Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Gerincsérült cica felépülhet?

Gerincsérült cica felépülhet?

Figyelt kérdés
12 hetes cicára az ágyneműtartó ráesett. Nem mozognak a hátsó lábai. Röntgenen látszik a gerincnél sérülés egy kicsit. Orvos azt mondta van esély felépülni, most minden nap inekciót kell kapnia, később derül ki eredményes-e. De nem akar enni. Volt már valakinél hasonló?
2013. máj. 28. 12:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nem volt szerencsére ilyen eset, de a helyedben mindenképp megkérdezném a dokit, mert az tudom, nem jó jel ha nem eszik a cica. és ő adna neki valami étvágynövelőt.
2013. máj. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
46%
Neked lenne étvágyad ha lebénulnál? Na látod ezért nem eszik.
2013. máj. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igazán kedves vagy. Azokat kérdezem, akiknél már volt már hasolnló. Féltem, szeretem a cicát, mindent meg szeretnék tenni, hogy rendbe jöjjön.
2013. máj. 28. 13:30
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Van rá esély hogy felépüljön! De mivel nem tudjuk meg macskád evési szokásait ezért erről nem tudok annyit mondani. De azzal egyelőre tehetsz érte hogy nem fogdosod, hagyod pihenni, és nézed az állapotát. Nem tudok többet amit a cicának érdekében tehetnél.
2013. máj. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Evett! És néha rángatóznak a hátsó lábai. Gondolom ez jót jelent!
2013. máj. 28. 19:30
 6/13 A kérdező kommentje:
Most már rendbe jött! Nagyon örülök:_))))
2013. jún. 24. 16:31
 7/13 anonim válasza:

Szia!

Örülök, hogy rendbejött a cicád! :)


Most találtunk múlthéten egy kiscicust (fél éves lehet) sebes volt az egyik lábikója és amikor menni akart mindig jobbra-balra dőlöngélt... elvittük állatorvoshoz, ő azt mondta valószinüleg megharapta egy kutya és a seb miatt van. Tegnap visszavittük, mert már nemis nagyon akar járni, csak vonszolja magát :( A doki azt mondta, hogy akkor a gerincét is elkapta... :S kapott két szurit és pihennie kell, a doki azt mondta hónapok kérdése ... Enni eszik hála Istennek, de a tegnapi szuri óta olyan levertnek, bágyadtnak néz ki.


Nálatok, hogy volt? Előfordult, hogy a cica egésznap csak feküdt és magaalápisilt? Hány szurit kapott?

:( Úgy félek, hogy nem fog felépülni szegénykém.

2014. jan. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm, én is nagyon örültem, hogy rendbe jött. Egy picit néha látszik a menésén, hogy nem egyszerre mozog a hátsó és első lábai, de ezt leszámítva minden oké. Minden nap vittem szurira, ami az idegeket gyógyította. KB. 2 héten keresztül. Húzta maga után a lábait, nagyon rossz volt nézni, de még így sem pisilt be, Wc-re ment. De azért a baleste után nem tudott kakilni, az orvos nyomogta a hasát, úgy nyomta ki. De nem volt bágyadt. Viszont nem figyeltem rá eléggé, és legyengült a szervezete, és gombás lett. Ez egy trauma a szervezetének. Ennem az eltüntetése hónapokig tartott. Immunerősítőt kell neki adni, mert ilyenkor mindent elkaphat. Az enyém egyébként is érzékenyebb szerintem, erre figyelj! Írj majd mi van vele! Jobbulást!

2014. jan. 31. 09:47
 9/13 anonim válasza:

Szia!


Köszi a gyors választ! :)


Ma reggel már életrevlóbb volt, utána megint jött a sok csucsu, de végülis a doki is aztmondta hagyjuk pihenni. Még mindig bepisil szegénykém viszont érzi meg ki akar menni wczni és ilyenkor nyávog egyet onnan tudom (igen ritkán szokott nyávogni, inkább csak tátog :)), már két napja nem kakilt de most úgy megörültem éppen az előbb sikerült neki. :) Annyi a baj most, hogy igen keveset evett ma, de végülis egésznap fekszik (arra is gyanakszom most van nála fogváltás mert kocogtatja evés közbe a fogacskáit...) vagy ahogy mondtad elkapott valami hülyeséget a gyengesége miatt. Ha holnap már egyáltalán nem akar enni inkább elviszem az állatklinikára. Veszek akkor ilyen immunerősítőt is neki. Köszi mégegyszer! :)

Még írok, hogy alakul a cicus :)

2014. jan. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Szia!

A cicus sajnos tegnap meghalt. :(

Elvittük a klinikára, ahol megállapitotta az állatorvos hogy a gerincének semmi baja... Valószinüleg a központi idegrendszert támadhatta meg valami vírus, tegnap már inkább agyi tünetei voltak (mindent harapott, még magát is, meg bukfencezett, húzta magát a mellső lábaival, de a doki szerint nem tudatosan csinálta)... :( azt mondta a doki mégsem idegrendszeri a dolog hanem agyvelőgyulladás lehet, valoszinüleg a seben keresztül fertözödött meg de ez sem biztos...ugye hétfőtől infuziós kezelést kapott, tegnap még mondta a doki hogy abban reménykedhetünk, hogy az antibiotikum hatására rendbejön. Sajnos a tegnapi infúzió végén görcsöt kapott és nem bírta a szivecskéje :(

Ha valaki cicusa támolyogva jár, eldől menés közbe akkor azonnal vigye el kivizsgálásra!!!

2014. febr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!