Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás előtt. Teendők?

Ivartalanítás előtt. Teendők?

Figyelt kérdés

Szombaton visszük ivartalanítani a majdnem öt hónapos nőstény cicámat.

Mennyi ideig nem ehet? Mire számítsak? Mennyi idő alatt épül fel?

Nagyon izgulok, első macskám, tapasztalatokat várok.


2009. okt. 6. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, nem lesz gond, már végigcsináltam egy párszor.

Reggel már ne adj neki se enni se inni. (Ne is legyen éjszaka már sehol elől víz, ahonnan ihatna.)

Beviszitek, megműtik. Akkor szokták kiadni, ha elkezd ébredezni. Vidd haza, nézd a mancsát, nem bagyon hideg-e, lehet, hoyg egy kicsit be kell takargatni, mert gyengülhet a vérkeringése. (én az infralámpát szoktam föléjük rakni)amikor még kába legyél mellette, megpróbálhat felállni és ha eldől megütheti magát. Estére már általában felkel, eszik iszik.

Másnap figyelj, hogy egyen igyon, legyen vizelete, széklete. Ha nincs, akkor hívd a dokit!

Harmadnap már úgy fog rohangálni mint előtte.

2009. okt. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk azt mondta a doki, hogy vizet hagyhatunk előtte, csak ennie nem szabad (mi délután 5-re vittük, aznap már nem ehetett). És akkor adj neki inni ha már nem kába, tud egyenesen menni. Enni csak másnap,kivéve ha nagyon reggel műtik, akkor már ehet talán este is)Ne ijedj meg, ébredés után kicsit! hányhat, ez embereknél is szokott így lenni altatás után. Lábadozáskor pedig figyelj, hogy ne piszkálja a sebet/varratot. Nálunk megcsapkodta a gallér élével így vihettem szurira. 10 nap után van varratszedés, utána gyakorlatilag 1 hét és már a szőr is visszanő valamelyest
2009. okt. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ébredéskor előfordulhat még, hogy bepisil, attól se ijedj meg, teljesen természetes.
2009. okt. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
reggel 8ra visszük. köszönöm.
2009. okt. 7. 21:54
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor délutántól ne egyen és este vedd el a vizet is. A biztonság kedvéért. Mi délutánra vittük, délben vettem el a vizét, este evett utoljára és azt mondta a doki, hogy szegényke azért túlzás volt. De inkább pár órával hamarabb elvettem, sose lehet tudni.
2009. okt. 8. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!