a cicát, a mama cicától! 5 hetesen még bőven az anyja mellett a helye!
2013. máj. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
5 hetesen még nagyon kicsi, de 7-8 hetesen már el lehet választani.Azért nem érdemes megvárni a 12. hetet, mert a kiscica a 10. hétig tanítható a legjobban. 3-10 hetes korban a legkönnyebb új emberekhez, állatokhoz, tárgyakhoz szoktatni. Amíg nincs nálad, járj át hozzá minél többet, ha teheted, simogasd, hogy szokja az érintést, és játssz vele sokat. 7 hetes korára már mindent megtanul az anyukájától, ami szükséges a macska-léthez, ekkor már nyugodtan el lehet választani a kicsit.
2013. máj. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%
Én 4 hetesen hoztam el, mert már nem bírta ott ahol voltak a nő férje.. minden rendben van vele, és semmi baja sem lett, hogy előbb lett elválasztva:)
2013. máj. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is megvárnám a 12. hetet. Nekem 2 cicám van és mindkettőt ilyen korban hoztam el. Ha jó helyen van a cica és csak a te türelmetlenséged miatt hoznád most, akkor gondold meg... ha jobb helyen lesz nálad, akkor meg oké. Amúgy meg elhiheted, hogy még 12 hetesen is bőven pici és még sokáig ilyen kis idétlen is marad. Én már alig várom, hogy kicsit nagyobb legyen (nemsokára 16 hetes), mert nehezen viselem, hogy éjszaka ezerszer felébreszt, mert neki akkor (is) van kedve játszani a kis éles karmaival meg fogaival plusz van egy fura szokása, hogy nyalogatja az arcot, szájat, szemet, annyira nem élvezem. Nem tudom egy ilyen kicsi cicát hogyan lehet nevelni, én inkább csak tűröm a hülyeségeit, mert a másik cicám is dettó ilyen volt (kivéve a nyalogatást), a távirányítón még a fognyomai is ott vannak, ha elfelejtettem volna ezt a korszakot. Aztán most meg szerintem egy nagyon okos, imádni való cica lett.

Nem az a fő szempont, hogy már tudjon enni. Azért jó neki az anyja meg a tesói mellett lennie, mert lelkileg kiegyensúlyozottabb cica lesz, legalábbis nagyobb rá az esély, mintha 5 hetesen elhoznád, igaz ezt csak olvastam, de én elhiszem. Az ilyen cicák szokták később a takarót vagy a gazdit szopizni, akiknek ez gyerekkorában elmaradt. Mindenesetre ha a 12 hetet nem is várod ki azért még legalább addig hagyd, amíg szopik.

2013. máj. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Semmiképpen.7-8 hetes koráig várj.
2013. máj. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat..várni fogok :)
2013. máj. 9. 12:24
 10/10 anonim válasza:
Én 5 hetes korában hoztam el, de csak mert a testvéreit is bántotta egy kan macska az eredeti lakhelyén. Így nagyobb biztonságban tudhattam, anyatejpótlóval etettem egy darabig! :)
2013. máj. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!