Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szabadság a cicának?

Szabadság a cicának?

Figyelt kérdés
Van egy kb.2 éves ivartalanitott kandurunk aki már kicsi kora ota velünk van és mindig bent volt a lakásban.De sajnos mostmár nem tudok vele mit csinálni annyira szeretne kimenni a szabadba,hogy tönkre tesz mindent.már több ablakon kirágta a szitát,tönkre tette az ajton is a szitát.ha kinyilik az ajto már ott is van és csak menne ki.nem tudom,hogy mitévö legyek megadjam a szabadságot neki?nagyon félünk hogy elveszik,és azt se szeretném ha benti-kinti cica lenne mivel két kisgyerek van és nagyon félünk attol hogy valami betegséget behozz majd.sajnos már teljesen elkeserit a dolog.

2013. máj. 11. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Meggyógyult?

És ennek ellenére akkor megmaradt ugyanúgy ez a probléma?

Most én hiába kezdenék el okoskodni, mert ahogy írod elég sok félsz van benned, ezért mindenképp nehéz lesz meglépni a dolgot. Viszont lehet tök pozitív lesz a vége és akkor örülsz majd, hogy bevállaltad annak ellenére, hogy az elején ennyi kétség volt bennetek.

Én is átéltem ezt, kivéve, hogy pluszba a gyerekeim félteném és azt, hogy írtad az utca felé venné az irányt. Ha nem szeretnéd, hogy kinti-benti legyen, akkor hogy gondolod a kiengedést? Ha oltva, féregtelenítve van és mint írtad ivartalanítva, akkor nagy eséllyel semmilyen betegséget nem fog elkapni és tovább adni, azt hiszem a macskákról nincs is nagyon emberre terjedő betegség, de ebben nem vagyok biztos. Plusz akkor most külső élősködők elleni védelem is kell (bolha, kullancs) és szerintem ezzel egészségileg rendben lehet.

Az én cicám sziámi, eddig nem fente rá senki a fogát, de ő nagyon okos cica, senki ismeretlennek nem hagyja magát megfogni. Rossz időben/télen szinte mindig bent van, ki sem akar menni épphogy csak kifut wc-ni és már jön is vissza. Ezt sem kéne neki, mert van bent alom, de én ennek csak örülök.

Ilyenkor csavarog többet, de éjszaka mindig bent alszik és napközben is van, hogy sokszor bezárjuk vagy ha itthon vagyunk, akkor ki-be engedjük. Szóval sokat van itthon és gondolom a tiéteknél sem lenne másképp. Lehet, ha megmutatnátok neki a külvilágot, akkor nem is vágyna ki annyira mint most. Lehet a kerteteknél nem is menne messzebb, ki kell tapasztalni. Eleinte mindenképp ott kéne lenni vele, de majd eldöntitek, hogy mit csináljatok...

Nálunk a hátsó szomszéd is kiszokta engedni a hófehér perzsáját és a kis okos inkább felénk jön, semmint az utca felé a másik irányba. Nálunk szerencsére nincs a környéken se kutya, se szemét szomszéd. Itt elég sok a macska, de az enyém még egyszer nem jött haza sérülten, sem lelkileg, sem fizikailag, sőt van olyan ivaros kandúr, akivel haverkodott és már ide is szoktatta. Szóval a döntésetek függhet a környezettől, a cicád viselkedésétől és attól, hogy le tudjátok-e győzni a betegségtől való félelmet.

Remélem sikerül jól meghozni ezt a (szerintem is) nehéz döntést.

2013. máj. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt írod nem szeretnéd és több dolog miatt és félsz ettől az opciótól. Ezt már rég eldöntötted, hogy nem.

Szerintem inkább unatkozik az a cica és azért akar kimenni. Játszani kéne vele, esetleg taníthatsz is neki 1-2 dolgot. Cicák is tudnak ám trükköket. :)

2013. máj. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Tudom,hogy a cicának az lenne jo ha ki is mehetne,de sajnos két szomszédunkban is olyan kutya van amely megöli az idegen macskákat.Sajnálom a macskuszt is mert látom hogy mennyi mindent megtesz,hogy ki jusson.Probálunk vele játszani,foglalkozni vele,de a játékra hamar ráun és ott hagy bennünket.Nagyon öntörvényü állat csak akkor lehet simizni is amikor ö oda jön különben harap.Néha már az is megfordul a fejemben,hogy oda kellenne adni olyannak aki megtudja adni neki a szabadságot is,de nagyon szeretem.Nem igazán tudnánk töle megvállni.
2013. máj. 12. 22:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor egy költésesebb megoldás még lenne. Egy kicsi kennelt építeni neki, amiben van pár dolog, amire mászhat, amin pihenhet. Lehet egy ügyes emberke ezt kevésbé költségesen is kitudná vitelezni, nem tudom, szerintem már emellett is nyugodtabb lehetne.
2013. máj. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!