Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskam ellopkodja a szomsze...

A macskam ellopkodja a szomszed csirkeit! Ki a felelos?

Figyelt kérdés

MERT SZERINTEM NEKI SEM KENE OLYAN HELYEN HEGYNI A CSIRKEKET, HOGY A MACSKA HOZZAFERJEN!

Es mit csinaljak a macskaval?



2013. máj. 14. 13:44
 1/6 Andizsuzsi ***** válasza:
75%
Ha a szomszéd csirkéi a szomszéd területén vannak, és a macska ott fogja meg őket, akkor termézetesen te vagy a felelős. Senki sem köteles a szomszéd macskája elől dugdosni az állatait. Hogy a macskával mit csinálj, nem tudom. Leginkább a szomszéddal próbálj egyezségre jutni.
2013. máj. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vicuska87 ***** válasza:
75%

A macskádat köteles vagy a saját házad területén bent tartani! A kerítésen belül!!

Ha a macska a kerítésen kívül okoz valami gondot, akkor azért Te vagy a felelős!

2013. máj. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tabaki ***** válasza:
64%

Hogyhogy ki a felelős? A szomszéd kutyája, amelyik odaengedi a macskádat!

Szerintem a status quo megváltoztatása nélkül nem oldható meg a helyzet, a macskának nem fogod megmagyarázni, hogy nem szabad. Vagy a macskát, vagy a csirkéket be kell zárni -- már a Jóisten ilyen ügyefogyottan találta ki a macska-csirke relációt.

Azért vedd észre, hogy van egy gondolkodási csapda a dologban: Amelyiktek nem csukja be a maga állatát, az a felelős a bajért. Viszont minek tenné meg ugyanezt a másik, hiszen elmúlt a vész. Ergo a felelősebb gondolkodású fél (állata) rosszabbul jár. Akkor viszont miért te légy az, nem igaz? Pláne, hogy (amíg a macskádat agyon nem csapja), csak a szomszédnak van kára belőle.

Szerintem a dolgot így nem lehet tisztázni. Az egyetlen mód, ha még nem mérgesedett el végképp a viszony, hogy együtt leültök a szomszéddal, és megbeszélitek a problémát. Esetleg közös erővel építetek egy csirkeröpdét meg egy fedett macskafuttatót...

2013. máj. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

utolso,azt hiszem egyet kell ertsek veled,csak mar a viszony elegge elmergesedett,egy kutyam latta a karat,el kellett altatni,mert megharapta a szomszedot,az utcan!

igaz ket eve volt,de nem fogom szeretni ot ezek utan!

2013. máj. 14. 21:06
 5/6 A kérdező kommentje:
Arrol nem is beszelve,hogy nekem is vannak csirkek itthon ,de en az oljuk tetejet is beracsoztam,mert nem csak egy macska szereti a csirkehust.....
2013. máj. 14. 21:09
 6/6 anonim ***** válasza:
A macskádat zárd el, még mielőtt a szomszédod bántja.
2013. máj. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!