Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak az irdatlan...

Mit csináljak az irdatlan rossz macskámmal, hogy lenyugodjon?

Figyelt kérdés
két éves ivartalanított leányzó. Ilyen a temperamentuma vagy fog még változni? Fél éve ivartalaníttattuk, csak benti cica, brit kék - házi keverék. Volt már több macskám is, akik normálisan, macskásan viselkedtek, de ő borzalmasan rossz.
2011. okt. 18. 13:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
ki kell engedni kicsit...
2011. okt. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Jó lenne, de nem mer kimenni...

Amint egy kis zajt hall, pl. a szelet, már szalad vissza. (Egyszer bekergette egy kutya.)

2011. okt. 18. 13:24
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a hormonoktól van,mivel ivartalanítva van.Sok sok símogatásal talán nyugodtabb lesz.
2011. okt. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Görög Ferenc válasza:

zsákot neki!

na jó csak viccelek....a macska már csak ilyen, szeresd, ennél többet nem tehetsz :)

2011. okt. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Miket csinál? Mi az az irdatlan rosszaság?
2011. okt. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
én meg nem hiszem hogy azért mert ivartalanitott, attol pont hogy nyugodtabbnak kell lennie. szerezz be neki játékot ha nincs és játszál vele, vezesd le az energiáit. de lehet hogy a temperamentuma ilyen, az én cicám 24ből 20 órát csak hevert a maradék 4 órában meg ha nem fárasztottuk ki akkor hisztizett az alutasakos kaja miatt (fel-le rohangált a lakásban, felugrott a falra, mindent csinált hogy figyeljünk rá így fejelte le egyszer a wc ajtót meg az ablakot is (ablaknál ugrott az íróasztalra csak nagy volt a lendület és nem állt meg :D wc ajtónál meg L alakú a folyosó macska hisztizett szaladt a konyháról felugrott a falra és ellökte magát ugy vette be a kanyart... csak nem tudta hogy anyám a wc-t takaritja és bam XD
2011. okt. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Pontosan azokat csinálja, amiket 13.44 írt, csak majdnem folyamatosan. Ugrál a falra, és balhézik, hogy tegyem oda a kezem, legyen miért ugrania, ha feladja, akkor magától ugrál. Kinyit minden ajtót (nincs kulcs az ajtókhoz), ez nem gond, mert nem érdekli pl. a konyhaasztal, de a wc papírt letekeri.

Éjszaka vagy reggel, ha olyanja van, akkor a lábunkat karmolja, harapja, bebújik a takaró alá.

Nem az a baj, hogy rosszalkodik, volt már rosszalkodós cicám is, de ez mint egy duracell nyuszi, éjszaka mondjuk alszik, de napközben semmit szinte, max. 1 órát.

Eddig is ilyen volt, de most még hangosabb, még akaratosabb. Talán azért, mert kevés figyelmet kap, mert van egy 7 hónapos kisfiunk? Előtte ugye csak ő volt. Na de ezzel a helyzettel mit lehet kezdeni? A gyerekkel egyébként jól kijönnek, szoktak "játszani", vagyis a gyerek kergeti, de mintha ő élvezné. Talán ezt hiányolja, hogy a gyerek napközben többet alszik?

2011. okt. 18. 13:52
 8/15 anonim ***** válasza:
Játssz vele sokat. Nagyon sokat. Ha ennyi energiája van, azt nem fog magától elfogyni meg megyszűnni, ő ilyen. Esetleg szerezhetsz egy másik hiperaktív macskát, akivel lefárasztják egymást :P
2011. okt. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
13:44-nek.én állandóan nézem az animalt,és ott volt róla szó,hogy az ivartalanított macskáknak ilyenkor a hormonjaiktól megváltozik a viselkedésük.Nem én találtam ki.
2011. okt. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az én Kandúrom 2 évesen lett ivartalanítva, most 4 éves és ugyan olyan égő tűz, mint előtte! rengeteget van vele foglalkozva, bebújik a szekrénybe, azt kirámolja cipőt tépi, mint valami kutya, és szaladgál a lakásban, mint egy őrült! Pedig kinti-benti cica, kint van, ha akar, és ha aludni akar bejön.De én így szeretem, amikor pitbullkodik.Ha a tenyerem mozgatom felé, akkor felborzolja a szőrét, oldalazva megy lábujjhegyen és támad-harap.Annyit szoktam rajta nevetni, imádom!
2011. okt. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!