Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idős kortól fürdethetem...

Mendi Zoltán kérdése:

Mennyi idős kortól fürdethetem a cicámat?

Figyelt kérdés
2013. máj. 13. 06:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom spéci fajtájú macskád van-e, de az "átlagos" macskákat NEM kell fürdetni, arra van a nyelvük és a nyáluk, a saját PH-jukat kenik rá a szőrre.

De ha már mindenképp fürdetni akarod, akkor minél korábban, hogy hozzászokjon a vízhez. Elég ritka, hogy örülnek neki.

2013. máj. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
6 hetes a cica azért szeretném fürdetni mert a tenyésztőnél csupa bolha volt a macska azt már kezeltem csak bolhakakis marad a szőre
2013. máj. 13. 06:33
 3/7 anonim válasza:
Sok sikert, nekem 2 órába telt lefürdetni az 1 éves cicámat, aki perzsa, és fürdetés után 13 új karmolással (és harapásnyomokkal) lettem gazdagabb
2013. máj. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tuti nem tenyésztőtől hoztad, de ez már lényegtelen. 6 hetesen nem adja oda, plusz ott szóba sem jöhetne a bolha (sem). Nincs erre valami nagyon ritka fogú fésű, ami kiszedi? Arra is jó ha rászoktatod. Ha nincs más persze, akkor fürdetés, de lehet ordítani fog közben, mert annyira nem szeretik.
2013. máj. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Jaj az én kis perzsacicámm nem karmolt össze, úgy tűrte a pancsit, hogy majd megzabáltam... persze a nézés megfizethetetlen vol, amolyan "amiért bazári majmot csináltál belőlem, meghalsz nézés" :DD
2013. máj. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha elérted a 8 éves kort,akkor már fürdetheted.Ha engedi.
2013. máj. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amikor már betöltötted azt a kort, hogy tudsz vigyázni rá, hiszen ő egy nagyon érzékeny kis élőlény!

Akkor is csak finoman és nagyon óvatosan, langyos vízben, meg ne fázzon.



Egyébként nekem galambom van. már lassan 5 éves (lesz szeptemberben) és itt született. Három naposan hoztam be mert elhagyta a mamája.


Ami talán érdekes, hogy kicsi korában őt is szoktam fürdetni nyári napokon, amikor nagyon meleg van. bele állítom egy mosdó semleges, enyhén gyapjú ápoló géles (épp csak enyhén samponos) vízbe és a fejére nagyon vigyázok, hogy ne kerülhessen a víz alá. Persze kellemes langyos de nem túl meleg vízben szoktam fürdetni. látszik, hogy élvezi.


Amikor bejön az ablakon és véletlenül bele lép valamibe, akkor mindig lábat mosunk neki folyó vízben. Nagyon aranyos ő is, mint egy cica. Amikor megsimogatom, akkor becsukja a szemét, oda bújik az arcomhoz és teljesen hozzám simul. Mint egy cica. Persze kis korától hatalmas szeretetben neveltem fel. Na és teljesen szabadon él. Akkor megy ki amikor akar és ha csukva van az ablak, akkor oda ül és kiabál, hogy engedjm ki. Amikor jönne be és csuva találja akkor kintről kopog. Neki teljesen természetes, hogy itt lakik. Félig szobatisztaságra is neveltem. persze azért van amikor eltéveszti. Akkor takarítani kell utána. nagyjából tudja hova lehet pottyantani. Amikor valamiért megsértődik, akkor azzal mutatja, hogy oda tesi a dolgot, ahova tudja, hogy nem szabad. Ezzel mutatja, hogy pl nem engedtem fel a szekrény tetejére, mert onnan is pottyantott és ott nem lett volna szabad. Szóval vannak néha vitáink. Utána meg úgy néz rám, hogy "na most ehhez mit szólsz?" :))



Gondolom a cicára is igaz lehet.

Mostanában elég ha valami lapos dobozban leteszek neki vizet, akkor jól bele rázogatja a testét.


Már csak érdekességképpen is leírtam.

Az első sorban írt tréfás válaszért meg bocsi. ;)

2013. máj. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!