Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehetne tenni a kullancsok...

Mit lehetne tenni a kullancsok ellen?

Figyelt kérdés

A kérdés kétfelé irányulna.


Van a házunkhoz közel egy erdő, ami idén tele van kullancsokkal. A macsekomon van nyakörv, tiszta büdös tőle (ami a nyakörv hatása), mégis 5 perc alatt 3 kullancsot is összetud szedni.


Másik kérdés, ez a sok kullancs miatt, nem lehetne tenni valamit? Pl. önkormányzatilag? Elméletileg magánkézbe adták az erdőt, de ez nem olyan mint a parlagfű? Hogyha sok van ki kell írtani?


2013. máj. 14. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom hogy a nyakörv semmit nem ér ha igazán kullancsfertőzött területen laktok. A "spot on" készítmények a leghatásosabbak amit a cica nyakára kell cseppenteni. Hátránya hogy a hatása nem túl hosszú távú, az ára viszont elég borsos. Idén sajnos rengeteg a kullancs és a szúnyog is a csapadékos tavasznak "köszönhetően". A szúnyogot lehet és irtják is, de ez a kullancsok ellen nem hatékony. Az EU betiltotta azt a szert amivel a kullancsokat régen irtották és sajnos nincsen helyette más opció, a kullancsok elleni védekezést egyénileg kell megoldani mindenkinek. Mi is sokat szenvedünk egyébként a kullancsoktól, a három cicánkkal együtt. Mi a pilisi parkerdő közvetlen közelében lakunk és embertelen mennyiségű kullancs van.
2013. máj. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint a Fronline a megfelelő. Ez sem fogja távoltartani a kullancsot (olyan szer nincs is), viszont elpusztul, mielőtt megszívná magát. Valóban igaz, hogy drága és havonta kell ismételni, de ha kell, hát kell. Tanácsként még azt tudom mondani, hogy bolhafésűvel fésüld át minden nap a cicát, azzal ki tudod fésülni azokat, amik még nem fúródtak be.
2013. máj. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk erdő sincs, de a cicámon valamelyik nap 2 kullancs mászott a szőrén. Azt hittem a nyakörv hat és azért nem másztak bele, erre másnapra a nyakörv mellett belement egy szemét. Pont a napokban be is mondták a híradóba, hogy nagyon sok kullancs van és nem fogják irtani őket, mert valami gáz van a szerrel vagy valami ilyesmi. Szóval sajna ez nem olyan, mint a parlagfű, ezt kereken kimondják, hogy nem irtják és kész!

Én vettem neki egy nyakörvet, azt mondták erre, hogy nagyon jók a visszajelzések és hatásos. Tény, hogy azóta egy darab kullancs nincs a cicán és a nyakörv szagtalan. 6-7 ezer forint (Frontline), de 7-8 hónapig jó. Nekünk eddig a többi nyakörv mellett sem volt se kullancs, se bolha, de valószínű az utolsó rövid ideig hatott.

2013. máj. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó hozzászóló vagyok. Helyesbítenék a márkát illetően Foresto nem Frontline. Lehet az utóbbi is jó, csakhogy én az előbbiről írtam, ami itt van.
2013. máj. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Rossz a nyakörv! Nálunk a kutyának és a cicának is FORESTO van! Soha nincs bennük kullancs. Igaz nem olcsó, a cicának valót pont tegnap vettem, 6700 ft volt, de az 7-8 hónapig védettséget nyújt, így havi lebontásban kevesebb, mint 1000 forintodba kerül a védelem! Ja, és nem büdösek tőle!
2013. máj. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A spotok drágábbak és ráadásul jól leterheled velük az állat szervezetét. Szóval Foresto nyakörv!

Előző voltam!

2013. máj. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!