Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van valami tuti tippetek...

Van valami tuti tippetek arra, hogy hogyan lehet kifésülni normálisan egy cicát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szobacicám van (kb 1éves lehet, nem tudom pontosan mert kiskorában találtuk) és nagyon-nagyon hullik a szőre. Ebben szerintem nem csak a tavasz játszik közre, hanem most hullajtja a kölyökszőrét. Vettem neki egy sűrű fogú fésűt, ami kifejezetten macskáknak készült. Jól ki is szedi, 1-1 fésülés alkalmával vagy 10 maroknyi szőrt kifésülök belőle. A gond az, hogy egyszerűen sosem fogy el és tele van a lakás padlója szőrcsomókkal (ráadásul fekete a szőre, úgyhogy kétnaponta fel kell porszívózni). De nem csak magam miatt kérek tanácsot, hanem gondolom neki is jobb lenne a sok-sok elhalt szőr nélkül. Ja és még valami: sima házicica, szóval semmi hosszú szőr. :) Tudnátok valami tanácsot adni, hogy hogyan lehetne valami hatásosabb módszert találni? (Pl úgy jobban kijönne ha vizesen fésülném ki?) Előre is köszi a válaszotokat!
2013. máj. 15. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
A Furminator fésűt javaslom. Igaz, hogy elég húzós ára van, de nagyon megéri. Nekem két sötétszőrű cicám van, mióta azzal fésülöm őket, alig van szőr a lakásban. Sajnos, a lakásmacska -kis mértékben ugyan- egész évben vedlik.
2013. máj. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat! Sajnos nem engedhetem meg magamnak a drága fésűt. A fésűm amim van az nagyon jó, kiszedi a szőrt, de tényleg olyan, mintha soha nem fogyna el a szőre. Olyan rossz, hogy például nem tudom felvenni sokszor szeretgetni mert félek, hogyha utána főzök, akkor belemegy a kajába. Ezért szeretnék találni valami megoldást. Most vitamint is kap, hátha az segít.
2013. máj. 15. 12:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem egyszerű a vedlés,pláne ha rövidszőrű vedlik.Próbáld addig fésülni amíg jön belőle.Ami még beválhat ha nedves fésűvel csinálod vagy fésű után még nedves kézzel jó alaposan átsimogatod.
2013. máj. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Maxitabi ***** válasza:

A szőr túlzott hullása esetleg lehet a táplálkozástól-valami nem egészen jó a cicának-legfőképp omega 3 és 6 zsírsavak hiányozhatnak.

Próbáld ki esetleg, hogy adsz neki- ha jó tápot kap (gabonamentes,min 60% húsos,nem szupermarketes táp-ha nem, akkor váltás lehetne) vagy sörélesztőt, vagy hal/lazacolajat. Kúraszerűen próbáld ki, a táphoz, de jobb konzervhez,tasakoshoz keverve adni.

2013. máj. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Friskies tápot kap már elég régóta, szerintem az egyik legjobb fajta táp. Ha tehetném persze állatboltban vennék jobb fajta tápot, de szerintem ez is viszonylag jó.
2013. máj. 15. 19:11
 6/7 Maxitabi ***** válasza:

Hát a friskies egyáltalán nem jó táp.. és ahhoz képest drága is. Mindig az összetételt kell nézni;a macska ragadozó, tehát húsra van szüksége legfőképp, gabonát csak nagyon minimális mennyiséget fogyaszt (és az hízlal is)Nehezen találtam a neten a friskieshez összetételt, de a csirkés zöldséges meglett. Első helyen mindig az áll, amiből a legtöbb van benne...

Összetétel: Gabonafélék (20%), hús és állati származékok (4% csirke a barna és a világosbarna darabokban), növényi fehérjekivonatok, olajok és zsírok, növényi eredetű származékok, élesztők, ásványi anyagok, zöldségek (1% zöldség a zöld, sárga és narancssárga darabokban).

Tápértékkel rendelkező adalékanyagok:

NE/kg: Vit A: 12 500 ; Vit D3: 1 000

mg/kg : Fe(E1): 47; I(E2): 1,5; Cu(E4): 8,9 ; Mn(E5): 5; Zn(E6): 65; Se(E8): 0,1

Színezékeket és antioxidánsokat tartalmaz.

(Ez utóbbi-színezék- semmi keresnivalója, mert rákkeltő lehet, sok benne a művi vitamin és a növényi eredetű "szemét". A hús helyett pedig állati melléktermék(toll, csőr, minden..) van benne.

A jó minőségű tápokból eleve egy kicsit kevesebb kell naponta, ha jól hasznosítja, akkor pedig kevesebb a kaki= kevesebb alom.

Itt egy jó csirkés táp összetétele:

Friss csontozott csirkehús (22 %), csirkehúsliszt (18 %), friss csontozott lazachús (DHS és EPS zsírsavak forrása) (7 %), pulykahúsliszt (5 %), friss csirkemáj (5 %), heringhúsliszt (5 %), russet burgonya, csirkezsír (tartósítva kevert tokoferolokkal) (5 %), édesburgonya, borsó, friss csontozott süllőhús (3 %), friss egész tojás (3 %), friss csontozott pulykahús (3 %), friss csontozott tavi fehérhalhús (2 %), napon szárított lucerna, borsórost, friss csontozott heringhús (2 %), moszat, spárgatök, cikóriagyökér, sárgarépa, spenót, répalevél, alma, tőzegáfonya, fekete áfonya, édesgyökér, angyalgyökér, görögszéna, körömvirág, édeskömény, borsmentalevél, kamilla, gyermekláncfű, csombord, rozmaring....

Igaz,ez drága is,1600/kg,de nem kell ezt venni!

Általában elmondható, hogy a szupermarketes tápok nem jók, állateledelesnél v netről lehet jó ár-érték arányú tápot rendelni(minél nagyobb kiszerelés,annál olcsóbb). De először keveset, mert a macska finnyás és válogatós..(pl brit, josera, cimiao,sanabelle, matisse,trainer...)

Én mindenképpen ajánlanám, hogy váltsatok, hátha beválik.

2013. máj. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2013. máj. 17. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!