Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vajon ettől múlhatott ki a...

Vajon ettől múlhatott ki a macskám? :/

Figyelt kérdés
Ma reggel még oda jött dorombolni, hízelegni utána 5 percnek rá holtan találtam az autó akkumulátor mellett amit épp töltöttem. Már egy ideje tüsszögöt, de nem látszott rajta, hogy már várta a véget. Nyitva volt még a szeme, ebből az következik, hogy hirtelen érte a halál. Lehetséges, hogy a 12V egyenfeszültség végzett vele?

2013. máj. 24. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Apukám villanyszerelő, szóval neki elhiszem amit mondott erről: "Nem a feszültség, hanem az áramerősség számít elsősorban (áramütésnél)."


Azt nem tudom viszont, hogy mekkora áramerősségű az akkumulátor, ellenben a hálózati már elég a halálos áramütéshez. A töltő pedig arról működik sajnos.

2013. máj. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Nem ihatott bele vmibe amibe nem kellett vna (fagyálló, stb.)?
2013. máj. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
12V-ot meg se érez egy állat se ha hozzáér, max. ha megnyalja. Abba viszont nem lehet belehalni, legfeljebb a meglepetéstől. De olyan messze van egymástól a két pólus, hogy a nyelve nem ér el egyiktől a másikig. Esetleg ha egy szőrtelen testfelülete ért az egyik pólushoz, mondjuk a segge, és a másik pólust nyalja közben, azt megérezheti, de ez már 18 pluszos.
2013. máj. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1.:


Nem magánál a töltőnél, hanem az akksinál volt kimúlva. A töltő ,,távolabb" volt. Az akksi töltő kábeleiben meg már biztos, hogy egyenáram van, mert gondolom tönkre tenne váltóáram egy egyenáramú akksit.

2013. máj. 24. 15:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy érhetett hozzá, de ha hozzáért, akkor gyakorlatilag megsütötte szerintem, azt hiszem jó pár amperes egy ilyen akksi, viszonyításképp a hálózatban 0.2 amper folyik, ha jól emlékszem. 12V meg tényleg max. kellemetlen, de semmiképpen sem árt.
2013. máj. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ui.: Fagyállóba nem ivott bele, az enyém abban pusztult el, és attól görcsöl, bágyadt napokig, nem csak úgy eldől és kész.
2013. máj. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elso sorban, ha macska trusszogott sokat vagy gyakran vagy hetekig akkor mar elkell vinni az allat orvoshoz, mert valoszinuleg valami nincs rendben. Ha aram utestol halt meg nezd meg hogy nincs e egesi serulese sehol. En elvinnem a testet allat orvoshoz hogy megnezze es esetleg boncolja hogy megtudjuk mi lehetett az.
2013. máj. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem volt égési sérülés, de tegnap engem is megcsapott az áram, csak engem a 230 és nekem sincsen égési sérülésem.
2013. máj. 25. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!