Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most lesz kiscicám és emeletes...

Most lesz kiscicám és emeletes házban lakunk. Mit tegyek, ha azt akarom, hogy jól érezze magát?

Figyelt kérdés
mit tegyek?csináljak neki saját kiskuckót vagy elég neki egy kis sarok is ahol elljátszhat?
2007. szept. 18. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ajándékozd el olyanvalakinek, aki kertesházban lakik, és akkor tuti jól fogja magát érezni!
2007. szept. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
nekem 2 kiscicám van akit kis kora óta nevelek.ha sokat foglalkozol vele csinálsz pár játékotpl. egy hurkapálcáza köss cérnát és azt húzogast előtte azt imádják. lényeg hogy meleg helyen aludjon és szerest őt!
2007. szept. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Én is emeletes házban lakom és van egy cicám aki lassan 1éves lesz és elösször félt és nem jött oda hozzám de most már szemtelen is:)! na szerintem vegyél neki valami játékot vagy te is csináhatsz neki mert a cicák mindennel eljátszanak ami izeg-mozog :D pl.valami pici gumilabda,cipőfűző,olyan plüss játék ami neked már nem kell és szétszaggathat...stb.! legyen egy kis kosara vagy saját helye, amikor haza érsz a suliból játsz vele sokat foglalkozz vele ne unatkozzon mindig...jól fogja érezni magát az én cicám is jól érzi magát itt.Az is igaz hogy kertesházban jobb lenne neki de ha megszokja és szeretni fog akkor jó neki az emeletes ház is!:-) sok szerencsét a cica neveléshez :-)
2007. szept. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
Tévedés, hogy a macskák csak kertes házban érzik jól magukat. Ha le vannak kötve - mármint a figyelmük:-D- akkor éppolyan jól elvannak lakában is. A kérdés csak az, hogy ki az, aki meri vállalni, hogy éveken át megfelelő időt tud a macsekra áldozni? De ha játszol vele rendszeresen, naponta, vagy esetleg van más is, aki hajlandó erre, akkor semmi gond nem lesz vele.
2007. szept. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Nekem 3 van. A legidőseb 17 éves, és nem kertesházban lakunk. Mikor kicsi volt, esténként a fiamnak kellett lefárasztani, hogy tudjunk aludni, mert este rátört a vadászösztön, nappal meg aludt. Aztán eltelt 2-3 év, és teljesen felvette a lusta cica figurát. Alszik és eszik, meg nézlődik. A másik kettő szintén uez. Mi vesszük nekik a műegereket, istenien elkergetik a lakásban. Ha éppen nem alszanak. A cicák nem tudnak csak egy kis sarokban játszani, bizony térigényesek. A saját kiskuckót oda érdemes csinálni, ahol igazán jólérzi magát. Azt ő úgy is belakja. Nekem az egyik cicám a beépített szekrény egyikpolcán érezte magát igazán jól, mert nagyon félénk volt, és ott érezte magát biztonságba. Két lényeges dolog kell a lakásban tartott cicának. Naponta egyszer-kétszer takarított alom, és kaparófa.
2007. szept. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

FIGYELEM MINDENKINEK!!!

Ha azt hiszitek, hogy jól érzi magát a lakásban nagyon tévedtek mindannyian. Ha azt szeretnénk, hogy a cicánk jól érezze magát, helyet kell keresni, ahol egerészhet. Kiskorában szoktasd hozzá a pórázhoz és vidd olyan helyre, ahol nincs kutya.(itt arra gondolok, hogy ha esetleg van telketek, (vannak ezek az "utazó ládák" cicáknak és kutyáknak egyaránt) akkor vigyétek ki, és előszőr 2-3 hónapig ezen a pórázon sétáltasd, hogy ne menjen el,mert ebben a korban hajlamosak elkószálni a kíváncsiság hajtotta vágy miatt. Hagyd, hogy mindent megszagoljon és megjelőljön, mert annál jobban fog ragaszkodni a helyhez. Ha ez az idő letelt, kipróbálhatod azt, hogy elengeded vagy ezzel a pórázos módszerrel míg benem töltötte az 1 évét tovább sétáltatod. Ha mindez nem lehetséges, a cicád egész végig levert lesz, mert az egér(vitaminbomba) hiánya egyben a vitamin hiáhyhoz vezet és ekkor jönnek elő a betegségek. Vaaagy lehet még azt, hogy 2cicát fogatsz örökbe, hogy az idősebb ösztönösen tanítsa a kisebbet. <:)remélem tudod hasznosítani.

2007. szept. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!