Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért rossz a Friskies macskatáp?

Miért rossz a Friskies macskatáp?

Figyelt kérdés
Az én macskáim ezt eszik és nagyon szeretik,de azt hallottam, hogy nem jó táp.Miért?
2009. okt. 6. 15:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Az én macskám ist ezt eszi, szerintem nem rossz, legalább is az én cicámnak nincs töle semmi baja.
2009. okt. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem az van, hogy rossz, hanem gyakorlatilag olyan kategória, mint amiért a chappit is milliárdos bütetéssel sújtották. Olyasmiért kéri el, a pénzt, ami nincs is benne. Pl a marhahúsos chappiben, egy deka hús nem volt, hanemcsak szárított marhavér, az is picinyke százalékban. A frisekies stb tápok is ilyenek, semmivel nem jobb, mint egy kétszáz forintos táp. A normális kutya/macska kaják, 800/1000 ft, / kg-nál kezdődnek.
2009. okt. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Az én macskáim is ezt eszik, semmi bajom vele. Szeretik, szép fényes a bundájuk, nem kövérek, nem soványak. Sok tápot kipróbáltam, ennél maradtunk.
2009. okt. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Én még nem kostóltam...
2009. okt. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Az ilyen Friskies, Whiskas és hasonló tápokat malomipari és vágóhídi hulladékokból gyártják, normális alapanyagot gyakorlatilag nem tartalmaznak. A benne lévő fehérje is inkább növényi eredetű. Minimális az (ált. 4%) állati eredetű alkotórész benne és az sem hús.
2009. okt. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Úgy van, ahogy az utolsó írta, szó szerint. Miért lett lepontozva? Nehéz ezt elfogadni???

Attól még, hogy valami szép csomagolásban van és úri kajának néz ki nem az. El kéne olvasni ami rá van írva (4-5% húst tartalmaz jó esetben). Vagy ti az újságban is csak a képeket nézitek? Egy macska táplálékának 70%-a hús kellene hogy legyen. A Whiskasnál és Friskiesnél az is egészségesebb ha döglött egeret eszik a cica!

2009. okt. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
szerintem mindegy milyen a táp, egyik sem rossz, de ahhoz, hogy teljesen jól táplált legyen én szoktam neki adni még főtt csirkeszárnyat (állateledel boltban lehet kapni)! az 100 % hogy húsból van és laktóz mentes tejet adok neki.
2009. okt. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De nem lehet mindenkinek pénze 1000 ft/kg-os tápokra!
2009. dec. 11. 11:00
 9/11 anonim ***** válasza:
30%
Akkor ne táppal etess hanem főzz neki. Ez az egyik, a másik meg hogy egy jobb tápot megkapsz 700-800 Ft/kg-os áron is.
2009. dec. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

amit én veszek az a kite kat és 430 ft/kg

nagyon szeretik a cicáim.

azon kívűl meg minden olyan dolgot esznek, amit ki tudnak a kezemből kunyerálni.

virslit is szoktam adni nekik és az állat eledel boltból szoktam venni fagyasztott csirkeszárnyat (nagyon olcsó kilója 70 ft azt hiszem)és néha azt kifőzöm nekik és azt is eszik. Tudom nem ez volt a kérdés, csak szerettem volna leírni, hátha segít jobb eledelt találni, ha a friskies nem tetszik.

2009. dec. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!