Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért fél tőlem a cicám?...

Miért fél tőlem a cicám? Sosem bántottam, nem kiabálok vele vagy ilyenek. Mégis fél, ha megakarom simogatni! Teljesen összekuporodik, behúzza fülét-farkát. Néha még keservesen nyávog is! Eddig nem volt ilyen, csak pár napja kezdte. Mi az oka ennek?

Figyelt kérdés
2009. okt. 1. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy beteg, vagy fáj neki, ha hozzányúlsz? Másnál is sír meg fél, ha hozzányúlnak vagy csak tőled fél? Ha az előbbi, akkor valószínű, hogy fájdalmai vannak szegénykének. Ha csak tőled, akkor nem lehet, kutya/másik macska vagy valami fura szagod?
2009. okt. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9%

Szar ügy. Én a miénket s.ggbe is rúgtam (konyha tilos), meg is pofoztam, ha pofozkodni kezdett/bevadult. Cserébe, ha nagyon bepörög, kimenőt kér, a lányokkal ellentétben, ha a nyitott ajtón át hazajön, megáll a fotel mellett, nyekereg kettőt és az ölemben terem. Imádja a 'nyúzós' simogatást, különösebben az se zavarja, ha meglepetésből támadva elkapom, akár a farkánál fogva (el se fut, leteszem és max eltipeg, vagy leheveredik). Nála a kültér többnyire 'nem ismerlek' zóna, a bejárati ajtótól meg 'most már felvehetsz/engedj má' be!


Ennélfogva a tiédnek valami kínja lehet: mérgezés, lövés, stb okán valami fájdalom.

2009. okt. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mástól nem fél, csak tőlem. Van 2 kutyám és 1 cicám még, de jól kijönnek egymással. Nem látom, hogy beteg lenne, fájni meg biztosan nem fáj neki ha simogatom, mert nagyon finoman szoktam. A 2 másik kutya + a cica nem ilyen. Nem tudom, hogy mit tehetek...
2009. okt. 1. 15:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Nincs furcsa szagod? Nem találkozol újabban idegen kutyával? Nem kezdtél új parfümöt használni?

Esetleg ráléptél, vagy belerúgtál véletlenül(álmodban) s elfelejtetted?

Műköröm? Körömlakk?

Új iskola új szaga?

Vegyél egy kis nyers májat, s adagold, azzal lehet megvenni a macskabizalmat :)

2009. okt. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Teljesen normális szagom van, szoktam használni egy kevéske parfümöt Nem történhetett vele semmi álmomban, mert ki van zárva a hálószobából. Műkörmöm nincs, és jópár éve ugyanabba a suliba járok... Csak az a furcsa, hogy ezt csak pár napja csinálja.
2009. okt. 1. 16:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Állatorvoshoz kell vinni, mert attól, hogy nem úgy tűnik annak, még lehet beteg! a macskák hangtalanul is tudnak szenvedni. orvos!
2009. okt. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy ilyen cicám. 3 tesó, 2 tök elvan az egyik kifejezetten bújós dorombolós, de 1 közülük szemmel láthatóan nem szereti ha megsimogatom, összegubózik ilyenkor, pedig a születésüktől kezdve ott vagyok velük nap mint nap és ugyanúgy "fogdostam" mindet és az egyik mégsem vágyik a simire meg az ölbenalvásra pedig nagyon imádom, és nagyon szép cica.

Amúgy nincs semmi baja, egészséges cica.

2009. okt. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!