Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Előfordulhat-e az, hogy a...

Előfordulhat-e az, hogy a cicamamának 3 kölyke van, és elválasztja őket egymástól? Úgy értem, hogy az egyiket valahova máshova vitte?

Figyelt kérdés
Már sokadjára fialt a macskám és sokszor el is dugta a cicákat. Viszont most nem nézegettem őket csak ritkán, és mégis elvitt egyet. A furcsa csak az, hogy soká jön elő és ha elő is jön a két kiscicához megy egyből és hogyha megetette őket már megy is el újra. Tehát úgy gondolom, hogy az a cica kölyök valahol külön van. Lehetséges ez?
2013. máj. 12. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Állítólag előfordul, hogy a macska megérzi, ha valamelyik kölyök beteg. Olyasmire gondolok, mint az embereknél a fogyatékosság (nem akarok megbántani senkit), vagy ha valami nem oké a cicánál, ill. ha nem életképes. És olyankor előfordul, hogy nem gondozza, kiteszi a "fészekből".

Az szerintem nem létezik, hogy az alom egyik felét máshol tartja és ha az egyik csoportot megszoptatta, akkor megy a másikhoz. Ha akarná egy helyre tudná őket vinni, könnyen szállíthatók a picik, az anyacica a szájába fogja őket.


Esetleg próbáld megkeresni és tedd a többihez. Nekem egyszer a szénatárolóba vitte a kölyköket a cica, ami magasan van és az alja egy sima kerítésháló, hogy szellőzzön. Jó sok volt a széna, de sajnos az egyik kölyöknek nem volt szerencséje és valahogy leesett. Az anyamacska tett rá, nem foglalkozott vele, mindenki azt mondta ne tegyem vissza. De nekem nagyon kis aranyosnak tűnt így visszatettem, és szépen etette az anyamacska. Pedig egyébként kétszer is leesett, de én kitartóan visszaraktam. A cicám azóta 10 éves és azon kívül, hogy kicsit furcsa (inkább jó értelemben, olyan nem normális, sokszor felugrik a több méterre lévő ablakba a lépcső mellé és amikor megyünk hajnalban dolgozni ránk ugrik :D), semmi baja, az egyik legegészségesebb macska, amim valaha is volt.

Szóval tévedhet is az anyamacska, vagy csak nem elég erősek az ösztönei és nem érzi, hogy mindenképpen védelmeznie kell a kölykeit.

Azt is sokat hallottam, hogy ha az emberek megfogják a kiscicákat akkor az anyamacskának utána nem kell, mert érzi rajtuk az ember szagát. Én nem tudom, mert én kiskoromban sosem bírtam megállni és agyonfogdostam a piciket, mégsem volt baj.

Egyébként volt macskám ami más macska kölykeit is simán szoptatta és gondozta, ha odatettük, tehát ha esetleg megtalálod a picit és a tiednek nem kell, akkor kereshetsz neki pótanyukát.

Ha pedig nem találod meg akkor ez van, nem tudsz mit csinálni. Ivartalanítással megelőzhető a hasonló jövőbeli kényelmetlenség.

2013. máj. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
elképzelhető, hogy beejtette valahová, és nem bírja kihozni?
2013. máj. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonom az elobbi valaszokat,tenyleg sokat tanultam.a kiscica meglett mar,egy kint levo szekreny elott nyavogott az anyacica es kaparta az ajtajat mint ha probalna kinyitni az ajtot.a szekrenybol is kiscicanyavogas hallatszott,kinyitottuk es ott volt a cica.nem tudom mi tortenhetett,lehet,hogy az anyacica el akart koltozni a szekrenybe,csak ekozben a szel becsaphatta a szekrrnyajtot,es nem birta az anyacica kinyitni.a kiscica pedig jol van.(remelem elbirtatok olvasni ezt az ekezetnelkuli irasomat) ;)
2013. máj. 13. 14:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Én el tudtam olvasni, gond nélkül. :) Örülök, hogy jól vannak a cicák! Akartam is írni, hogy az anyamacska "szólni" szokott, ha ilyen probléma van. Sokszor odamennek a gazdihoz mint a kutyák és nyávognak, elindulnak valamerre és nézik, hogy követed-e őket és hívnak stb. Nem tudom már miért nem írtam, gondolom elfelejtettem. A lényeg, hogy megvan a pici. :)
2013. máj. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
Az én cicám anyja is ilyen volt, két kölyköt szült, de mire megtudtuk (a szomszédtól, az anyamacska kóbor macska volt), szóval mire értesültünk, addigra az egyik kölyköt feltette a fakupacunk tetejére és beesett a fa közé, a másikat meg sosem találtuk meg. :( De a fa közé esett kiscicát még meg tudtuk menteni, és nagyon nehezen, de azért visszafogadta az anyja. Mára ő az én cicám, befogadtuk és nagyon szeretjük. :)
2013. máj. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na igen... nem tudom mi akart volna lenni a célja ezzel, de az a lényeg,hogy bár a macskák nem beszélnek nyávogni még tudnak :)
2013. máj. 14. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!