Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel lehet javítani a cicák...

Mivel lehet javítani a cicák szájszagát?

Figyelt kérdés
van olyan rágcsálós botszerűség, az jó erre? de az felnőtt cicáknak van ha jól tudom, az enyém még csak 10 hetes :/
2013. jún. 1. 14:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
A kitekat, darling, whiskas, friskies nagyon gagyi tápok! Ennél sokkal jobbak is vannak ebben az árban. De még az is jobb ha nyers csirke nyesedékkel, nyakkal etetd és adsz mellé vitamínt neki. Attól tuti nem lesz szájszaga mert a husi letisztítj a fogakat.
2013. jún. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
utolsó, mondanál akkor pár nevet a jókból?
2013. jún. 1. 16:06
 13/20 anonim ***** válasza:

Taste of the Wilde, Hill's, Acana a drágábbak közűl

Brit, Josera, Cat Chow az közepesen drágák közűl

Itt tudsz nézelődni és akár rendelni is [link]

2013. jún. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
köszi, amúgy a száraz táp cat chow, van belőle nedves is?
2013. jún. 1. 16:58
 15/20 anonim ***** válasza:

Látom kilyukadtatok a lényeghez. Tutira a száraz táptól van a szájszaga. Nálunk is ez volt, de én is váltottam prémium tápra. Most már megszűnt az az erős szag, csak az a baj, hogy ezt az egyik cicám nem is eszi a másik meg sokkal-sokkal kevesebbet eszik belőle, nem hinném, hogy azért mert kevesebb elég belőle, hanem azért, mert ez nem ízlik neki úgy, mint a szidott tápok.

Szóval először inkább kis kiszerelést rendelj vagy vegyél.

2013. jún. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
a cat chow márkájú száraz táptól lehet szájszaga? vagy utolsó a te cicáidnak a gagyi tápól volt szájszaguk, de a cat chow gagyi lenne?
2013. jún. 1. 17:09
 17/20 anonim ***** válasza:
Én Cat Chow adok nekik és nincs szájszaguk, konzerv helyet pedig nyers húst.
2013. jún. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
köszi, és a nyers hús nem árt nekik? mert hallottam, hogy ugye fertőzést kaphatnak tőle, meg, hogy sertés meg marhahúst nem is szabad adni nekik, meg belsőségeket is csak főzve.
2013. jún. 1. 19:14
 19/20 anonim ***** válasza:

Nálunk a Whiskas, Kitekat, Purina One, Perfect Fit volt felváltva a Frieskiest nem ette a cicám. Szóval ezektől volt az erős szájszag, de hogy pontosan melyiktől azt nem tudom. Most sem tudom, hogy azért múlt-e el, mert jóval kevesebbet kb. egyötödét eszi a régebbi mennyiségnek a cimic vagy mert tényleg annyival tisztább ez a táp.

A nyers húst sokan szidják, meg félnek tőle. Én lefagyasztom, állítólag már az is megöli a bacikat és felengedés után úgy adom nyersen, de az első adagokat simán is oda szoktam adni, fagyasztás nélkül. Amúgy hentesnél veszem, emberi fogyasztásra alkalmas húst. Marhát lehet nekik nyersen, csak sertést nem. Belsőségeket is lehet, de kevesebbet, mert ha mindig azt ennének akkor A vitamin meg egyéb túladagolásuk lenne. Ha főzve megeszik akkor oké, de általában nyersen jobban szeretik, ha egyáltalán szeretik, mert ebben is válogatnak... Ezt a gazdi dönti el, hogy ad-e nekik, mert tényleg nagyon ellentétes vélemények vannak a nyers hús etetéssel kapcsolatban. Sok tenyésztő is etet nyers hússal... azért ők csak nem kockáztatnák az állományuk egészségét.

2013. jún. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Valletta ***** válasza:

Ha nyersen szeretnél etetni, nézz utána a BARF étrendnek, hogy milyen húst szabad vagy nem szabad a macskának adni, meddig kell fagyasztani, milyen kiegészítésre van szüksége a cicának, stb.

A Cat Chow se egy nagy valami, de jobb, mint amit a szupermarketekben kapni.

2013. jún. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!