Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás után mi fog...

Ivartalanítás után mi fog történni a cicámmal? Meddig alszik még, hova tegyük addig stb?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy kocsival vinnénk ivartalaníttatni holnap és utána nem tudnánk hazajönni, hanem el kellene mennünk a másik városba, 20km-re. Kibírja azt a cica a kosárban? Vagy vigyek egyplédet és feküdjön azon addig, míg ki nem megy az altató?
2013. máj. 17. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
jópár órát aludni fog,de ez függ attól is,hogy kap e műtét után ébresztőt,ha kap akkor is aludni fog.Fedett,zárható macskahordozóba tedd és nem gond a kitérő.Addig legyen zárt helyen amíg stabilan nem megy.
2013. máj. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az enyémek hánytak az altatótól, amikor ébredeztek, szóval azért figyelni kell rá!
2013. máj. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Egy volt cicám is hányt, de nem tudtuk, hogy a szüleim ivartalanítani fogják és evett műtét előtt. :/ De most már tudom, és egész éjjel nem fog ennivalót kapni, mert reggel lesz a műtét. Remélem azért, nem fog odahányni vagy odapisilni álmában a kocsiba (mert már ilyet is olvastam). :)

Szóval kibír egy egyórás kitérőt a kocsiban, végigalussza? És hogy fog fekve beférni a macskakosárba?

2013. máj. 17. 15:18
 4/8 anonim ***** válasza:
Jobb lenne macskahordozóban szállítani, abból nem tud kimászni és fekve is elfér benne. Valami puhával béleld, amit utána ki tudsz mosni, ha mégis baleset történne. Mi Pestről hoztunk egy cicát rögtön műtét után, kb. másfél órás út volt. Mikor hazaértünk, akkor ébredezett, de száraz volt minden körülötte.
2013. máj. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem minden hordozót szét lehet szedni, úgy, hogy a tetejét leveszed az aljáról, így csak bele kell szépen fektetni, és utána összeszereled a dobozt.

Mi mondjuk kapásból a hordozóba kaptuk vissza a cicákat.

Esetleg pót takarót érdemes vinni, ha nem is lesz mit hánynia, az inger meg lehet neki és nyál akkor is jöhet.

2013. máj. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálatok nem kell bent hagyni a cicát? Én is vittem az én kandúrkámat és megakartam várni a műtétet, utána haza vinni, de engem elküldtek, hogy inkább pár óra múlva menjek vissza, mikor a cica már nagyjából magánál van, mert ha valami gond lenne, akkor ők ott tudnak neki rögtön segíteni.

Szóval lehet lazán belefér a kitérő és még lehet utána is kell várni rá. Ha esetleg nektek műtét után rögtön kiadnák és nem szívesen vinnéd magaddal ilyen állapotban, akkor rákérdezhetsz, hogy nem-e maradhat addig, amíg megjárjátok az utat és utána vinnétek őt haza.

2013. máj. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 borcsi02 ***** válasza:
Nekünk reggel 8-ra kellett vinni a cicát, előző este 6 órától már nem ehetett, és csak délután 5-re mehettünk érte, megvárták, amíg ébredezett, és utána is pár órát még ott tartották, szóval ha napközben van dolgotok, és a ti orvosotok is reggelre rendeli be a cicát és délután engedi haza, akkor közben lehet ügyeket intézni. Én nem ajánlanám, hogy -ha úgy alakul- még furikáztassátok az ébredés után, mert nem biztos, hogy jót tesz neki, ráadásul nálunk most is megtörtént, ahogy a többi cicámnál is, hogy szegényke ébredés után kiengedte a pisijét az 5 perces hazaúton, bele a hordozóba. Szóval erre felkészülve mindenképp érdemes alá tenni egy nedvszívó macskapelenkát. A hányást nem tudom, mennyire esélyes, ha előzőleg már nem eszik a cica, nálunk ilyen nem fordult elő. Ha nincs más lehetőség, és vinnetek kell magatokkal az autóban, akkor a macskahordozó lenne ideális, mert ott biztonságban lábadozhat. Ilyenkor olyan bódultak, össze-vissza dülöngélnek, meg másznának reflexből mindenfelé a kosárból... Amúgy nálunk ki sem adják a cicát addig, amíg fel nem ébred és utána még megfigyelés alatt tartják, én nem is merném elhozni úgy, hogy még nem ébredt fel, biztos ami biztos alapon.
2013. máj. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4. vagyok: kicsit pontatlanul fogalmaztam, a "rögtön" azért kb. 2 óra múlva volt, hiszen megfigyelték addig és kicsit ébredezett is, de aztán újra elaludt.
2013. máj. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!