Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivaralanitáskor mitörténik a...

Ivaralanitáskor mitörténik a macvskával? Vagyis mit mütenek ki vagy meg?

Figyelt kérdés
van egy 5 éves kandurom és gondolkodom rajta hogy ivartalanitom csak sajnálom megtenni vele mert nemtudom mi történik mütétkor.
2013. máj. 30. 15:24
 1/5 anonim válasza:
Kandúroknál egyszerűen kiveszik a heréit. Altatásban csinálják úgyhogy egyáltalán nem fog érezni belőle semmit. Műtét után az altatás miatt 1-2 órát még kóvályogni szoktak, ilyenkor érdemes figyelni rá! 1-2 pici varrás látszik majd csak belőle, amit a cica magának is ki tud szedni majd. Nem vagyok állatorvos, de két fiú cicánknál és a kutyánál is így volt.
2013. máj. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elaltatják és kiherélik.

A műtét meg sem látszik rajt , szinte azonnal meggyógyul.

Pozitívum , hogy nyugodtabb lesz , nem kódorog el ( lánycicák után ), nem verekszik annyit más macskákkal.

Sajnos az én cicám nagyon lusta lett , egész nap alszik és eszik , nem akar mozogni , meghízott , szerintem ennek az ivartalanítás az egyik oka.

Az állatvédők nagyon támogatják az ivartalanítást , de nem egyértelműen csak jó hatásai vannak , " elveszed " vele a macska további élményeinek egy részét az életben.Persze , ha azt akarod , hogy egész életében egy székben üldögéljen akkor tényleg megéri.

2013. máj. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hát pont ezaz amit nem szeretnék,szeretem ha jön megy és ő is szereti.ugyhogy marad igy élje az életét normál kandurként.
2013. máj. 30. 15:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Főleg férfiakra jellemző ez az "elveszed a lehetőségeit" hozzáállás. Pedig veszélyes ivaros kandúrnak csatangolni, benne van az ösztön, amivel nem az a baj, hogy kimegy a kertbe tőle, de mondjuk át az úton, akár olyan emberek kezébe, akik utána bánthatják. Nem a kettővel arrébb lakó szomszédra célzok, de elég messze el tudnak menni. Na persze nem kell ehhez az ember sem, lehet meggondolnád a dolgot, ha úgy futna haza, hogy hiányzik a fél füle, vagy szeme. Vagy nem térne haza és azon gondolkozol, hogy vajon megmérgezték vagy elütötték. Bár esetedben 5 éves macskáról van szó, gondolom a legnagyobb és legerősebb lehet a környéken, ha nincs a közelben építkezés nem igen történik vele semmi komoly. Szerencsés vagy, irigyellek, én nem voltam az.
2013. máj. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, egyébként igen úgy történik a műtét, ahogy előttem már leírták. Viszont még valami, nem lesz attól feltétlen fotelben ülő macska, hogy ivartalanítva van... lehet lustább, de kertbe menetelre vagy papírzsepit vadászni azért rávehető :)
2013. máj. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!