Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Olyan fura a macskám szeme,...

Olyan fura a macskám szeme, mi baja lehet?

Figyelt kérdés

Pár napja elvitte apám állatorvoshoz, de állítólag semmi baja nincs. De észrevettük, hogy fogyni kezdett (korábban elég dagadt volt), olyan "lesoványodott" az arca, nagyon büdö9 a szája (amúgy is büdös de most kifejezetten rothadás szaga van már messziről) és a szeme alján olyan fehér hártya van, de nagyon előjön, a szeme 1/3-át eltakarja az a hártya. Mindamellett a szőre sem olyan szép és olyan nyúzott.

De az állatorvos szerint minden oké...

vigyem el másik dokihoz?


2013. jún. 4. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
A harmadik szemhéj akkor válik láthatóvá a cicáknál, ha valami miatt le van gyengülve a szervezetük (például fertőzés). A helyedben elvinném másik dokihoz. Féregirtót kapott egyébként? Mert a férgesség is okozhat hasonló tüneteket. Vagy ha kandúr, nincsen ivartalanítva, és épp aktív szerelmi életet él, az is ki tudja így ütni a macsekot.
2013. jún. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vicuska87 ***** válasza:
Másik állatorvos, mert ez máris kivizsgálásra szorul, ahogy ezt a történetet elmondtad!
2013. jún. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindenképp vidd el.

Az én cicámnak is volt már, hogy a 3. szemhéja sokáig látszott. Velünk szarakodtak az orvosok, jól lehúztak, mert mindent kivizsgáltak és még folytatták is volna. Viszont nálunk nem voltak olyan tünetek, amiket te leírtál. Ettől én félnék. Az én cicám szerencsére meggyógyult és azóta is jól van.

Volt itt egy emberke, akinek a cicájának szintén előjött a 3. szemhéja, náluk rögtön tudta a doki, hogy mi a baj. Valami bélproblémája volt és pár injekció helyre hozta.

Apudban megbízol? Olvastam már itt olyat is, hogy átverték a "gyereket" és nem is vitték dokihoz az állatot. Egy lelkiismeretes doki nem mondja ilyen tünetek mellett, hogy nincs semmi baj, minden oké. De az is igaz, hogy sajna a dokik is különbözőek és vannak nagyon szélsőséges esetek.

Szóval valami megbízható orvost kéne találni, aki jó szakember is és nem a haszonra megy.

Minél előbb vidd el őt, mert magától nem biztos, hogy meggyógyul és lehet az időhúzás sem tesz jót neki.

Remélem minden rendben lesz. Esetleg ha van valami infó megtennéd, hogy leírod? Köszi és jobbulást a cicádnak!!!

2013. jún. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hasonló tüneteket produkál az enyém is, valószínűleg tényleg valami bélprobléma (már kérdeztem a dokit, mikor másik cicámmal voltam). A 3. szemhéj vissza szokott húzódni, vagy mindig előjön? Mert az én cicámnál vissza szokott húzódni.
2013. jún. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__4246146-mi-b..


Itt van az, amiről írtam. A lány leírta, hogy pontosan mi volt és még kép is van. Mi van a cicával?

2013. jún. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!