Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Teljes zavar. Ti hogyan...

Teljes zavar. Ti hogyan szeditek ki a kullancsot a macskából/kutyából?

Figyelt kérdés

Tegnap mamám macskájából 5 kullancsot szedtem ki, kisebbet nagyobbat, szemöldök csipesszel, fejnél megfogva, egy-egy erős rántással, mert én így tanultam/tudtam.


Ma gondoltam utánaolvasok, hát..teljesen összekavartak. Mindenhol mást olvasok. Két alap tényen kívül (nem potrohnál fogunk rá, és nem kenjük be semmivel) mindenki másképp mondja. Van aki csavarja, vagy óramutató járásval megegyező irányba, vagy azzal ellentétesen, van aki hozzám hasonlóan egy rántással végzi, van aki csavar és ránt.


Most akkor hol az igazság? Ti hogy csináljátok? És miért úgy, ahogy?


2013. máj. 31. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Csavarjuk.
2013. máj. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja és kullancscsipesszel.
2013. máj. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
2004 óta vannak cicák a háznál. Az egyik cicát igencsak szeretik a kullancsok, de nem ez a lényeg. Elejével, a hideg futkosott a hátamon, ha ki kellett szedni a kullancsot belőle, szinte a rosszullét kerülgetett. Azóta van 5 cicám, és bizony előfordul, hogy ki kell szedni belőlük a kullancsot. Egyszerűen megcsípem a hüvelykujjam és a mutatóujjam között a kis nyavajást, rántok egy jót és már kint is van. Alapos kézmosás, és ennyi. Volt kullancs, nincs kullancs :)
2013. máj. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

OFF:"Csavarjuk." Amennyiben csavarmenetes, igen. Egyéb esetben NEM! ON

Én egy szemöldökcsipeszt használok: a bőrhöz legközelebb megfogom a dögöt és egy határozott mozdulattal kitépem. Van,amikor kijön egészben, van, hogy szájszerve (amit helytelenül mondunk fejnek) beszakad, de pár nap alatt kidolgozza a bőr. Frontline-nal kezelve van a maccs, úgyhogy mielőtt megszívná magát a kullancs, elpusztul.

2013. máj. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezek szerint akkor nem kell-kéne csavarni.
2013. jún. 1. 13:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is utána olvastam, mert sajna a macsomba nekem is belement egy dög. És gondolkodtam is, hogy miért kell csavarni, hiszen tuti nem úgy mászik bele, hogy beleforgatja magát, egyszerűen csak belenyomja a szemét a szájszervét és... Szóval szerintem is elég a kihúzás. Basszus... és sajna beleszakítottam, mert annyira benne volt, hogy hiába húztam (szemöldökcsipesszel megfogtam a bőrhöz minél közelebb)... á még most is kiráz a hideg, annyira undorító. Vettem egy jobb nyakörvet és szerencsére azóta egy sem ment bele.
2013. jún. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
én mindig fogok egy csipeszt és megpróbálom addig tekergetni amíg el nem engedi. a macsekom nem szereti nagyon, de bízik bennem és hagyja, lehet tudja hogy érte tesszük.
2013. jún. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!