Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meddig él egy macska?

Meddig él egy macska?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves nem ivartalanitott kandurom kinti-benti
2013. máj. 28. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Tudomásom szerint 8 és 12 év között. Az 12 éves már matuzsálem, olyan mint egy ember 90 körül.
2013. máj. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A benti cicák általában tovább élnek, mint a kintiek. Én 15 évet mondanék átlagnak, de az ismerőseim között a legtöbb cica még ennél is tovább élt.

A 12 meg minden, csak nem matuzsálemi kor egy macskánál..

2013. máj. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát én nagy reményekkel 20 boldog, egészséges évet saccolok a cicáimnak. :) Az 5 éves cica nem idős. Volt egy szintén kinti-benti ivartalanított kandúr macsom, akit sajnos el kellett altatni, mert olyan betegsége volt, hogy folyamatosan romlott az állapota, de nem tudták a dokik sem mi az (a lábát kezdte nyalogatni egy helyen, aztán injekciózták, lebénult, utána meg gyorsan romlott az állapota). Szóval elméletileg neki semmi baja nem volt, látott, hallott, szép bundája volt, jó súlyban volt és szerintem boldog is volt, nem látszott rajta a kora 14 év, de sajna az a valami véget vetett a cimicke életének. :(

Nagyon megnőtt a cicák átlag életkora, mivel ivartalanított is így nagy eséllyel hosszú életű lesz.

2013. máj. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

10 évig egy kinti macska is elél, legalábbis a nőstények.


Benti macsekok simán megélnek 15-20 éves kort is.


Nem ivartalanított kinti-benti kandúr általában nem valami hosszúéletű, mert elcsavarog, kinyírja egy másik kandúr, elüti az autó, stb. Ha szeretnéd, hogy tovább éljen, ivartalaníttasd!!!

2013. máj. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
14-18 évig, de ez a fajtájátol is függ, A világ legtovább élt macskája 37 éves korában halt meg.
2013. máj. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van egy 13 éves perzsa cicám, egyáltalán nem öreges. Szerintem 18 éig simán élni fog, szerencsére:-)
2013. máj. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
enyém az 24 évig élt csak lakásban volt!
2013. máj. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 frissovoneni válasza:

14 éves nőstény cica. Szobacicának született, ennek ellenére egész életében kint lakott. Soha nem kapott oltást! Soha nem volt beteg, nem látta soha állatorvos.

A társas kapcsolatokért él. Van társa és kiegyensúlyozott, már nem olyan szép a bundája mint régen, de testalkata normális. Remélem még jó pár évig így is marad.

2013. jún. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!