Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fél éve kezdte el. Magában...

Fél éve kezdte el. Magában fekszik vagy ül valamelyik szobában, és arra eszmélünk hogy keservesen nyávog. Mi baja van?

Figyelt kérdés
Egészséges! Rohangál, eszik, dorombol... Csak már öreg egy kicsit. De ezt nem tudom miért csinálja.
2011. jan. 2. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Mennyire öreg?

Orvoshoz kell vinni, mert öregkorban sok minden láthatatlan baja lehet, ami csak időről-időre bukkan fel, és akkor fájdalmat okoz. Euért nyávoghat. Barátnőmnek például daganatos volt az öreg cicája, ő is magában nyávogott, úgy vették észre, hogy baj van.

De lehet egyszerű ízületi fájdalma, vagy bármi. Egy kivizsgálás nem ártana neki.

2011. jan. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel, vigyétek orvoshoz.
2011. jan. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, de egyébként ha fájdalmai lennének, nem utalnának rá egyéb jelek? Mert ezen kívül tényleg nincs vele semmi.
2011. jan. 2. 15:10
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok: sajnos öreg cicáknál van pár olyan egészségügyi probléma, ami szakaszosan jelentkezik, egy napig, vagy akár pár óráig szenved, rosszul van, aztán napokig ismét régi önmaga... többek közt a daganatos megbetegedés is ilyen náluk, említettem barátnőm cicáját, ő is három-négynaponta csinálta a nyávogást, utána semmi baj nem volt. Nem azt akarom mondani, hogy daganatos, ne érts félre, de ha időnként nyávog, és keservesen, akkor csak van valami visszatérő fájdalma, ami ellen illene tenni valamit. Ugyanakkor egy kivizsgálás sosem árt, főleg idősebb állatoknál. Csak jót tennétek vele.
2011. jan. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2011. jan. 2. 15:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem, nincs feltétlenül egyéb jele a fájdalomnak. A macskák NAGYON strapabíró, erős és szívós állatok. Nagyon jól tűrik a betegségeket és a fájdalmat is, ezért sokszor nehéz észrevenni ha probléma van. Szóval orvos!
2011. jan. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Öregkorban már tényleg minden előjöhet, mint az embereknél is. Ami az elején könnyen kezelhető, az elhanyagolva akár végzetes is lehet. Ok nélkül nem szoktak sírni, ezért szerintem mindenképp látogassatok el a dokihoz.
2011. jan. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nem lehet,hogy unatkozik olyankor?? :)

azért nem árt egy kivizsgálás..

2011. jan. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 du hast mich gefragt válasza:
Ha az orvos szerint nem beteg, akkor depressziós. Az enyém is az volt, aztán szereztünk egy masik macskát mellé és kutyabaja.
2016. júl. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!